Tokijský ghúl 13

Tokijský ghúl 13 https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401498/bmid_tokijsky-ghul-13-gqk-401498.jpg 4 103 11

Tokijský ghúl série

Vyšetřovatelé z dvacátého okrsku přebírají iniciativu a vyráží pro ghúlovi zvaném Jednooká sova. Útok vedený na kavárnu Anteiku, kde se Sova pravděpodobně skrývá, se rychle změní v opravdovou a krvavou válku.

Literatura světová Komiksy Fantasy
Vydáno: , Crew

東京喰種トーキョーグール 13 [Tokyo Guru 13] , 2014

katallinka
17.04.2022 4 z 5

Už jsem se sérii chtěla skončit, ale tento díl se opět povedl, takže ji asi dočtu. Děj až na začátek pěkně odsýpal a druhá polovina byla akční.

Kopta
12.01.2022 3 z 5

Trochu se atmosférou a nějakým příběhem vracíme k těm horším dílům. A zrovna těsně před koncem. Celou dobu se tu řeší bojování finální verze i v kavárně, což je sice logické, ale trochu chaoticky provedené, zvláště, když některé postavy si povídají někde mimo a dělají, že se jich to netýká. Chtějí se z nějakého důvodu zabít, ale zároveň jim to je tak nějak jedno. Takže to moc nedává smysl. Je to trochu boj. Doslova. Bohužel, v takovém finále. Uvidíme, co přinese konec.

Vjeerus
11.11.2021 5 z 5

Příprava na velké finále je zde opravdu cítit. Vlastně možná by se tato kniha dala považovat za finále, protože tolik akce snad v sérii ještě nebylo. Počet postav, které nám v tomto svazku odhalují děj, se pomalu zmenšuje na skalní jádro. Opravdu jsem zvědavá, co nabídne poslední díl a jestli se dovíme všechna nakousnutá tajemství.

DarthSoren
11.06.2021 5 z 5

Je to tady! (Ne)šťastná 13 je další vynikající díl. Jedeme do finále, kde si svoje síly a schopnosti změří ÚPG a ghůlové z 20. okrsku. Už se nemůžu dočkat až na scénu nastoupí Arima. Nějak si od minula pořád nemůžu zvyknout na "chvilky poezie", ale jinak... paráda.

yonda
13.07.2020 5 z 5

Začala velká bitva, chvílemi nevím, komu držet palce.

-Endy-
08.04.2020 5 z 5

Dlouhou dobu byl mojí ghúlí topkou 4. díl, ale tenhle jej jednoznačně překonal. Jde opravdu do tuhého a prostor zde dostávají i do této doby vedlejší postavy.
Zaujalo mě rozložení panelů a více než u jiných dílů jsem si všímala kresby (a to především té celostránkové).
Dechberoucí příprava na (doufejme) epické finále.

A jeden sarkastický dík - teď budu toužit po manga verzi Džúzóovy biografie...

Lenka.Vílka
21.08.2019 5 z 5

I přes druhou polovinu, která je jeden velký souboj, kterým se hrdinové (ti přeživší) připravují na finále, možná byl nejlepší úvod. Tohle já můžu :)

Takže co napsat k ději? I přes tu velkou "bum bum" a přípravu na to nejdůležitější "bum bum" dalším díle, mě to strašně bavilo. Když i inspektoři čekají průšvih a velké ztráty, je vám jasný, že to žádná procházka růžovým sadem nebude.

Chvilka poezie opět v tom nejlepším momentu! (Chi chi chi!)

Kresba krásná jako vždy. A těch drobných detailů tam bylo tolik, že bych se odvážila tvrdit, že žádný díl jsem zatím nečetla tak dlouho. Prostě vychutnáváte.

Jo, málem bych zapomněla. "Ach" i "wow" :)
Přesto se nemohu zbavit dojmu lehkého natažení všeho, aby mohlo být dílu 14, ne 13...

sgjoli
27.07.2019 5 z 5

Tenhle díl se mi hodně líbil. Byl plný akce, napětí a tvrdých bojů - konečně se to zase někam posunulo - blížíme se do finále a tento díl je předzvěstí něčeho velkého, což se mi líbilo na tomto díle asi nejvíc. Díl 13 patří rozhodně mezi to lepší v této sérii. :-)

Terva
05.07.2019 4 z 5

Vybrala jsem si vůbec
někdy správně?
Kéž bych si
mohla naposled
dát kafe!

Dalších jedenáct sešitů v jednom svazku. Nutno dodat, že již v předposledním svazku. Vše se schyluje do finále. Inspektoři jsou čím dál blíže Sově a možná je to předzvěst konce Anteiku. Ale nepředbíhejme, ještě se stane mnoho událostí, které zamíchají kartami. Zde najdete sešity #122 až #132.

Citát: Drtím mravenečky.

Big madame z prvního příběhu #122 nazvaného „Zlatá rolnička“ je fakt hustá. Šel z ní strach. A byla i tak nějak šíleně nakreslená. Rovnováha se hroutí, inspektoři chystají velký boj. Dokonce píší i rozlučné dopisy a závěti. Schyluje se k masakru. Bude opět tak krvavý, jako ten před deseti lety?

Malá ochutnávka:
Brát si je špatné bez výjimky. A my přitom pořád jen bereme, už od chvíle, kdy přijdeme na svět. Bereme jiným jídlo, dokonce i vlastní rodině. Bereme si, vraždíme a zabíjíme jen abychom přežili. Život...život je sám o sobě zlo. Vršíme jeden hřích za druhým. Uvědomuju si, že jsem zlo. A vy to také víte. No tak mě pojďte zabít!

Malá ochutnávka je ze sešitu #126 z příběhu nazvaném „Prvotní hřích“. Tento sešit má ještě jednu zvláštnost. Je nádherně nakreslený a najdete tam pár krásných jednostránkových kreseb. Je to nejlepší sešit ve svazku.

Citát: Jsem tuhej, pohřeb nechci.

Ve 20. tém okrsku to vře, bitva vrcholí, nikdo netuší, jak to dopadne. Tento svazek se povedl a určitě na tom má velký podíl hlavně to, že už se blíží konec. Při čtení jsem poslouchal Cellar Darling a jejich studiové album This is The Sound z roku 2017. Ale nebyla to moc dobrá volba. Zpěvačka Anna Murphy dost kňourá a hudba je uspávací.

orangerose
15.04.2019 5 z 5

pěkně napínavý díl, jsem zvědavá jak to dopadne v posledním díle :)

p3tris
08.03.2019 4 z 5

Holubice obklíčily kavárnu Anteiku a pan Jašimura alias Jednooká sova, Opičí démon a Černá dobrmanka se hodlají obětovat, aby osazenstvo kavárny mohlo uniknout. Kaneki ale slíbil sám sobě, že bude chránit všechny. Velké finále přichází.

manga

Sui Išida (p)