Gangréna

Gangréna https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415975/bmid_gangrena-9PB-415975.jpg 4 219 57

Brutálny bombový útok, ktorý si vyžiadal niekoľko obetí, otriasol celým Švédskom. Polícia má podozrenie, že išlo o teroristický čin, preto sa do vyšetrovania zapája aj Národné operatívne oddelenie. Zakrátko sa podarí zatknúť podozrivého, lenže ten jednoznačne popiera, že by krvavý čin spáchal. Technické dôkazy však svedčia proti obvinenému mužovi. Olivia Rönningová a komisárka Mette Olsäterová sa obávajú, že by mohlo dôjsť k justičnému omylu, a preto obnovia vyšetrovanie prípadu. Prvý raz ho samostatne vedie Olivia. Ocitá sa vo svete, kde sa muži dopúšťajú sexuálnych zločinov a v záujme udržania moci sú schopní čohokoľvek. Tom Stilton sa zdržiava v meditačnom centre v Thajsku. Potrebuje sa pozbierať a spamätať zo zločinu, ktorého sa nedávno dopustil. V centre ho kontaktuje neznáma Švédka, ktorá potrebuje jeho pomoc pri hľadaní muža. Údajne žije na riečnej lodi v Zlatom trojuholníku, odkiaľ pochádza veľká časť svetovej produkcie heroínu. Tom Stilton ponúkanú prácu prijme a vyšetrovanie vedie k nečakaným odhaleniam.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Gangrene/Kallbrand , 2018

astra3
23.01.2020 4 z 5

Kniha se snadno a rychle čte, ale obsah byl tentokrát trochu slabší. Tak snad příště to bude lepší.

Macek58
22.01.2020 4 z 5

Opět nezklamali. Výborné čtení, i když spád děje trošku kolísavý. I tak budu čekat na další novou knihu autorů.

Pjater
19.01.2020 5 z 5

Povedené pokračování s nečekaným koncem.

Hanaluna
19.01.2020 5 z 5

Jedni z mých nejoblíbenějších autorů. Miluji styl psaní, neotřelé a velmi originální příběhy. Jak jsem byla unešená že Skočného přílivu, který je jednoznačně Top, tak pokračuji v nadšení i nadále, každým dalším dílem. Do poslední chvíle jsem netušila rozuzlení, kdo je viník. Tom je zde už téměř nesmrtelný jak superhrdina, ale je mi tak sympatický, že mu to odpouštím. Těším se co bude dál.

LittleK
18.01.2020 5 z 5

Působivě propracovaný příběh, který skládá jednotlivé, zdánlivě nesourodé střípky životních osudů v celistvou mozaiku a poctivý zloduch prohnilý skrz naskrz. Do poslední chvíle jsem opravdu neměla zdání, kdo je oním viníkem a z rozuzlení jsem nadšená. Děj zasazený do Thajska mne také mile překvapil. Jen tak dál.

katka9574
14.01.2020 3 z 5

Já jsem veliký fanoušek spisovatelského dua Cilla & Rolf, všechny 4 předchozí díly jsem doslova zhltla na jeden zátah a nadšeně hodnotila pěti hvězdami. Na Gangrénu jsem se těšila moc, ale zklamala mě na celé čáře :( Čtivá rozhodně je, stránky utíkaly rychle, ale byla to strašná pitomost... To snad napsal někdo jiný, nebo manželům došel dech, či dostali od vydavatelství nůž na krk s tím, že knihu musí napsat během tří dnů ;) Alespoň takový mám po přečtení pocit. Váhala jsem mezi dvěma a třemi hvězdami, nakonec dávám tři a moc si přeji, aby příště bylo zase lépe. Pevně v to věřím, protože dvojka už mnohokrát dokázala, že psát fakt umí!

