Tokijský ghúl 1

Tokijský ghúl 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310520/bmid_tokijsky-ghul-1-YAZ-310520.jpg 4 419 85

Tokijský ghúl série

Tokijskými ulicemi se prochází smrt - a její jméno je "Ghúl"! Děsivá monstra se přes den skrývají pod maskou obyčejných lidí a v noci vyrážejí do ulic, aby utišila svou touhu po lidském mase. Čerstvý vysokoškolák Ken Kaneki si ale těchhle událostí moc nevšímá. Daleko víc ho zajímá, jak dostat na rande krásnou a sečtělou Rize. Romantické dostaveníčko ale neproběhne tak úplně podle plánu a navždy změněný Ken si z divoké noci odnese jedno důležité ponaučení: láska opravdu prochází žaludkem. Tokijský ghúl je temný a atmosférický mix hororou a mafiánky. Hrdina se má stát svačinou jedné ghúlky, jenže díky souhře okolností ghúlka umírá, on je těžce zraněný... a aby přežil, jsou mu transplantovány orgány mrtvého montstra. Najednou jeho život prudce změní, není schopný jíst normální jídlo, a postupně proniká do světa, ve kterém žijí ghúlové živící se lidmi a brutální policejní organizace, které po nich jdou.... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

東京喰種 (Tokyo Guru 1) , 2012

ivič
08.07.2019

Moje první manga a naprosto mě to nadchlo. Jedna z mých nejoblíbenějších sérií

Annkag
13.05.2019 3 z 5

Ďalší z manga komiksov,ktorý ma oslovil.
Čo môže byť viac schizofrenické než keď sa z vysokoškolského študenta stane napol človek a napol ghúl.
Ako človek už úplne existovať nemôže a pritom vnútorne bojuje proti ghúlským chutiam...a to je chuť na lidské maso.

efka.saf
04.01.2019 3 z 5

Hm... Přemýšlím, co jsem to vlastně přečetla. To, že podobné knihy existují, jsem věděla opět díky našemu klubu Knižních molů, ale nebýt čtenářské výzvy, asi bych po něčem podobném nikdy nesáhla. A teď přemýšlím, jak knihu vůbec ohodnotit, protože mám-li být upřímná, vůbec mě to nechytlo.
Chápu, že manga je zcela specifická knižní záležitost, ale pro mě to byla převážně změť nepřehledných černobílých kreseb doplněných řadou vtipných citoslovcí. Příběh jako takový mě taky nijak neuchvátil a v postavách jsem se docela ztrácela. Ale na druhou stranu, beru to tak, že tento žánr je absolutně mimo mou mísu. Proto dávám 3* a hodnotím víceméně neutrálně. Absolutně nic pro mě, ale nadšence pro tuto sérii znám i ze svého okolí a i podle databáze má poměrně širokou fanouškovského základnu, takže zaujala vás kniha něčím? Šup do ní! Ale já už nikdy víc.

Pitbullka
02.01.2019 5 z 5

Moje první manga a jsem nadšená, příběh se mi moc líbí. Svižné, napínavé.

Claudius
28.12.2018 3 z 5

S černobílou mangou mám vždycky jeden problém. Jakmile dojde na jakoukoliv akci, je většinou naprosto nepřehledná. Tentokrát jsme se sice obešli bez okýnek obsahujících všehovšudy čtyři čáry a slovo "vžum", stále jsem však měl problém poznat, kdo zrovna kým třískl o zem.
Příběh by se určitě nedal shodit ze stolu jako nudný, ale je docela otravné, že hlavnímu hrdinovi celou knihu pomalu docházejí souvislosti, které každý čtenář s inteligencí vyšší než vydlabaná tykev pochopí ihned. Předpokládám, že s dalšími díly se bude otravnost hlavního hrdiny snižovat, ale prozatím to zjišťovat moc nehodlám.

Yuuki24
13.11.2018 5 z 5

Od dob Death note jsem nečetla nic lepšího. S touto mangou u mě měl autor neuvěřitelný úspěch. S každým dílem jsem čekala až vyjde další a nikdy nebyla spokojená s datem vydání. Mám ji v knihovně a když není co číst přečtu ji i znovu. U příběhu jsem se nikdy nenudila a už se těším na další díl a neuvěřitelně na ten poslední jak tohle vše dopadne.

