Tokijský ghúl 1

Tokijský ghúl 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310520/bmid_tokijsky-ghul-1-YAZ-310520.jpg 4 419 85

Tokijský ghúl série

Tokijskými ulicemi se prochází smrt - a její jméno je "Ghúl"! Děsivá monstra se přes den skrývají pod maskou obyčejných lidí a v noci vyrážejí do ulic, aby utišila svou touhu po lidském mase. Čerstvý vysokoškolák Ken Kaneki si ale těchhle událostí moc nevšímá. Daleko víc ho zajímá, jak dostat na rande krásnou a sečtělou Rize. Romantické dostaveníčko ale neproběhne tak úplně podle plánu a navždy změněný Ken si z divoké noci odnese jedno důležité ponaučení: láska opravdu prochází žaludkem. Tokijský ghúl je temný a atmosférický mix hororou a mafiánky. Hrdina se má stát svačinou jedné ghúlky, jenže díky souhře okolností ghúlka umírá, on je těžce zraněný... a aby přežil, jsou mu transplantovány orgány mrtvého montstra. Najednou jeho život prudce změní, není schopný jíst normální jídlo, a postupně proniká do světa, ve kterém žijí ghúlové živící se lidmi a brutální policejní organizace, které po nich jdou.... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

東京喰種 (Tokyo Guru 1) , 2012

IvoB
04.12.2016 4 z 5

Zajímavý příběh a atmosféra. Nic jsem si o tom nezjišťoval, neviděl jsem anime, a přesto mě to ihned chytlo. Nebál bych se dát i plný počet, kdyby hlavní postava nebyla taková fňukna :) Každopádně pokračování mangy, potenciálně i anime se tímto dostalo do mého hledáčku.

p3tris
03.10.2016 4 z 5

Možná trochu pomalejší rozjezd, ale námět je zajímavý a jsem docela zvědavý, jak se to bude vyvíjet dál.

orangerose
02.10.2016 5 z 5

pěkně napínavá a strašidelná manga komiks ,bavil mně :)

určitě si seženu další díly této úžasné mangy

ibrahimgilbert
26.09.2016 5 z 5

Ten český překlad to docela kazí. Už jen ten samotný název "Tokijský ghúl". Nehledě na to, že kagune je přeloženo jako "drápy". Nicméně čtenářům, co neznají "ghúlí" svět, to asi vadit nebude. :-D
Každopádně viděla jsem anime a četla jsem mangu v angličtině a chytlo mě to okamžitě.
No a grafická stránka mangy je prostě perfektní. :-) Ishida umí.

martinstefko
09.09.2016 3 z 5

"Tokijský ghúl 1" mě zatím nepřesvědčil o své výjimečnosti, ale myslím, že bude mít ještě dost prostoru, aby se rozjel a aby měl čtenář důvod číst dál. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/09/1255-tokijsky-ghul-1-55.html

manga dark fantasy

Sui Išida (p)