Tokijský ghúl:re 13

Tokijský ghúl:re 13 https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492632/bmid_tokijsky-ghul-re-13-xQb-492632.jpg 4 24 6

Tokijský ghúl:re série

Poprava se blíží a Urie ani ostatní inspektoři už Kičimurově řádění nemíní nadále přihlížet. Jenže jak se mu postavit a nezradit přitom ÚPG? A jak dlouho ještě vydrží bojovat chátrající Kaneki...?

DarthSoren
02.05.2023 5 z 5

Čas zvýšit hodnocení 13. dílu! :D Ne, teď vážně. Na rozdíl od předchozích dvou dílů, byl tenhle plný akce. A kupodivu jsem se v ní tentokrát neztrácel. Ani kresba mi zde nevadila (až na pár divných ksichtů), takže musím říct, že se mi 13-tka moc líbila po všech stránkách. Skákání v dějových linkách, které je v předchozích komentářích vytýkáno, mi neprišlo jako závažný problém, i díky neustálýmu připomínání -třeba mapkami-, kde se kdo a kdy nachází. S tímhle jsem rozhodně neměl problém.
Blíží se finále a je to cítit. Oblíbené i ty méně oblíbené postavy umírají tempem rychlejším než Rambo kosící vietnamce, sověty i barmské utlačovatele najednou, ale to k TG asi patří. Od začátku jsme věděli, že to není romantická komedie.
Dráček je na světě.

Terva
24.07.2022 4 z 5

„ÚPG
(Úřad pro Potírání Ghúlů)
nemůže jen tak
svévolně odsoudit
civilistu.“

Ano, přesně tak, poprava se blíží a všichni dělají vše pro své zájmy. Ti, kteří s popravou nesouhlasí se začínají čím dál víc ozývat. A je tu spousta těch, kteří souhlasí. A to je jak všichni víme důvod k dalšímu napadání, dělání nepořádku a chaosu. Ale mezi tím vším nám kvete i láska. Možná budete překvapeni.
Tady se mi zdála kresba trochu více rozmazaná a tak nevím, zda to je tou akcí, která na nás číhá skoro na každé straně, a nebo to Sui Išida kreslila tak rychle, že sem tam přetáhla.....
Ale nechme to na ghúlech.
Další povedený příběh z této série přináší nějaké to moudro, poučení, ale i krev a lásku.

Citát: Po velkém flámu jsem si užívala samotu.

yonda
27.06.2022 4 z 5

Malinko jsem se ztrácela v dějových rovinách, ale to se asi dalo čekat. Probíhá jedna bitva, ale jednotlivých bojišť je víc..

-Endy-
16.06.2022 2 z 5

Za mě ne, fakt ne :/ Mám ráda souboje...ale jenom souboje? Sorry...

p3tris
01.05.2022 4 z 5

Ačkoliv je Tokijský ghúl mým oblíbeným komiksem, začínám se v něm trochu ztrácet. Děj se totiž pohybuje z místa na místo a dokonce v různých časových rovinách. Tento díl na srozumitelnosti zrovna nepřidal. Jedná se totiž o jednu velkou akci, tedy vlastně několik jednotlivých soubojů. A i když při nich zahynou některé z důležitých postav, vlastně jsem pořádně napoprvé nepostřehl, kdo to vlastně byl. Takže paradoxně nejsrozumitelnějším pro mě byl závěr, kdy Kaneki rozmlouvá s několika svými já. Pomalu se blížíme k velkému finále a já jsem zvědav, kde se všechny dějové smyčky nakonec protnou.

orangerose
24.04.2022 5 z 5

Pěkně akční, hodně krve a brutality, začíná při oriostrovat, čekání na další díl 14, vyjde až červnu, jak to dopadne kaneki s tokou? :)

Sui Išida (p)
japonská, 1985