Advokát

Advokát https://www.databazeknih.cz/img/books/96_/9619/bmid_advokat-C54-9619.jpg 4 125 41

Tomáš Krása série

Kniha je příběhem bývalého policisty Tomáše Krásy, který po konfliktu se svými nadřízenými odchází od policie a stává se advokátem. Poznává nejen podvodné praktiky některých advokátů, ale rozkrývá i rozsáhlou korupci v řadách policie, kterou si jako policista nepřipouštěl. Dotisk r. 2011 a 2020 s jinými obálkami

hanzmb
13.05.2020 5 z 5

Vynikající thriller, přitom prakticky zcela z našeho prostředí. Je bezva, že i u nás se objevují knihy na takové úrovni. Hrdina není žádný superman, ale běžný český smrtelník. O to víc si dokážete vychutnávat jednotlivé kauzy. Naštěstí jsem si knihu nespojil se slaboučkou tv inscenací. To bych se do ní nepustil a připravil se o bezva pocity při jejím čtení.

martin6849
02.05.2020 odpad!

Opravdu hloupá pohádka...

hs777
10.04.2020 4 z 5

Statečně jsem se prokousávala bahnem korupce, intrik, bratříčkováním, vzájemnými službičkami napříč státním i soukromým sektorem, až mi na konci zbyl jen smutný pocit, že v táboře těch dobrých a spravedlivých už asi nikdo nezůstal.

MartinaF
27.03.2020 4 z 5

Po prvních dvou kapitolách jsem chtěla knihu zavřít, ale jsem ráda, že jsem to neudělala. Kniha ve třetině dostala spád, který jí vydržel až do samého závěru. Skloubením dvou profesí advokátů a policistů vznikla zajímavá spolupráce. Určitě si nenechám ujít i novou knihu od autora.

Ivuska.09
01.03.2020 5 z 5

Naprostá pecka, zajímavý příběh, dokonale zvolené postavy a skvěle popsané prostředí, ve kterém se vše odehrává. Už jen spojení advokacie a policie slibuje skvělou kombinaci. Jsem nadšená a rozhodně si nenechám ujít ani Senátora.

St.Evelin
24.02.2020 5 z 5

Zaznamenali jste dvoudílný film České televize s názvem Vysoká hra? Jestli ano, tak predlohou byla právě tahle knížka!
Já po shlédnutí nelenila a hned rezervovala v knihovně, protože zákulisí politických tahanic, kdo s koho, kdo s kým... To mě ba!
Nicméně, po pár stranách a pak desítkách stran jsem zjistila, že společným jmenovatelem knihy a filmu byla "jen" postava hlavního hrdiny Tomáše Krásy. Bývalý policista, nyní advokát. Tak trochu podvádí, tak trochu lže, má dobré srdce a balancuje na ostré hraně práva, nepřátel z politiky, policie, advokacie i podsvětí. Jo, tohle mě bavilo.

witko
07.02.2020 4 z 5

Knihu jsem, začal číst až po té, co jsem viděl v TV dvoudílný film na její motiv. Jaké bylo překvapení, že film s knihou neměl nic společného krom hlavního hrdiny.
Nicméně četba mne velmi bavila, líčila velmi uvěřitelně, co se asi klidně může v naší společnosti dít. Jestli bude další díl, určitě ho neminu.

avicha
07.11.2019 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Doporučuji k přečtení

DriftBooks
01.11.2018 3 z 5

Bývalý policista a začínající advokát Krása je takový typický český hrdina. Trochu lže, trochu krade, trochu podvádí, ale jinak má vlastně dobré srdce a (byť mírně zvrácený) smysl pro spravedlnost. Není příliš sympatický, ani vyloženě nesympatický. Prostě jen zapadá do současného obrazu zkorumpované a prolhané společnosti, která si paradoxně potrpí na korektnost. Všichni tak trochu lžeme, tu a tam podvádíme, nedej bože i něco ukradneme. A před Vánocemi koupíme nějaké africké rodině kozu. Nebo adoptujeme nějakého afrického školáka. Katolíci se možná jen vyzpovídají. A je to. Jedeme dál s čistým štítem…

Kdysi jsem kdesi četl, že nejúspěšnější bývají takzvané „profesní“ romány. Knihy, které vám umožní nakouknout do zákulisí té které profese. Samozřejmě nejlépe když ji napíše člověk zasvěcený, který se tou profesí dlouho živil (nebo stále živí).

Já si Lásku matně pamatuji z kauzy kolem Harvardských fondů a kolem Viktora Koženého. Matně. Ale policista Láska – takové spojení se nezapomíná. A tak jsem si jeho knihu pořídil a přečetl. A bavila mě, přestože to literárně není zrovna žádná lahůdka. Zejména proto, že mi umožnila (překvapivě) nakouknout do zákulisí. Policie i advokacie. Alespoň trochu. Ne, že by člověka něco z toho překvapilo. Ale je z toho prostě cítit ta zkušenost a znalost.

