Tisíc chlapčenských bozkov

Tisíc chlapčenských bozkov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337057/bmid_tisic-chlapcenskych-bozkov-0Rf-337057.jpg 4 588 218

Rune pochádza z Nórska. Má päť rokov a nepáči sa mu, že sa musí s rodičmi presťahovať do Ameriky, kde jeho otec dostal prácu. Po príchode sa však zoznámi s rovesníčkou Poppy a jeho život je hneď ružovejší. Rodí sa medzi nimi hlboká náklonnosť, každú voľnú chvíľu trávia spolu, je z nich nerozlučná dvojica. Poppy však nadovšetko miluje aj svoju babku, ktorá jej pred odchodom na večnosť daruje obyčajný zaváraninový pohár plný papierových srdiečok. Má si na ne zaznamenať tisíc najkrajších bozkov, ktoré raz v živote dostane. Prejde desať rokov a Rune sa s rodičmi – zasa nerád – vracia do Osla. S Poppy si sľúbia, že budú každý deň v kontakte. Ona sa však zakrátko odmlčí a záhadne kamsi zmizne. Neodpovedá na maily, nedvíha telefón. Čo sa stalo? Oklamala ho? Našla si niekoho iného? Veď sa predsa mali radi! Rune zatrpkne a zanevrie na celý svet. A keď po čase opäť prichádza do Ameriky, dozvedá sa pravdu. Tá sa mu však páčiť nebude...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (SK)

A Thousand Boy Kisses , 2016

Ewwe
23.01.2021 5 z 5

Kniha, která vás roztrhá. Příběh, ze kterého puká srdce a nadělí více než tisíc slz. Knihu jsem doma měla už delší dobu, ale až teď na ni "uzrál" ten pravý čas. Hned od první stránky si Poppy zamilujete a od další kapitoly už jen tečou slzy. Je to nádherná kniha s pohádkovým příběhem a s hořkosladkým koncem. Dvě souzené duše plné lásky, které si k sobě vždy najdou cestu. Knihu ukládám, znovu číst nebudu ale vím, že si vždy vzpomenu. Život je dar a nesmíme ho jen přežívat.

karriinnkkaa
11.01.2021 5 z 5

Táto kniha je úžasná. Nikdy som nečítala viac romantický príbeh, ktorý by ma až tak chytil ta srde. Úžasný spôsob písania. Nádherné myšlienky. A neuveriteľný koniec.

_Bára_
09.01.2021 5 z 5

Tahle knížka byla jedna velká Lovestory. Asi nikdy jsem u knížky nebyla tak plná emocí jako zrovna u téhle. Musím uznat že to bylo hodně na způsob Hvězdy na nepřály, ale z těch jsem nebyla tak nadšená jako z téhle knížky. Poppy byla strašně odvážná což se mi líbilo, ale byla jsem jak šťastná tak smutná z toho, že byla skoro celou dobu připravená zemřít. A Ruhn byl strašně skvělá i strašná postava. Po tom, co se vrátil z Osla jsem si myslela, že ho zabiju za jeho chování. Naštěstí ho z toho Poppy dostala, I když díky zprávě, kterou nechce nikdo nikdy slyšet. A od tý doby jsem byla ráda, že na to Poppy není sama a že má někoho kdo ji miluje, i když jim to chvíli trvalo. Ale dva roky se neviděli, neslyšeli o sobě nic takže se jim nemůžeme divit. Celý dobrodružství jsem si připadala jakobych tam byla s nima, což se mi líbilo. A ten konec? Pardon, ale kdo z vás byl připravenej na ten epilog? Já ne. A to, co tam bylo jsem nechápala. A hlavně jak se to stalo? To ví už jen autorka a my můžeme zůstat s otevřenou myslí plnou otázek. Knížka byla skvělá a každej mladej člověk by si ji měl přečíst, aby si uvědomil, že život je jen jeden a měl by si ho užívat dokud to jde. Tak jako Poppy a Ruhn.

Evička2006
13.11.2020 5 z 5

Nejkrásnější knížka. Moje nejoblíbenější. Brečela jsem skoro pořád. Překrásný smutný příběh. Romantika. Láska je překrásně popsáná. Půjčila jsem si ji v knihovně, hrozně ráda bych si ji koupila, ale nikde ji nemají. Určitě doporučuji.

LenRan
04.11.2020 5 z 5

Tento příběh, má jedno velké mínus - nedá se to skoro číst. Máte pořád rozmazané vidění, všechny ty slzy a puklá srdce se bohužel přenášejí do vaší reality.
Příběh Vás vtáhne na první stránce, pak Vás pořádně vyždímá a na konci, Vás totálně zničené, vyflusne a poraď si s tím jak chceš! Myslím, že by to mělo mít na obálce VAROVÁNÍ, že to člověk může číst jen za určitých podmínek, jinak vás to pěkně semele.
Mám i další výtky k tomuto příběhu, ale je to jedno, poselství je jasné a důležité:
CARPE DIEM!

