To prší moře

To prší moře https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245561/bmid_to-prsi-more-E3G-245561.jpg 4 1587 1587

Napínavé psychologické drama jedné zdánlivě obyčejné rodiny, ve kterém autorka umožní čtenáři nahlédnout nejen do křehké duše dvacetileté Hanky, ale také do osudů dalších, vzájemně propojených postav. S lehkostí sobě vlastní vypráví nelehký příběh o pocitech. O bolesti, o nedorozumění, o strachu, o bezpodmínečné lásce, o otázkách a odpovědích, které se všichni snažíme v životě najít. O naději.... celý text

rottovat
28.02.2016 5 z 5

Kniha je jedním slovem fantastická. Nic jsem od ní nečekala a velmi mile mne překvapila. Po přečtení prvních pár stran jsem se sice musela do čtení trošku přinutit, ale jakmile jsem se začetla, měla jsem problém knížku odložit a s ubývajícími stranami jsem už předem litovala okamžiku, až dojdu na stranu poslední. Příběh přitom není nijak výjimečný, nečekejte žádnou převratnou pointu, ale ten jazyk! To je pohádka...Čte se to jedna radost, autorka dokonale vystihla psychiku dvacetileté holky, která vlivem nepříznivých, smutných okolností se ke svému okolí chová tak strašně, až je vám vlastně sympatická. Skvostné dialogy jsou pak už jen třešničkou na dortu, chce se vám při nich jednou brečet, pak zase vybuchnete smíchy, protože je to prostě výtečné. A ze života. Takže za mne jednoznačně plný počet hvězdiček (a to i přes ne zcela stoprocentní korekturu, v textu je cca pět překlepů, za něž ale nemůže autorka.)

Peace
18.02.2016 5 z 5

"Ty chvíle, kdy nám nic jiného nezbývá, jsou často ty jediné, co nás konečně posunou někam dál."

Chvilku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale poté jsem měla opačný problém - nešlo přestat :o) Kniha je skvěle napsaná, střídání časových rovin i pocitů jednotlivých postav dávají ději ještě větší uvěřitelnost. Rozhodně stojí za přečtení!

Dimas
12.02.2016 4 z 5

Tolik tragických osudů v jedné knize! Stála za přečtení díky krásnému jazyku i vtipnému nadhledu. Určitě si přečtu další.

Majdaloupka
31.01.2016 5 z 5

Koupila jsem si ji ze zvědavosti diky sledovani fb pani Trestikove. Byla jsem prijemne prekvapena. Poprve jsem knihu prelouskala rychle, jak jsem byla zvedava na konec, dala si tyden klid a přečetla ji pomalu znovu. Brilantni.

ZuzaChichi
23.01.2016 5 z 5

Kniha mne naprosto nadchla. Ať už skvělým přeskakováním z vypravěče na jiného, či brilantním popisem pocitů, včetně "bordelu v hlavě". Občas jsem se ztotožnila, občas nechápala, občas pochopila.

evago
16.01.2016 5 z 5

kniha mne překvapila,tohle mám ráda

Charlesska
31.12.2015 4 z 5

Příjemné překvapení, Radku Třeštíkovou jsem dosud znala jen ze sloupků v časopise Instinkt. Její úsporný styl vyprávění mi připomíná Petru Soukupovou, ale místy by mohla být klidně i úspornější :-) Dost sugestivně zachycuje depresivní ovzduší kolem hlavní hrdinky, v některých pasážích mi z toho bylo až úzko. Jsem moc ráda, že se mi díky adventnímu kalendáři na eReading dostalo tohle dílko do ruky.

-Daniela-
11.12.2015 4 z 5

Mám ráda psychologické knihy, tuhle jsem přečetla jedním dechem, sice jsem se s žádnou z postav nemohla ztotožnit (naštěstí), ale přesto mě příběh hodně zaujal.

petra3436
06.12.2015

Netěší mne jen jedno,nemám ji ve své knihovně!!! Beznadějně vyprodaná..v knihovně pouze na rezervaci. Gratuluji!!!

