Tokijský ghúl 1

Tokijský ghúl 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310520/bmid_tokijsky-ghul-1-YAZ-310520.jpg 4 419 419

Tokijský ghúl série

Tokijskými ulicemi se prochází smrt - a její jméno je "Ghúl"! Děsivá monstra se přes den skrývají pod maskou obyčejných lidí a v noci vyrážejí do ulic, aby utišila svou touhu po lidském mase. Čerstvý vysokoškolák Ken Kaneki si ale těchhle událostí moc nevšímá. Daleko víc ho zajímá, jak dostat na rande krásnou a sečtělou Rize. Romantické dostaveníčko ale neproběhne tak úplně podle plánu a navždy změněný Ken si z divoké noci odnese jedno důležité ponaučení: láska opravdu prochází žaludkem. Tokijský ghúl je temný a atmosférický mix hororou a mafiánky. Hrdina se má stát svačinou jedné ghúlky, jenže díky souhře okolností ghúlka umírá, on je těžce zraněný... a aby přežil, jsou mu transplantovány orgány mrtvého montstra. Najednou jeho život prudce změní, není schopný jíst normální jídlo, a postupně proniká do světa, ve kterém žijí ghúlové živící se lidmi a brutální policejní organizace, které po nich jdou.... celý text

Literatura světová Horory Komiksy
Vydáno: , Crew

東京喰種 (Tokyo Guru 1) , 2012

Vjeerus
09.06.2021 5 z 5

Tato manga pro mě byla velké neznámé, jen se v mém okolí najednou začala často vyskytovat. A musím říct, že mě se opravdu líbila. Četla se mi dobře a kresba je velmi povedená, tento styl mám ráda.
Rozhodně se těším, kam se příběh vyvine, ale rozhodně má dobře našlápnuto. Co mě potěšilo je morální dilema hlavního hrdiny. Miluji, když mě kniha donutí se zamyslet, co bych v takové situaci dělala já a jestli bych se také tak urputně bránila a nebo to vzala prostě jako fakt a součást svého nového života.
Co mi opravdu trhá oči jsou jména. Jsem prostě rozmazlená z internetového čtení mang, kde jsou anglické přepisy a ty mi prostě sedí víc, ale nejspíš jde jen o zvyk.
Nějaké velké hodnocení zde není na místě, přeci jen je manga příběh na pokračování, takže kdybych tvrdila hned po prvním dílu "wow a nejlepší na světě" je jako bych říkala, že seriál Přátelé jsou super a viděla jen první díl.

AndrejNG
14.05.2021 5 z 5

Podle mě je velmi důležité si uvědomit, že tohle dílo nelze hodnotit jako jednu knihu. V Japonku mají úplně odlišné členění, takže mi to příjde celkem blbé to řadit i mezi knihy. Tohle je manga. Dílo, které navazuje s dalším a každým dílem to graduje. Chápu, že by někomu mohlo přijít, že se to neustále opakuje jedno a to samé. Ano, je to tak. Z počátku se to velmi táhne, ale je důležité tomu dát ještě šanci.

Marbla2004
27.04.2021 3 z 5

Bylo to hezké, ale něco tomu chybělo. Přijde mi, že se tam omílala jedna a ta samá věc dokola a děj se nikam neposunul. Myslím, že druhý díl by mohl být lepší, když se to už trochu rozjede.

Unicorn_10
13.04.2021 5 z 5

Moc mě Tokyo Ghúl bavilo. Je to moje první manga v životě. Četlo se to rychle a děj byl zajímavý. Už se těším až si koupím nový díl :))

Gaara1
14.03.2021 5 z 5

Sympatický vysokoškolák Kaneki Ken a jeho romantické dostaveníčko s krásnou mladou sečtělou ženou nedopadne, jak si asi představoval.
Hezky nakreslený, zažíval jsem s hlavní postavou tu jeho trýzeň, neskutečný hlad a jeho morální zásady, které nechce za žádnou cenu překročit. 5 hvězd.

Atlantis
04.03.2021 3 z 5

Určitě nesdílím nadšení ostatních. Nový Death Note? Ale prosím vás. Tokijský ghúl má skvělou premisu. Obyčejný člověk, který je najednou nucen se vyrovnávat s nadpřirozenem, které bylo očividně celou dobu kolem něj a on si to ani neuvědomil. Navíc se s tím musí poprat bez ohledu, jestli o to vůbec stojí (schválně nechci být konkrétní a spoilerovat). Vlastně je to takový převlečený isekai.
Jenže děj se zadrhne hned na prvním problému. A my tak vlastně celou knihu sledujeme jeden jediný problém, který hlavní postava má. A to se brzy zají. Doslova.
Přidejte si k tomu kresbu, která v akčních scénách nepatří mezi nejpřehlednější, a dostanete mangu, která mne neláká k dalšímu čtení.

Vitto.rio
17.02.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších mang, co jsem kdy četl. Má velice chytlavý příběh a dobře se čte. Krásně ilustrovaná a zábavná. Za mě top. Mám doma prvních 6 dílů a už se těším až začnu druhý :)

Krekrína
12.01.2021

Super, moc mě to bavilo, i příběh byl fajn. Moc pěkně nakreslené.

Ódin502
12.12.2020

Je to teprve moje druhá manga v životě (první bylo Death Note), a musím říct, že přečtení prvního dílu nelituji. Má zajímavý děj i postavy. Rozhodně se těším na další pokračování.

