Tisíce planoucích sluncí

Tisíce planoucích sluncí
https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/259212/bmid_tisice-planoucich-slunci-zoQ-259212.png 5 1960 1960

Marjam je pouhých patnáct let, když ji pošlou do Kábulu, aby se provdala za pětačtyřicetiletého Rašída. O necelých dvacet let později vyroste mezi Marjam a dospívající dívkou Lajlou ze sousedství silné pouto podobné vztahu matky s dcerou. Když se dostane k moci Tálibán, už tak neutěšený život se promění v zoufalý boj s hladem, krutostí a neustálým strachem. Láska však dokáže člověka pohnout k nečekaným skutkům a překvapivým hrdinstvím překonat i nesmírně bolestivé překážky. Druhý román Khaleda Hosseiniho přijalo světové publikum neméně příznivě než autorovu veleúspěšnou prvotinu Lovec draků.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Leda , Rozmluvy

Thousand splendid suns , 2007

Mandlevest
14.06.2018 5 z 5

Čtěte,plačte,přemýšlejte. Absolutní top.

mynamail
11.06.2018 5 z 5

Srdcervoucí příběh. Plný vzájemné solidarity dvou tak odlišných žen se stejným osudem. Obdivuji morální víru obou, smekám před jejich bojovností, taktikou, láču nad jejich utrpením, nad bolestí těla a žalem dušem.
A jako bonus všeho trochu stravitelné historie Afghánistánu.

zluk
07.06.2018

Nádherná kniha plná emocí, která téměř ve 3D promítá nelítostný osud hlavních představitelek. Rozhodně doporučuju.

Carra
25.05.2018 5 z 5

Každá sněhová vločka je vzdech zklamané ženy někde na světě. Že všechny ty vzdechy stoupají do nebe, utvoří tam mraky a potom se rozpadnou na drobné vločky, které se tiše snášejí na lidi dole. Připomínají, jak ženy jako my trpí, řekla tehdy. Jak mlčky snášíme všechno, co na nás padá.

bosorka78
24.05.2018 3 z 5

Když se jako žena cítíš nedoceněná a myslíš že se máš špatně tak si určitě přečti tuhle knihu. Už moje třetí kniha od autora,o Afghánistánu už vím díky tomu moc a jsem šťastná v naší zemi.

cori
21.05.2018 4 z 5

Dojemný příběh nemanželské Marjam (ročník 1959) a o generaci mladší Lajly (ročník 1978), které týrá násilnický manžel, přináší dějiny Afghanistánu v uplynulých 45 letech. Čtenář musí děkovat osudu, že se narodil ve šťastnější části světa.

Markushka
14.05.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla takřka v zátahu. Osudy dívek a žen na pozadí kulturního a politického vývoje v Afghánistánu. Kultura i podmínky nám natolik vzdálené a téměř k nepochopení. Zajímavý pohled do různých společenských vrstev, ale hlavně do života běžné afghánské rodiny. Líbilo se mi střídání kapitol z pohledu dvou hlavních postav a jejich životní prolínání.

Fanda74
16.04.2018 5 z 5

Krásná, čtivá, kniha - silný a smutná příběh. Velmi dobře se to čte.

Sváťa3
16.04.2018 5 z 5

Myslím, že po přečtení této knihy mouho být skoro všechny ženy v Čechách rádi za své "nedokonalé" manžele:) Vynikajicí napínavá knížka, bohužel to není fikce a podobné případy se v Afghánistánu stávají.

TheSarcasm
15.04.2018 5 z 5

Co k tomu ještě dodat? Krásné, smutné, kruté, o naději, lásce... Bohužel příběh není ze středověku, ale z nedávné současnosti. Afghánistán není na jiné planetě, žijí tam lidé jako my, a přece nám připadají jejich starosti tak cizí a vzdálené. Moc bych jim přál aby v této části světa konečně zavládl mír a i pro ně se staly osudy lidí jako Marjam a Lejla "pouhou" historií.

Kamila999
06.04.2018

Nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla...Určitě to není naposledy, kdy jsem ji četla. Naprosto strhující příběh.

Bybyla
02.04.2018 5 z 5

Vztek, ten se mnou asi cloumá nejvíc. Právě jsem dočetla a emoce mám na pochodu. Ještě asi dlouho budu o téhle knížce přemýšlet...nicméně nikdy, nikdy, nikdy nepochopím, že se něco takového děje.

Jsem šťastná, že žiju tam, kde žiju a mám co mám.

Bobina74
22.03.2018 5 z 5

Tak tohle určitě ano. Když se mně někdo zeptá co si přečíst od tohoto autora vždy doporučím tuto knihu. Lovec draků byl taky fajn, ale tahle byla prostě tak nějak víc ze života. Ze života sice strastiplného, ale skutečného. Ta skutečnost na vás srší z každé stránky a vy ani chvilku nepředpokládáte, že by se to nemohlo stát.....co víc by si autor knížky mohl přát...
P.s. : navíc ten název knížky....to je prostě trefa do černého

ber
21.03.2018 5 z 5

Opravdu silný a poutavý příběh,při kterém si člověk uvědomuje, jak se tady má vlastně dobře.

Krokodyl1302
14.03.2018 5 z 5

Dokonaly!

Veronicess
20.01.2018 5 z 5

Asi ešte žiadna kniha mi tak moc nezlomila srde ako táto. Väčšinou keď čítam o fiktívnych postavách, je to také trochu odosobnené. Áno, rada by som objavila v sebe magické schopnosti a vydala sa zažiť nejaké dobrodružstvo, ale bohužiaľ je veľmi nepravdepodobné, že sa mi to niekedy stane.

Táto kniha ťala do živého. Pri pomyslení že toto všetko sa stále deje, že práve v tomto momente existujú tisíce malých dievčatiek, ktoré sú nútené vydať sa za starých tyranských manželov, ktoré sa stávajú majetkom muža a nie sú považované za rovnoprávne bytosti, ma to hrozne bolí. A že existujú celé národy ľudí, ktorým to príde v poriadku, bolí ešte viac. Vlastne som len vyhrala lotériu a narodila sa v krajine, kde sme na tom aspoň v tomto ohľade lepšie.

Kniha bola úžasná. Rozhodne si ju prečítajte.

marketa9252
18.01.2018 5 z 5

Úžasně napsaná kniha. Opravdu poutavý příběh. Obdivuji ty ženy!!!

slunicko1958
12.01.2018 5 z 5

Knížku mám moc ráda. Četla jsem ji tak intenzivně, že jsem občas ani nedýchala. Doporučuji.

Nita17
06.01.2018 4 z 5

Díkybohu za to, kde jsem se narodila - to mě provázelo celou touto knihou.
Drsný příběh, silné obdivuhodné postavy a oceňuji i popis politického vývoje země.

barbara7379
04.01.2018

Drsná kniha. Mám dvě malé děti a tahle kniha je v tuto chvíli nad moje síly (emocionálně). Takže v půlce odkládám a snad se k ní časem vrátím...

Afghánistán Tálibán uprchlíci migrace

Khaled Hosseini