Tisíc chlapčenských bozkov

Tisíc chlapčenských bozkov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337057/bmid_tisic-chlapcenskych-bozkov-0Rf-337057.jpg 4 588 218

Rune pochádza z Nórska. Má päť rokov a nepáči sa mu, že sa musí s rodičmi presťahovať do Ameriky, kde jeho otec dostal prácu. Po príchode sa však zoznámi s rovesníčkou Poppy a jeho život je hneď ružovejší. Rodí sa medzi nimi hlboká náklonnosť, každú voľnú chvíľu trávia spolu, je z nich nerozlučná dvojica. Poppy však nadovšetko miluje aj svoju babku, ktorá jej pred odchodom na večnosť daruje obyčajný zaváraninový pohár plný papierových srdiečok. Má si na ne zaznamenať tisíc najkrajších bozkov, ktoré raz v živote dostane. Prejde desať rokov a Rune sa s rodičmi – zasa nerád – vracia do Osla. S Poppy si sľúbia, že budú každý deň v kontakte. Ona sa však zakrátko odmlčí a záhadne kamsi zmizne. Neodpovedá na maily, nedvíha telefón. Čo sa stalo? Oklamala ho? Našla si niekoho iného? Veď sa predsa mali radi! Rune zatrpkne a zanevrie na celý svet. A keď po čase opäť prichádza do Ameriky, dozvedá sa pravdu. Tá sa mu však páčiť nebude...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (SK)

A Thousand Boy Kisses , 2016

VercaV
21.06.2022 4 z 5

Tak tohle byla naprosto emociálně výživná knížka. Brečela jsem snad od začátku do konce. Ze začátku jsem si myslela, že oparvdu nebudu cílovou skupinou, ale nakonec jsem to přehodnotila a moc sem si to celé užila.
Bylo to krásné, milé, krásná láska s tragickým osudem. I když mě trochu zklamal epilog. Milovala jsem je, jak se Rune snažil jí splnit všechna přání, to jak Poppy byla smířená se svým osudem a snažila se všechny připravit na svůj odchod a ulehčit jim to. Bylo to prostě krásné.
Jediné co mě trochu zklamalo, tak byl ten epilog. To jsem opravdu nečekala, ale asi mě vlastně žádný jiný konec nenapadá, než aby byli spolu a dodrželi svoje sliby. Opravdu moc krásné.

MAU256
09.06.2022 5 z 5

Zavřel jsem oči a poslal tichý vzkaz: Tady jsou tvé polibky, Poppymin. Slíbil jsem, že k tobě přijdou. Že najdu způsob jak ti je poslat.

Tak tohle byla srdcovka. Myslím, že se mi srdíčko rozbilo na tisíc kousků a zítra mě bude bolet hlava z těch tisíců prolitých slz.
Zamilovala jsem si Poppy za její odhodlání žít a prožít každý okamžik. Milovala jsem Runa za to, jaký tu byl pro Poppy.
Tato knížka byla plná lásky, neskutečné bolesti ze ztráty poloviny srdce, které tepe pro druhou osobu. Pokud máte pocit, že máte dostatek slz, které se potřebují dostat ven, tak doporučuji tento příběh, je tomu stvořený.

janka2000
08.05.2022 4 z 5

Smutný příběh s originálním podáním. Když byla Poppy malá dostala od babičky sklenici s 1000 srdíčky, které měla zaplnit polibky. My už od začátku víme, že se zamilovala do Runa, Nora a jejího nejlepšího kamaráda. Jenže ten je nucen se vrátit do své rodné země a vše se změní. Když se po 2 letech vrátí, nic už není, jako dříve. Hrozí, že Poppy nezíská svých 1000 polibků.
Podle mě zajímavá kniha, ale v dnešní době už dost klišé tématika je naštěstí pojata velmi originálně.

