Gangréna

Gangréna https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/415975/bmid_gangrena-9PB-415975.jpg 4 219 57

Brutálny bombový útok, ktorý si vyžiadal niekoľko obetí, otriasol celým Švédskom. Polícia má podozrenie, že išlo o teroristický čin, preto sa do vyšetrovania zapája aj Národné operatívne oddelenie. Zakrátko sa podarí zatknúť podozrivého, lenže ten jednoznačne popiera, že by krvavý čin spáchal. Technické dôkazy však svedčia proti obvinenému mužovi. Olivia Rönningová a komisárka Mette Olsäterová sa obávajú, že by mohlo dôjsť k justičnému omylu, a preto obnovia vyšetrovanie prípadu. Prvý raz ho samostatne vedie Olivia. Ocitá sa vo svete, kde sa muži dopúšťajú sexuálnych zločinov a v záujme udržania moci sú schopní čohokoľvek. Tom Stilton sa zdržiava v meditačnom centre v Thajsku. Potrebuje sa pozbierať a spamätať zo zločinu, ktorého sa nedávno dopustil. V centre ho kontaktuje neznáma Švédka, ktorá potrebuje jeho pomoc pri hľadaní muža. Údajne žije na riečnej lodi v Zlatom trojuholníku, odkiaľ pochádza veľká časť svetovej produkcie heroínu. Tom Stilton ponúkanú prácu prijme a vyšetrovanie vedie k nečakaným odhaleniam.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Gangrene/Kallbrand , 2018

Ulala
03.10.2021 4 z 5

Dobré, víc než dobré. Jelikož jsem začínala následujícím dílem, v tomto jsem se alespoň dozvěděla souvislosti v historií jednotlivých postav. Těším se další díl, který už mám připravený k čtení.

adoli
23.09.2021 3 z 5

Tentokrát mě příběh až tak nezaujal, ale opět pár příjemných chvil strávených s touhle partou.

kahuda01
08.09.2021 3 z 5

První polovinu knihy se kromě výbuchu auta nic jiného nestalo, druhá půlka už byla o hodně lepší, ale nějak jsem nepobral časové roviny mezi dějem ve Švédsku a Thajsku. Lepší průměr

Jakubadavid
14.02.2021 4 z 5

Zdánlivě nesouvisející děje a postavy. Bývalý komisař, penzijonovana komisařka a její nástupkyně opět řeší pěkně zamotaný případ plný lidské krutosti. Bohužel se to ve světě kolem nás opravdu děje. Další dobrá krimi této série.

Jenny46
06.02.2021 4 z 5

Postavy sympatické, čtivá série...

ivoiro
03.01.2021 4 z 5

Dočetl jsem i 5. díl této série. Tento díl mi ovšem přišel tak nějak slabší.

AlenaF
17.11.2020 5 z 5

Další z velmi dobrých krimi.

triana
15.11.2020 5 z 5

Opět další skvělý román této aatorské dvojice. Těším se na další.

Ticiana
25.10.2020 4 z 5

Jako kazdej dil i tenhle byl hodně propracovaný, ale u mne se úplně wow efekt nekonal. Zdánlivě nesouvisejici události se nám na konci hezky spoji, ale to uz čtenář určitou představu ma. Bylo tam i par překvapeni. Jsem zvedava, jestli bude další dil. Za mne velice příjemné čtení.

katka.oo
12.10.2020 4 z 5

Olivii s Tomem a spol. mám ráda, tenhle díl nebyl špatný, byl dobrý, ale něco mi tam nesedělo, ze začátku jsem se nemohla moc začíst, ale pak se to rozjelo a 2 případy se nakonec neuvěřitelně spojily, ale tentokrát dávám jen 4*, uvidíme příště.

SilvieSisinka
11.09.2020 3 z 5

Velice zklamaná,čekala jsem víc. Četlo se to dobře, ale bylo to slabší.

Katulinka69
16.05.2020 4 z 5

Při začátku jsem myslela, že se knížkou budu prokousavat, ale opak byl pravdou Super.

Kristulda
07.05.2020 5 z 5

Miluji tuto sérii a tento díl se mi opět moc líbil.

derminator
26.04.2020 4 z 5

Moje první kniha od autorů a nutno dodat, že ani poslední. Kniha je dobrá detektivka, nebudu říkat, že vynikající to již jsem četl lepší, ale máme tady dobré policisty, zajímavý děj, i ta thajská zápletka se mě líbila a máme tady překvapivého pachatele takže za mě kniha dobrá za 70%.

Danago
19.04.2020 5 z 5

Skvělé jako vždy.

Matuko05
14.04.2020 5 z 5

Knihy od tejto dvojice autorov nikdy neboli čisté detektívky, skôr detektívne romány. V tejto to z môjho pohľadu bolo až 70% román a 30% detektívka. No stále to malo niečo do seba. Asi bola trochu slabšia a mrzelo by ma nedať jej 5*. Spomínaný záver a rozuzlenie z komentárov bol u mňa v poriadku. Keby som čítal túto knihu ako prvú asi by som nesiahol po ďalšej, preto túto knihu skôr ocenia už stáli čitatelia tejto dvojice ako aj ja. Dúfam že bude aj kniha #6.

Šánka
09.04.2020 4 z 5

Tedy klobouk dolů před uměním této severské dvojky, jak spletitý příběh dokázala napsat!!!
Těch témat, co tam je, od bombového útoku po sexuální obtěžování a mnoho dalšího, nebudu více prozrazovat.
Těch postav a dějových linek, které vám určitě nepůjdou nijak propojit! Omyl, těmto seveřanům se to povedlo, vše do sebe v závěru dokonale zapasovat a i když toho napětí tam tentokrát tolik není, pozornost si příběh udrží svojí čtivostí, spoustou sympatických postav a skutečně báječně propojeným závěrem všech nitek příběhu, neřešte uvěřitelnost :-).
Výborná série, doporučím, ale rozhodně čtěte od prvního dílu, který já osobně považuji za zatím nepřekonaný (Skočný příliv).

ArwenAragorn
09.03.2020 4 z 5

Já mám Toma a Olivii ráda a knížka se nečte špatně, proto uberu jen jednu*. Ale musím přiznat, že příběh byl slabší a to rozuzlení? Mírně řečeno přehnané.

Wladimirski
25.02.2020 5 z 5

Moje pátá přečtená kniha od této autorské dvojice a opět výborná. Olivie vyšetřuje případ bombového útoku, který jí zavede až do Thajska, kde byl k činnosti aktivizován Tom Stilton a jejich vyšetřování se protnou. Mette předává své žezlo Olivii a prostor pro další pokračování je otevřen. Napínavé a svižné čtení, doufám že brzy budou další díly!

jan0504
31.01.2020 4 z 5

Stále veľmi dobre napísané a čtivé, ale už sa stráca ten drive predchádzajúcich dielov...

Autoři knihy

Rolf Börjlind