Tma

Tma
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/530331/bmid_tma-65a6c63210f37.jpg 4 1959 1959

Martin Servaz série

Neznesiteľné napätie, skvelý príbeh a originálne riešenia sú zárukou nevšedného čitateľského zážitku. Tretí diel detektívnej série s komisárom Servazom. Na Štedrý deň objaví rozhlasová moderátorka v schránke list od ženy, ktorá sa chystá spáchať samovraždu. Na druhý deň ráno zavolá do rádia neznámy muž a obviní ju z toho, že nič nepodnikla na jej záchranu. Čoskoro sa obvinenia, urážky a dokonca hrozby znásobia, akoby sa niekto usiloval prevziať kontrolu nad jej životom... Čo ak sú naši blízki celkom iní, než sa zdá?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Lindeni

N'éteins pas la lumière , 2014

santa1212
07.07.2020 5 z 5

Tak tohle byla pecka. Jedna z nejlepších detektivek poslední doby. Neuvěřitelně napínavé a skvele napsané.

ViolettaCh.
28.06.2020 5 z 5

Tak tomu říkám excelentní detektivka! Masový vrah Hirtmann, uprchlý již v prvním díle (Mráz) série případů majora Servaze, je sice stále na svobodě a mihne se tu jen okrajově, ale případ řešený v tomto díle je skvěle vymyšlený, plný napětí od A do Z, a když už se čtenář domnívá, že ví, jak se věci mají, tak se ukáže, že je to ještě jinak. Strhující kniha, od níž se lze jen těžko odtrhnout. Za mě plný počet hvězd a vrhám se na (bohužel) poslední díl - Noc.

Anetiina
22.06.2020 4 z 5

Zatím nejlepší díl této série. Občas se mi to zdálo až moc překombinované, což obvykle spíš nemusím, ale v tomto případě jsem se nechala strhnout.

TomTomis
18.06.2020 4 z 5

Kniha se čte dobře, jen se u ní dobře člověk necítí. I když se mi to zdálo místy trochu mimo realitu, kniha vybízí k zamyšlení, jak málo stačí, aby se člověk zbláznil, když se nějaký psychopat rozhodně, že vám zničí život...

p.pavlina
17.06.2020 4 z 5

Knihy od tohoto autora se mi celkově líbí a ráda si je přečtu. V této knize byl popsaný hodně zajímavý příběh, který mě nutil číst dál a dál, až jsem to přečetla během dvou dnů. Jen jednu hvězdičku v hodnocení ubírá fakt, že autor zbytečně detailně popisuje situaci a prostor, ve které se nachází postava a stejně tak tomu je s pocity postavy. Je sice hezké vědět, jak okolí vypadá, ale opravdu je nutné vědět, že na nebi jsou 1, 2, 3, ..... hvězdičky? :)

wildprincess
12.06.2020 5 z 5

Nemohla jsem se od knihy odtrhnout....tentokrát tedy Martin trochu v pozadí, ale příběh napínavý a konec velmi překvapivý. Těším se na další.

PetaZ
29.05.2020 5 z 5

Kniha se četla sama v podstatě, ale ubrala bych půl hvězdy v každém díle.. Možná SPOILER.. To se opravdu autor neobejde bez tyrani nebo smrti zvířete?

kadgam
28.05.2020

Na začiatku som mala trochu ťažší rozbeh, ale po zorientovaní sa v postavách sa kniha nedala pustiť z ruky.

m.valova
28.05.2020 5 z 5

Tento díl byl opravdu neskutečný,místy jsem měla pocit,že snad má přivézt k šílenství i nás čtenáře..trošku mi vadilo,že tentokrát Martin a jeho tým nejsou úplně na první pohled v hlavní roli..nicméně aspoň se můžeme těšit na další díly a jejich další vývoj.A ten konec? prostě další důvod stále v této sérii pokračovat.

Zlajda95
27.05.2020 5 z 5

Pro mě velmi znepokojující kniha drásající nervy. Rozpletení záplatky zajímavé, překvapivé. Jen mě mrzí, že Martin v tomto dílu neměl moc prostoru.

Katania
26.05.2020 5 z 5

Perfektní! Líbí se mi vztah policista - zločinec. Napínavé, děsivé! Tleskám!

dagsvob
20.05.2020 5 z 5

Opět perfektní čtení.

raty
09.05.2020 5 z 5

Uf, tak tato kniha nikomu klid nepřinese. Mrazivá, temná a znepokojující atmosféra pohltí čtenáře už při prologu a nenechá ho ani na chvíli oddechnout. No a epilog? Sakra, jdu si shánět další díl.

kleo9554
05.05.2020 5 z 5

Tak jo... nemohla jsem spát a musela to dočíst... dlouho mě žádná detektivka tak nevzala...

burei
04.05.2020 2 z 5

Šílená, deprimující kniha. První třetina dobrá, ale pak jsem ji musela odložit, protože jsem přímo prožívala tu hrůzu a deprese. Taky mi vadilo, že se tam ubližuje zvířeti, to nesnáším. Další třetinu jsem jen prolistovala, pak mi to nedalo a konec jsem dočetla. Ale za mě je to pro silné povahy.

Jurfinka
26.04.2020 5 z 5

Jako vždy skvěla volba

Barticek
26.04.2020 3 z 5

Přišlo mi to moc překombinované, nejslabší díl z prvních čtyř dílů, které jsem četla. Martin Servaz měl v tomto dílu na můj vkus docela málo prostoru.

Gi-Gi
24.04.2020 5 z 5

tak tahle byla fakt hustá, asi mi přišla nejděsivější ze "Servazů", protože fakt věřím, že to takhle jde a takhle snadno, vzhledem k tomu, že místo reálného světa vítězí ten virtuální, ve kterém je o nás ale úúúúúúúúúúúúplně všechno.

ivanaci
22.04.2020 4 z 5

Opět napínavý a plný zvratů

aishimizu
18.04.2020 2 z 5

Po dvou skvělých dílech jsem čekala podobný zážitek. Bohužel se nekonal. Celá kniha byla až moc přehnaná, neuvěřitelná a po první čtvrtce mě přestala bavit.