LittleAvocado
06.10.2020 5 z 5

Jednoho krásného večera jsem se vkradla bratrovi do pokoje a tuto mangu si vypůjčila. Vůbec jsem netušila, že mě tak moc zaujme, vzhledem k tomu, že jsem nikdy nebyla tím velkým fanouškem anime a podobně. Co se týče kresebné stránky, je to moc hezky zpracované. Rozhodně doporučuji přečíst :)

makyna98
03.07.2020 5 z 5

Doporučuju!! Přečetla jsem celou sérii jedním dechem. Je to opravdu propracovaná série, díl od dílu zajímavější, i hlavní postava prochází velmi zajímavým vývojem. Rozhodně stojí za přečtení, ale není to pro slabé povahy, pokud někomu nevyhovují části těla oddělené od celku, nebo spousta krve, asi to nebude nic pro vás. A konec stojí za to :D

DarthSoren
30.05.2020 5 z 5

Tokyo Ghoul je moje druhá manga a také to byl druhý anime seriál, jenž jsem viděl. Již anime jsem si hodně užil a manga mě vůbec nezklamala, právě naopak - je snad ještě lepší než seriálová inkarnace. Příběh už samozřejmě znám, takže jsem se soustředil na kresbu a možné rozdíly. A panečku! Kresba je fakt nádherná. Touka, která je opravdu kočka i v anime, je zde absolutně nádherná. Vyvedla se mimořádně. Byl jsem překvapen i Kanekim, protože v seriálu vypadal... no jako pablb, co dlouhodobě připisuju jeho anime outfitům a pořádný upgrade dostal až jako Sasaki. Ne žeby to zde byla rapidní změna, ale už to, že nenosí takovej idiotskej svetřík jako v seriálu, z něj děla více sympatického protagonistu. Dávám 5*, jsem přece pořád začátečník, co se mangy a anime týče, takže si to můžu dovolit :)

eraserhead
02.04.2020 4 z 5

Zápletkou věru nic originálního, ale přesto svižné a poutavé čtení (a prohlížení). Mělo to nápad, mělo to švih, mělo to energii, bavil mě tvůrčí humor a chlípné pomrkávání. Jako ucelený příběh se svým začátkem a koncem je to fajn, trochu se obávám, co z toho udělají a kam to zatáhnou další díly, natolik, že se po nich patrně ani pídit nebudu. 3.5*

Weelass
12.03.2020 4 z 5

Tokijský ghúl byla první manga, která mě doslova pohltila. Ghúla bych charakterizoval jako něco mezi upírem a zombie, k čemuž jsem měl obecně spíše negativní postoj. Knihy s touto tématikou postrádají originalitu, mají často podobný průběh a opakují se v nich stejná klišé. Naštěstí tato manga byla výjimkou, jen přečíst dalších 13 dílů mě celkem děsí.

Kačkaknihomol
01.02.2020 3 z 5

Moje první manga. Zní to možná až přehnaně dramaticky, ale nejsem z Tokijského ghúla moc nadšená. Možná je to tím, že jsem žádnou mangu ještě nečetla, ale v té změti černobílých obrázků jsem se neorientovala a ještě horší to bylo při akci, kdy mi triliarda citoslovců zamotala hlavu.

Neskáču do výšky ani z příběhu a okatě dlouhého procesu Kena Kanekiho, jenž se snaží dopátrat informací, již jsou běžnému čtenáři jasné. Líbila se mi kresba, která má v těch správných chvílích hororovou atmosféru. Přestože jsem od toho čekala něco trošku jiného, i tak to bylo poměrně vydařené a nějakou mangu si někdy zase otevřu.

OsolenéKnihy
01.01.2020 4 z 5

Poslední hvězdičkou si nechávám prostor pro další díly, protože ač mě manga bavila, je to klasický rozkol hrdiny mezi dvěma světy a to už je v této době takové ohrané. Ale! Příběh jako takový mě hrozně bavil, pojídání lidí je zde skvěle zpracované. Abych pravdu řekla, začala jsem anime. Když jsem dokoukala druhý díl, pustila jsem se do RE mangy z této série a až po dočtení jsem si řekla, že to zkusím i s původním začátkem příběhu. A jsem spokojená, dostala jsem od toho víc, než jsem čekala a i přes malou předvídatelnost si to dost užívám.

Nymfadora.T.
25.11.2019 1 z 5

Mangu jsem četla taky poprvé, ale na rozdíl od většiny i naposledy (kamarádka, která mi ji půjčila, jistě promine)...neodsuzuji, každý má jiný vkus, ale asi nejsem ta správná cílová skupina...

yonda
08.10.2019 4 z 5

Mangu jsem četla poprvé.Po pár stránkách si na to člověk zvykne. Na anime tohohto žánru bych asi neměla odvahu,ale manga se mi dost líbila.

Ivka14
25.08.2019 4 z 5

Byla to moje první manga a už se těším na další. Upřímně jsem nečekala, že mě to tak chytne.

Yaromil
02.08.2019 4 z 5

Skvělé! Pořídil jsem společně s prvním dílem Death Note a rozhodně nezůstane pouze u prvních dílů. Bavil jsem se víc jak dobře!

manga dark fantasy

Sui Išida (p)