JanuldaN
20.09.2020 4 z 5

Přeslazený, naivní, vysněný, těžce uvěřitelný příběh, který mě ovšem hluboce zasáhl! Při jeho čtení mi kanulo tisíce slz...

Slza č. 1 000
Posledních 50 stran (mimo epilog)
Úplně mi to roztrhlo srdce

Ráda jsem se nechala zavést do světa, kde existuje pravá, velkolepá, srdcervoucí láska. Ne že bych na takovou lásku nevěřila, ale přece jen - dokáže být skutečně ve všech svých tvářích takto dokonalá? Během čtení jsem přemýšlela nad důležitými polibky, co jsem kdy v životě zatím dostala a uvědomila jsem si, že si na řadu z nich tak dobře nevzpomínám. Osobně bych knihu nechala bez epilogu, ten byl pro mě velice pohádkový, ačkoliv chci věřit, že může být i pravdivý - pro každého z nás. Jakoby se autorka snažila alespoň takto "omluvit" čtenářům za slzy, které při četbě uronili. Kniha nás nutí zamyslet se nad svým životem - žijeme, nebo jen přežíváme?

terezka8354
16.09.2020 5 z 5

Tahle knížka byla naprosto krásná ❤️
Nevím proč někdo píše ze to nebylo nereálné mě to přišlo až moc reálné. Jak na začátku jsem brečela tak hlavně ke konci jsem promočila moc kapesníčku. Příběh byl nádherný a neskutečně zamilovaný. Konec prěsto že byl smutný, ale zároveň takový jaký bych těm dvou přála. Dekuju za tak krásné čtení a pocity který ve mě zůstanou ještě dlouho ❤️❤️❤️❤️❤️

ovsemzectu
02.09.2020 5 z 5

Nebyl to úplně reálný příběh, ale jinak moc hezký. Doporučuji.

Pawca33
24.08.2020 5 z 5

Jo bylo to sladky,ale taaak nadherny,ikdyz smutny.Chytlo mé to od prvni stranky.Myslela jsem,ze to ani nedoctu,jak sem porad brecela :-) Dlouho me zadna kniha tak nevtahla do děje a to nejsem ani věkova kategorie.

Ella161
27.07.2020 5 z 5

Velmi silný příběh, který Vás donutí zamyslet nad životem. Od první kapitoly jsem brečela a nemohla přestat. Jsou tam moudra, které jsem si vzala k srdci a kterýma by jsme se měli řídit. Jejich láska byla opravdová. Taková, jaká se hledá těžce. Taková, kterou by chtěl každý. Sice to bylo celkem sladký, ale vůbec mi to nevadilo. Poslední kapitoly, mě strašně ztrhaly... z breku jsem skoro nemohla popadnout dech a ten její dárek ve formě toho, co měli oni společné (ti co četli, ví)? Přišlo mi to jako strašně hezké, dojemné i smutné gesto. Oba, hlavně Poppy byla velice silná a všichni by si z ní měli vzít příklad. Ačkoliv věděla, že nebude žít tak dlouho, jako ostatní, nezahořkla, ale užívala si do své poslední chvilky. Obdivuji jí, obdivuji Runea. Obdivuji spisovatelku za to, že vymyslela tak skvělý příběh, na který dlouho nezapomenu a budu se snažit vzít si z toho všeho příklad. Tohle je příběh, který Vám uvízne v paměti. Miluji ho, ačkoliv jsem kvůli němu posmrkala nesčetně kapesníků.

Ocásek
23.07.2020 3 z 5

Mám z knížky takové rozporuplné pocity. Na jednu stranu jde o krásný dojemný příběh, díky kterému možná začnete nahlížet na život trošku jinak. A opravdu budete potřebovat kapesníky. Hodně kapesníků.
Na druhou stranu je kniha až příliš přeslazená, a to podotýkám, že mám ráda romantiku. Poppy a Rune si téměř na každé stránce vyznávají lásku a neustále opakují ty stejné fráze. Na svůj věk se chovají neuvěřitelně dospěle - životní moudra, která ze sebe Poppy sype byste určitě nečekali od sedmnáctileté puberťačky. Kdyby měli hlavní hrdinové o pár let navíc působila by knížka určitě jinak.
Na obalu knihy je napsáno, že je román pro čtenáře od 14 let. Nejspíš jsem na knihu již stará, možná kdybych byla mladší vnímala bych ji také jinak.
Knížku doporučuji mladším čtenářkám, které mají rády romantiku.