Zoy
08.12.2017 5 z 5

České knihy mám velmi ráda a tato kniha se mi líbila. Opět krásně napsáno, jaký bordel a korupce je u nás. Něco se vyřeší, ale okamžitě budou další a další, kteří zneužívají svou pravomoc, ať je to policista, nebo politik. Ale to ví každý z nás.......

ivvoj
13.03.2016 5 z 5

já jsem knihu dočetla včera a můžu říct že jsem ji četla doslova jedním dechem moc se mě líbila ale pokud se toto děje u nás jako že asi jo tak to je děs běs ale vřele knížku doporučuji

trudoš
25.08.2015 2 z 5

I když se Václav Láska dušuje policejní a právní praxí, v příběhu to velkou roli nehraje. Všechny kauzy nahlížejí na problematiku spravedlnosti okem zaujatých zpravodajců, takže nic nového. Žádné perličky ze zákulisí či profesionální triky, snad jen to, jak jsou tyhle a tamti úplatní až na půdu. Škoda.
Příliš jsem si nepadl do noty ani s hlavním hrdinou, který v jednu chvíli kope za defraudanty, v druhou se snaží za mříže dostat úplatného advokáta. Tahle jeho nejednostrannost, kdy není ani padouch, ani hrdina, mi prostě vadila.
Samotný popis advokátské praxe pak připomíná pohádkový příběh. Všechno jde hrdinovi od ruky a přestože si od začátku uvědomuje, že si na něj policie bude dávat pozor, nijak mu to nebrání páchat jednu nelegální činnost za druhou. Postavy i dialogy jsou jak ze špatného (českého) filmu, což ještě zvýrazňují papundeklové divadelní kulisy. V důsledku připomíná Advokát lehčí odvar Pavla Frýborta a Dominika Dána, ovšem s nepříliš přesvědčivou zápletkou.

milamarus
03.08.2015 5 z 5

Byl letní večer a já četla knihu o povoláních, o nichž jsem věděla jen to základní. A bylo mi úplně jedno, jestli mi autor sděluje zážitky své či cizí. Koneckonců i já při každém otevření novin zaznamenávám, že je naše republika křižovatkou podvodníků, dealerů drog a pašeráků zboží všeho druhu.

Patříte-li k fanouškům právnického, policejního či novinářského světa, budete dějem a atmosférou, kterou kniha vyzařuje, nadšeni. Mě cynická skořápka hlavní postavy – Tomáše Krásy, jeho kritické postřehy a poznámky při telefonických konzultacích, jeho schopnost chovat se přímě a otevřeně (za zmínku rozhodně stojí jeho písemná a ústní komunikace s vedoucím doktorem z Advokátní komory), bavily a nutily k zamyšlení…Není to jen o rebelovi, který přešel od jednoho kontroverzního povolání k druhému. Je to jeho návod, jak dosáhnout v práci toho, co chcete, jak se nezvdávat, jak se pustit do křížku s těmi, kteří nejsou čestní, stateční a nechytají zlobivce za límec (přesto, že jsou k tomu svým povoláním zavázáni).

Jeho příběh by vydal ještě na další knihu. Tím jsem si jistá. Škoda, že žádná není. Ráda bych věděla, jak to s ním dopadlo…

Merlinit
25.12.2014 3 z 5

Slušné téma, kniha se dobře čte. Vyjadřovací schopnosti autora bohužel pokulhávají, stejně jako znalost současného práva. Čili závěrečné hodnocení: dalo se, k návratu ke knize však není důvod.

Joujalicka
12.08.2014 5 z 5

Velice čtivá kniha na zajímavé téma. Musím si doplnit magisterské vzdělání a zaučím se na advokáta :)

weberda
26.06.2014 5 z 5

Knížka je napsaná tak, že zaujme od první stránky. Jestli se něco z toho příběhu u nás opravdu dělo nebo dokonce děje, pak je to hrůza. Doporučuji.

Zuzzule
25.01.2014 5 z 5

S touto knihou se dostáváme do prostředí policie a právníků. Prolínají se zde současná témata korupce, podvody, únos... Hlavní postava Tomáš Krása byl nucen odejít od policie. Nastupuje jako právní koncipient do právní kanceláře Abrahám. Ke své práci koncipienta využívá schopností, znalostí, ale i známostí z dob své policejní kariéry. Díky tomu se Krása dostává do sporu s opravdu "velkou rybou" právníkem Čejkou. Postupně Krása zjišťuje, jak to bylo s jeho nuceným odchodem od policie. Nakonec se mstí, ale ne všechno dopadne tak, jak si představoval...
Kniha má od začátku až do konce děj plný zvratů, takže se četla skoro sama. Opravdu jsem si myslela, že se jedná o autobiografii, ale autor tvrdí, že ne. Takže nezbývá, než mu věřit ;-)

Andy.Kshandy
20.08.2012 4 z 5

Též jsem v tom cítila autobiografii ikdyž autor zdůrazňuje, že to tak není.

kvapca
17.08.2012 5 z 5

Doooost dobrý, doporučuju!!!!!

Daisy2Little
07.06.2012 4 z 5

Tahle kniha se mi líbila tématem. Téma je současné, pálivé, to mám ráda. V knize je také velmi dobře popsané policejní prostředí. Myslím, že autor je dobrý znalec. Proto jsem knihu četla velmi zaujatě. Jen mě rušil autorův styl, ten by asi potřeboval vybrousit. Možná, že by pomohla důkladnější editace.