Skočný příliv

Skočný příliv https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/175915/skocny-priliv-v9p-175915.jpg 4 757 197

Ostrovní pláž v zátokách Hasslevikarna se stane němým svědkem nelidské vraždy. Obětí je neznámá těhotná žena. Píše se rok 1987, případ je po čase odložen jako nevyřešený. Po více než dvaceti letech ho znovu otevírá Olivia Rönningová, studentka Policejní akademie. Má k dispozici moderní metody a techniky, novinové články, spisy, svědectví, ale chybí jí to nejpodstatnější – Tom Stilton, který tehdy vedl vyšetřování, ale teď jako by se po něm slehla zem… Výjimečný debut, jehož tíživá severská atmosféra čtenáře okamžitě vtáhne do děje a odmění je nečekaným závěrem; vychází ve 22 zemích.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Knižní klub

Springfloden , 2012

martina4041
17.04.2015 5 z 5

Knihu jsem koupila kvůli obálce, ale ne jen kvůli ní. Velmi dobře se mi četla. Chvílemi jsem se trochu ztrácela ve jménech postav,ale to se dalšími stranami knihy dohnalo. Sedl i i styl psaní. Knihu doporučuji.

asam
08.04.2015 5 z 5

Drsná, severská krimi. Zpočátku několik souběžně probíhajících příběhů, zdánlivě spolu nesouvisejících. Pomalu se však začnou prolínat, rozplétat a vzájemně splétat až k překvapivému konci. Právě ten rychlý spád střídajících se událostí vás drží stále v napětí a nutí vás číst dál. Časem si zvyknete i na neobvyklá, špatně zapamatovatelná, severská jména.
Určitě doporučuji.

tereza1036
04.04.2015 3 z 5

Jsem ve dvou třetinách. Rozbíhavé psaní z pohledu více osob mi ani tak nevadilo, spojení jejich cest mi zpočátku připadalo zajímavé, ale momentálně mne trochu prudí pár otazníků, které jsou vysvětleny náhodou. Náhoda vlastně hraje velkou roli v celé knize, tedy prozatím .Připadá mi to jako příliš jednoduchá cesta. Náhodou v době kdy se děje toto, se děje i toto a ten potkal tohohle a tamtoho a ten se vyspal s touhle a ten zase našel toto. Trocha moc náhod na můj vkus. Jsem zvědavá na pocity po dočtení, ale prozatím to vidím spíš podprůměrně. Vlastně je mi úplně jedno, co se s postavami stane, nejsem s nimi spřízněná. Děj sám o sobě jen tak plyne. Doufám, že mne překvapí konec, ráda bych tuto knížku viděla na víc než slabší průměr.

Mozkovna
31.03.2015 4 z 5

Zezačátku se mi knížka moc nelíbila, nebyla jsem zvyklá na jména, mnoho postav, mnoho úhlů pohledu a styl psaní, ale po nějaké době (kdy už jsem si fakt všechny postavy musela psát na záložku, abych se v nich vyznala) když jsem si zvykla a když jsem zjistila, že žádná postava tam není jen tak, se mi začala i líbit. Konec byl skvělý, ale za ten začátek jsem ubrala jednu hvězdičku. Na severské detektivky ještě asi nemám ten správný věk, každopádně se těším na další knížku(y) se Stiltonem a Olivií.

Kája6
28.03.2015 2 z 5

Byla jsem velmi zklamana, čekala jsem více.

SimonaM86
04.03.2015 4 z 5

Doporučuji. Kniha mi přijde velmi čtivá a napínavá. Musím říct, že když jsem se do knížky ponořila tak jsem vše prožívala s Olivií a Tomem a v neposlední řadě s Mete. Jediné co bych vytkla je, že na začátku knihy se hodně přeskakuje z postavy na postavu a než se člověk do knížky ponoří tak mu chvilku trvá než se z orientuje, ale po seznámení se všemi hlavními postavami je vše vyřešené.

vorenus
27.02.2015 3 z 5

Výborná anotace naláká na četbu této knihy.A oba autoři pak trestuhodně nevyužijí potencionál daného tématu.Prvních sto stran se hodně pomalu táhne a až po jejich přečtení to začne být trošku zajímavé.Bohužel napínavého a vzrušujícího konce se čtenář nedočká.Opět nálepka světového bestselleru, které zůstává pouze průměrným čtením.