Anezimm
27.05.2020 3 z 5

Věřím, že v pubertě by to byla moje oblíbená knížka, přeci jen kdo by takovou lásku nechtěl zažít.. Nyní na mě působila až moc naivně a přeslazeně. Přesto bych z ní vypíchla myšlenku, která stojí za to zapamatovat si v každém věku..

"Život je křehký, přesto se však v té křehkosti skrývá síla. A láska. A důvod. Připomíná nám to, že život je krátký, že naše nadechnutí jsou spočítaná a náš osud pevně dán, bez ohledu na to, jak tvrdě s tím bojujeme. Připomíná nám to, že nemáme promrhat ani vteřinu. Že máme žít na sto procent a milovat na dvě stě. Honit se za svými sny, vyhledávat dobrodružství, zachycovat okamžiky. Žít krásně."

LuCi_Lle
14.05.2020 5 z 5

Nikdy jsem ještě nezadržovala slzy už od samého začátku knihy. Než jsem začala číst tuhle.
Nikdy jsem necítila tolik smutku, klidu a štěstí najednou.
Jak jsem četla níže, ano, kniha byla místy sladká až přesládlá, ale víte co? Mě to vůbec nevadilo. Protože pro mě ta kniha byla jak balzám na duši s tolika krásnými slovy, že jsem si některé musela zapsat bokem.
Milovala jsem, jak hlavní hrdinka milovala život a moc bych si přála umět vidět krásu ve všem okolo, jako ona.
Tato kniha mě přinutila o hodně věcech přemýšlet a trochu přehodnotit svůj pohled na (na první pohled obyčejné) věci, jako je východ slunce, nebo probouzející se příroda na jaře. Věci, které vnímáme jako běžnou součást života.
Ale čas nám najednou může dojít, a pak budeme svádět boj, abychom mohli aspoň jeden východ ještě spatřit.

Krásná kniha.
Děkuji za ní.

blackoutzuzi
14.05.2020 1 z 5

Za mě až moc přeslazené, naivní a hlavní postavy mi lezly na nervy neuvěřitelným způsobem. Začátek knihy byl celkem slibný, ale bohužel nakonec se z příběhu zrodilo něco, co pro mě bylo naprosto nedůvěryhodné a celé mě to neuvěřitelně iritovalo. Ovšem, čtivé to bylo, takže se to nějak dalo přelouskat, ale v tomto případě jasně vidíme, že čtivý text ještě vůbec neznamená dobrý text, který vám něco předá. Pokud si však chcete přečíst přeslazený románek, který přečtete za pár hodin a nečekáte od něho vůbec nic, pak se by vám Tisíc polibků mohlo líbit..

Haňulilinka
02.05.2020 5 z 5

Bylo mi jasné, že když je tam napsáno, abychom si připravili kapesníčky, že jich budu potřebovat jednou tolik, protože brečím u každé třetí knížky a moje očekávání se také splnila. První kapesník jsem použila už asi u 25. stránky. Moc hezká a dojemná knížka.

seabook04
11.04.2020 5 z 5

Nemám slov.
Ačkoliv vám kniha zobrazí naprosto čistou, upřímnou a pravou lásku, nepůsobí jako klišé. Při čtení budete plakat, smát se, litovat a přemýšlet.

Mnoha čtenářům dle mého změní pohled na svět a na život. A to jen tak nějaká kniha nedokáže...
5/5*

Adelhyskova
29.03.2020 4 z 5

I když si radši většinou přečtu fantasy než nějaký romanťárny, tak se mi knížka hrozně moc líbila, protože ten příběh je nádherný. Celá ta kniha je moc krásná. I když přesto musím uznat, že chvílemi jsem se přemáhala s tím, že je to na mě možná trošku moc velká slaďárna. Ale to nic nemění na tom že ta knížka je skvělá, možná smutná, ale skvělá.

Theliel
25.03.2020 5 z 5

Nádherná kniha.. Dojemná a takovou lásku by si měl prožít každý.. Kniha mě velice zasáhla, tolik emocí a ten konec, nemohla jsem přestat brečet. Tolik jsem u žádné knihy ještě nebrečela. Při čtení mé srdce malém puklo. Tahle kniha bude dlouho uložená v mém srdci.. Moc doporučujiii! :33

pleplova_reads
16.03.2020 5 z 5

Nádherná knížka... Nemám slov. Krásný příběh o lásce, který ve vás probudí tolik emocí, že se sami budete divit.

Stefi123
09.02.2020 5 z 5

Dobře napsaná kniha ,krásný příběh a každý mi měl poznat takovou lásku,jaká je v této knize .Hodně jsem u mí břečela