Leniiis
02.12.2015 3 z 5

Špatná knížka to nebyla, ale zázrak taky ne. Některý postavy se tam zjevovaly jen tak, aniž by měli nějakou zasádní roli v knížce. Nějak jsem asi ani moc nepochopila, co chtěla autorka touto knížkou říct, protože děj nebo zápletka taky nebyla bůh ví jaká. Prostě písmenka tak nějak plynuly, aniž bych byla donucena přemýšlet, lámat si hlavu nebo být napjatá. Prostě jednoduchá knížka, kterých je na trhu mraky.

Veru_92
24.11.2015 5 z 5

Kdyz nepocitam povinnou cetbu na stredni, tak je tohle moje prvni dobrovolne zvolena kniha napsana ceskym autorem. Oznaceni zanru "psychologicke drama" je vice nez trefne. Toto dilo absolutne zmenilo muj pohled na ceskou tvorbu a opet se potvrzuje fakt, ze pausalizovat neni fer.. Ucime se neustale:) Za me vsechny palce nahoru:)

axi81
16.11.2015 5 z 5

Měla jsem velkou chuť Hanku vyliskat, Huberta doslova poslat do prdele a Zoru obejmout. A to v průběhu celé této perfektní knihy.

Halila
23.09.2015 5 z 5

Boží. Když jsem se na chvilku musela od knížky odtrhnout, stejně jsem ji nemohla pustit z hlavy.
Potřebovala jsem nutně vědět jak to s Hankou dopadne :-)
Doporučuji.

evelýny
20.09.2015 5 z 5

Přečtete pár průměrných, pár nudných knih, abyste pak narazili na knihu, která vám učaruje svým obsahem, formou, krásnou češtinou, silným psychologickým příběhem. Přiznám se, že mě dostala již svým názvem. Přítomnost se zde prolíná s minulostí. Rozkrývá se zde několik životních příběhů, které se propojí v příběhu dvacetileté Hanky. Ke konci jsem již nedokázala přestat číst. Nezbývá než doufat, že si od Radky Třeštíkové ještě něco přečtu. Naděje umírá jako poslední.....

SelenaDemi428
19.09.2015 4 z 5

Kniha se mi dobře četla, bylo tam hodně zvratů a doopravdy jsem se k ní ráda vracela :). Přijde mi taková ještě s otevřeným koncem, třeba by mě zajímalo, jak to bude s Hankou a Alešem :).

Vlčice.N
12.08.2015 5 z 5

Nádherná, bolestná kniha. Vyvolala ve mně smršť různých emocí, autorka si umí pohrát se životními osudy různorodých lidí tak, že je vše uvěřitelné.. Ani nemluvím o tom, že všechny charaktery umí skvěle popsat. Rozhodně to není poslední kniha, kterou od ní čtu.

aalis
11.08.2015 4 z 5

Velmi poutavě napsáno, opravdu se čte jedním dechem. Ten Hubert byl tak přesvědčivě slizký... Doporučuji!

Zuzika
09.08.2015 4 z 5

Bylo mi hrozně líto Ilony, Hanku jsem chápala, Aleš mi připomněl někoho z mého života, kdo se taky objevil, jen když nebylo koho jiného oblbovat, Huberta jsem nesnášela a nejraději jsem měla Zorku. Emoce, které ve mně postavy a příběh vyvolaly, a touha dočkat se šťastného konce jsou důkazem, že je ta kniha napsaná fakt dobře. Ke své svaté trojici: Soukupová, Tučková a Katalpa si řadím do kategorie "těším se na další knihy" i Radku Třeštíkovou.
PS: Po celou dobu čtení jsem měla hroznou chuť na marmeládu :-)

juliev
03.08.2015 5 z 5

Standing ovation! Nemůžu uvěřit jak moc je kniha ze života, kolikrát se přistihnu, že čtu s otevřenou pusou. Hodně člověka nutí zamyslet se nad svým životem. Btw...začala jsem aplikovat seznamy úkolů. Fakt to pomáhá. Už se těším na další dílo Radky Třeštíkové

Anibag
26.07.2015 5 z 5

Jedním dechem. Skvělý a výborně napsaný příběh o bolesti.