Allynie
27.02.2015 5 z 5

velmi čtivé, konec neočekávaný (i když po přečtení recenzí se dal očekávat) ;-) je to prostě bomba, těším se na další díl s Tomem a Olivií :-)

terka1011
04.02.2015 5 z 5

Moc dobrá kniha už se těším až si přečtu Třetí hlas!:)

elypsa
01.02.2015 3 z 5

Nulové očekávání této knize v mém případě docela prospělo. Že bych se nudil a četl s nechutí, to určitě ne. Některé postavy jsem si i oblíbil a jsem rád, že mě doprovázeli cestou metrem. Tam se ta knížka asi nejlépe hodí.

mapet85
18.01.2015 4 z 5

Kniha Skočný príliv je tou vydarenejšou spomedzi severských detektívok. Chvíľami som mal pocit, ako keby som čítal Jo Nesba, štýl autorov sa približuje práve k tomuto nórskemu spisovateľovi.
Hneď v úvode sa zoznamujeme s mladou ašpirantkou Olíviou študujúcou na policajnej akadémii, ktorá si vyberá ako semestrálnu prácu odložený prípad vraždy z roku 1987. A buďte si istí, že sa s pomocou ďalších postáv dopátra k prekvapivým záverom.

Postavy v knihe sú sympatické, samotná Olívia mi ctižiadostivosťou, ambíciami a vytrvalosťou pripomína Laurie Montgomeryovú od Robina Cooka. :) Dokonca aj záporné postavy majú svoje čaro. Hneď v úvode sa dej rozpletá do viacerých dejových línií. Kniha je dynamická, takmer na každej strane dej napreduje inou dejovou líniou, avšak číta sa s ľahkosťou, takže sa v nej nestratíte. Zaujímavé je aj samotné prepletanie jednotlivých línií a aj samotný záver, ktorý som trošičku tušil. :) Páčilo sa mi, že okrem riešenia prípadu kniha poukazuje aj na určitý problém nielen v švédskej spoločnosti, ako je už u severských dektívok zvykom.

Knihe dávam 4 hviezdičky a môžem ju len odporučiť. :)

mystar
12.01.2015 4 z 5

Kniha byla velmi napinava s prekvapivym koncem. Moc dobre se cetla. Nemohla jsem se od ni odtrhnout. Urcite stoji za precteni. :)

marlowe
19.12.2014 4 z 5

Poměrně solidně napsaná detektivka.
V udělení plného počtu hvězd mi zabránily následující výhrady: Příliš mnoho náhod a těžko uvěřitelných konstrukcí, občas příliš složitě konstruovaná souvětí (ale to může být vina překladatele) a za třetí: manýra v podobě "ostrým střihem" (přesněji "tečkou a odstavcem") oddělovaných uvozovacích vět.

"Nejspíš ano."
Řekla Olivia.

Tak tohle mě štvalo docela dost.
Jinak zajímavý pohled do zákulisí "bezdomovectví"…

triana
04.12.2014 5 z 5

Knihu jsem četla asi před dvěma měsíci a četla se mi skvěle. Navíc, na rozdíl od spousty dalších knih, které se také čtou skvěle, ale po konzumaci tak nějak vyšumí, mi tato skutečně utkvěla v paměti. Postavy jsou velmi dobře vykreslené, děj napínavý, přestože je poměrně mnohovrstevný, není obtížné se v něm vyznat... Čtu právě nové pokračování, Třetí hlas, a opět skvělé...Zbývá mi asi 100 stránek a je mi dost líto, že se všemi starými dobrými známými budu muset brzy rozloučit.

Luca287
21.11.2014 4 z 5

Kniha se mi líbila..dobře se mi četla...pomalu nabírala na rychlosti... a i u mne na rychlosti čtení... na prvotinu to bylo fajn... samozřejmě je spouta lepších knih...ale určitě si přečtu pokračování..

rose
16.11.2014 3 z 5

Myslím, že už jsem četla lepší detektivky. Nějak jsem se nemohla začíst, bylo to takové překombinované, místy nepřehledné. Ten konec se dal vytušit už pár stránek předem, ale připadal mi hodně přitažený za vlasy. Ale na tři hvězdičky to určitě stačí.

blanickaa1
23.10.2014 5 z 5

Napínavé, kniha mně bavila. Nemám tomu co vytknout. Tom Stilton i Olivia mně baví a tak doufám, že brzy vyjde další kniha, aby mohli společně vyřešit nějakou tu vraždu na severu .

Kačenka 33
16.10.2014 5 z 5

moc se mi to líbilo napínavé až do konce......hezky se mi četlo,byla jsem napnutá jak to dopadne...za mne doporučuji

Harinka
10.10.2014 5 z 5

Akorát dočteno, dobrý, fakt hodně dobrý a žádná hluchá místa. Doporučuji.

Iceman080
19.09.2014 2 z 5