Mandlevest
29.12.2019 5 z 5

Z hodnocení v modrých číslech vidím, že ne všichni jsou takovými fanoušky švédské autorské dvojice a, za mě, opravdu originálních detektivních příběhů. Tentokrát Olivia s Mette řeší teroristický útok ve Švédsku a Tom s Lunou tráví čas v Thajsku, ale určitě ne pouze relaxací. A nakonec se nám vše hezky propojí, jak je v této sérii dobrým zvykem. Knížka je vypravěčsky fantasticky napsaná, obracíte stránku za stránkou a baví Vás to čím dál víc. Mám v poslední době několik oblíbených partiček, ale tato mě asi baví opravdu nejvíc. A tak s lehkým srdcem odpouštím Tomovi, že je v průběhu pátrání akčnější než James Bond a nesmrtelný jako kapitán Klos (pamětníci si možná na TV seriál vzpomenou), a to vše jen tak mimochodem, žádné drama :-) Takže za mě jednoznačně plný počet a těšení na další příběh, který si rozhodně nenechám ujít.

happy-smile
08.12.2019 4 z 5

S uvěřitelností je tento díl dost na štíru. Na druhou stranu tato dvojice ví, jak psát tak, aby se kniha čtenářům těžko odkládala. Proto tento díl hodnotím kladně. Taky se mi líbí, že se autoři snaží dotýkat aktuálních společenských problémů. Těším se na další pokračování, snad tentokrát bude děj trochu uvěřitelnější. :-)

Simstr
21.11.2019 5 z 5

Kniha se velice dobře četla. Všechny knížky v sérii se mi líbili. Čtyřlístek hlavních postav Olivia, Mette, Tom a Abbas jsou mi sympatické. Bavilo mě sledovat jak se dva příběhy nakonec setkají v ucelený závěr. Těším se na další díl.

gad
18.11.2019 5 z 5

Börjlindovi čtu rád. Líbí se mi, jak postupně rozvíjí vztahy mezi jednotlivými aktéry příběhu. Tento díl není nijak akční a přesto se mi četl velice dobře. Doporučuji.

Miluska2810
06.11.2019 5 z 5

Mám slabosť na manželov a na celého Toma Stiltona, takže pre mňa veľmi dobre, krásne sa to čítalo s lahkosťou. Dávam plný počet a palec hore.

soukroma
14.10.2019 3 z 5

Už jsem to chtěla s touhle sérií po minulém dílu vzdát, ale nakonec jsem se pustila i do Gangrény. A kupodivu se mi docela dobře četla, lépe než díly předešlé, protože jsme se rychle odpíchli od švédského terorismu a přeskočili půl světa k opiovým horám. (Zdejší anotace začíná přesně v polovině děje.) Až poslední čtvrtina byla k neuvěření provázaná, plná náhod (nakonec ještě prohlášených za plán) a vynořilo se to nejklišovatější zločinné téma oblíbené zejména v severské krimi a už nás neopustilo.
Já mám vždycky pocit, že si autorská dvojice manželů konec psaní svých románů prostě bezostyšně užívá a nehledí nalevo napravo při svazování tuctu nahozených udiček (ani takové policejní pravomoci je nemohou nijak omezit: jak penzionovaná švédská policistka zařídí cestu do Thajska a výslech tam zadrženého Švéda, bez jakékoli vazby na policii thajskou, to je vážně něco...).

"Parkem se prochází hezký mladík, nic mu nechybí.
Nic?
Nic, zašeptá jeho ošetřovatel."

čef
13.10.2019 3 z 5

Dvojici těchto autorů zrovna nějak nemiluji, jejich romány jsou většinou plné nemožných situací a nejinak je to v tomto románu. Určitě zde jsou i perly, které si může shovívavý čtenář řádně vychutnat, ale pro mne je problém číst tento žánr, kde je možné dát dohromady Metoo s thajským drogovým rájem, švédskou korektnost s pedofilií atd. a to vše rozmělněno na mnoho a mnoho stran. Chápu, že autoři asi chtějí být na tepu doby a jsou možná placeni od stránky, ale moje očekávání po Skočném přílivu teď tak nějak nenaplnili.

AlenaF
10.10.2019 5 z 5

Četla jsem předcházející čtyři díly, tento se mi zdál nejslabší. Ale přesto - doporučuji.

Lištička22
04.10.2019

Super čtení napínavé a čtivé. Výborná oddechovka.

PML
23.09.2019 3 z 5

Sklamal ma príbeh, dúfam že ďalšia kniha bude napínavejšia...:(

Mišutamyš
23.09.2019 4 z 5

Z pětice je pro mne Gangréna příběhově nejslabší, nicméně kniha je čtivá, děj odsýpá a staří známí jsou pořád stejně skvělí. S radostí si přečtu i případné další pokračování.

Autoři knihy

Rolf Börjlind