NalinnMane
12.09.2018 5 z 5

Zatím nejlepší manga kterou jsem četla. Potřebuju všechny díly :D

RemiBlack
09.09.2018 5 z 5

2018/39
I pro mě je to první manga. :) Rozhodně je to něco jiného.
Neskutečně se mi líbilo, jako rychle se kniha čte - to je prostě dokonalost. Krásná grafika, děj (i když mohl být první díl obsáhlejší), velká škála postav.

Jako první jsem viděla anime. A klidně kamenujte, ale stojím si za tím, že mě bavilo mnohem víc. - Nechápejte mě špatně, manga je super. Taky je obsáhlejší a spousta scén v anime chybí. Preferuju anime kvůli charakterům (třeba Hide působí v anime mnohem sympatičtěji), openingu (nejen díky němu na mě anime působilo hlubším dojmem a uceleněji) a grafice (barevnost, lepší přehlednost u akce).

Do dalších dílů se ale určitě pustím, doporučuju! :)

Ran
01.09.2018 5 z 5

Tato manga má skvělý příběh a ilustrace jsou velmi dobré. Rozhodně si hodlám přečíst i další díly.

Alma-Nacida
27.07.2018 3 z 5

No, vizuálně krásné, ale děj pokulhává. Za celý první díl se v podstatě stane jen jedna věc a pak už je hlavní hrdina rozpolcen a váhá. ;-) Jíst, či nejíst? :-)

Mooneylan
11.07.2018 5 z 5

Moje prvni manga, takze laska na prvni cteni!

dancadragneel
28.06.2018 5 z 5

Anime mě zklamalo, manga mě překvapila a donutila tomuto příběhy propadnout. Kanekiho příběh v namalované verzi na papíru se mi prostě líbí víc než to anime s velmi vlezlou písničkou. Takže děkuji, konečně jsem pochopila proč se ten příběh tak chytil... Manga je totiž skvělá

Wojta777
23.06.2018 5 z 5

Tokijský ghúl je má první manga, kterou jsem kdy přečetl. Ze začátku jsem byl ohledně toho skeptický, ale tato manga mě vyvedla z omylu. Příběh je jednoduchý. V našem světě existují tzv. ghúlové. Ti se maskují za lidi a pak pojídají ostatní lidi. Tato manga mi připadá originální a akční, což se mi velice líbí. Proto tumuto začátku dávám 5 hvězdiček.

rest
01.05.2018 5 z 5

Jako první jsem viděl anime, ale tohle je rozhodně lepší. Příběh je super a grafické zpracování je taky velice dobré. Čtení zprava do leva parádně dodá tu japonskou atmošku. Rozhodně se vrhnu i na další díly. Btw líbí se mi, že Kaneki je tady ještě takový poseroutka :).

PapayaD
26.04.2018 5 z 5

Tohle byla první manga kterou jsem četla a jsem za to ráda. Příběh mě moc bavil, jen jsem si na začátku musela zvyknout na komiksovou podobu a taky na to, že se to čte obráceně. To je ale zmatek z mé strany :). Rozhodně přečtu i další díly, pokud budu mít příležitost.

Sylvanas
24.04.2018 4 z 5

Tohle byla moje první manga, co jsem kdy četla. Opačný způsob čtení mi sice dělal ze začátku trochu problém, ale postupně jsem si zvykla. Příběh byl vcelku fajn, i když trochu drasťák.

Kate_Hall
19.02.2018 5 z 5

Mangy moc nečtu, ale i tak jsem se odhodlala tuto knížku přečíst. A jsem moc ráda, že jsem se donutila tuto knížku přečíst, protože je to originální, úžasný a nepředvídatelný děj. Doporučuji všem i těm, kteří mangu normálně nečtou.

Suou
11.02.2018 5 z 5

Videl som anime ale dlhšiu dobu nevychádza tak som si povedal, že sa pustím do tejto mangy. Skvelé, málokedy som videl tak dobre nakreslenú mangu. Nemám čo dodať, len to, že odporúčam pozrieť anime. Zamilujete si ho. :3

Aaginka
25.01.2018 5 z 5

Takový žánr obvykle nečtu, ale kniha mě zaujala tím že se čte zezadu dopředu. Proto jsem měla knihu přečtenou za půl hodiny a moc se mi líbila.

Ekiara
22.12.2017 4 z 5

Viděla jsem anime této mangy a strašně se mi líbilo a tak jsem si řekla, že zkusím i mangu. Manga se mi 100% líbila více jak anime, bylo tam spoustu událostí navíc, které se v anime neobjevily a více vám přiblíží příběh ^^ Mang mám opravdu jen pár, ale Tokijský ghúl je zatím nejobsáhlejší co mám :)

manga dark fantasy

Sui Išida (p)