Ráčkajda
17.04.2022 5 z 5

Do čeho jsem se to pustila?? Od začátku do konce slzavé údolí, ale tak strašně, že takhle jsem snad nikdy nebrečela. Jsem totálně vyždímaná... A to ani zdaleka nejsem cílová skupina....chtěla jsem oddychovku od mých oblíbených thrillerů a detektivek....to jsem si dala, jdu si rychle přečíst nějaký masakr, abych se vyvážila:-)

Fortuna7
04.02.2022 4 z 5

Ten nápad se zavařovací sklenicí a polibky je vážně hodně povedený. Kniha je krásně napsaná a popisuje nádhernou lásku dvou mladých lidí. Já jsem ale čekala, že většinu čtení probrečím a bohužel mi jedna jediná slzička ukápla pouze na konci. To mě trochu mrzí, čekala jsem větší emocionální ždímačku...

anibeni
23.01.2022 5 z 5

Přečetla jsem a skoro mi puklo srdce... Tuhle knihu nelze přečíst jinak, než s kapesníkem v ruce.. Pobrečela jsem si jako už dlouho ne... a to je dobře...

Klára16
16.01.2022 5 z 5

Tohle je ode dneška jedna z mých oblíbených knih. Byla napsána tak dokonale lehce. Nebyly v ní vulgarity, které jsou teď skoro všude a bylo v ní moc moc lásky, která se jen tak někde nevidí. Prostě nádhera.

pollyn
09.12.2021 3 z 5

Tohle byla až moc velká emocionální ždímačka. Uff.

zuzca.h
26.10.2021 5 z 5

Zajímalo by mě jestli autorka náhodou nedělá pro firmu která vyrábí papírové kapesníčky :D Protože jich budete potřebovat opravdu ale opravdu hodně. Na to, že tento typ knih moc nečtu a z detektivek a hororů jsem otrlá, tak todle mě opravdu rosekalo. Probrečela jsem prakticky 3/4 knížky.
Postavy roztomilé příběh krasný, lehce čitelný, Rune těžko uvěřitelný v reálném životě.

aydam
12.10.2021 5 z 5

Poppy, Rune a jedna zavařovací sklenice. Navždy a věčně.
Příběh, který mě totálně roztrhal. Připomíná, že máme žít na sto procent, milovat na dvě stě, plnit si své sny, vyhledávat dobrodružství.

"Pro Poppy jsem byl stejně výjimečný jako její hudba. V obou případech se jednalo o pouto, které nemohl nikdo přetrhnout."

"Je v pořádku se usmívat a cítit se šťastný. Co jiného má v životě smysl?"

Bellsinka
24.08.2021 5 z 5

Tato kniha patří do žebříčku mých oblíbených knih.. Probrečela jsem jí od začátku do konce! Krásně napsaná, dojemná, vtipná a lásky plná.. Asi je to spíš čtení pro puberťáky.. Ale já si jí i dnes moc ráda přečtu..

mysterygirl
27.07.2021 5 z 5

Řvala jsem od prvnich stran, celou knihu jsem probrecela... Toto tema se me osobne dotyka..

Nikychlupova
11.07.2021 5 z 5

Dokonale krásné a velmi smutné, ke konci mi ukapla slza. Dávám pět hvězdiček.

anniezezu
21.05.2021

Dlouho jsem kolem knížky chodila v knihovně a když jsem konečně dospěla k tomu, že si ji půjčím vůbec jsem toho nelitovala. Hrozně se mi líbí autorčin nápad se sklenicí s polibky. Knížka mě chytla za srdce a dlouho po dočtení jsem brečela, i vlastně teď když si na to vzpomenu mi vyhrknou slzy do očí. Za mě velmi povedená kniha, která stojí za to si přečíst.

badliar_id
15.05.2021 5 z 5

Vůbec jsem neměla knihu v plánu číst, ale zahraniční booktok mě přesvědčil a já si jí nutně potřebovala přečíst. Kniha není skoro nikde k sehnání, naštěstí jsem jí sehnala z druhé ruky, takže jí mám hezky doma a nemám v plánu jí někomu předat, protože si jí rozhodně ještě tak 10x přečtu znova. Což tedy napovídá, že mě to vážně bavilo a uchvátilo.
První kapitola si mě hned získala a já věděla, že od knihy neodtrhnu oči. Příběh je tak nádherný a smutný, že mi to rvalo srdce každou kapitolu.
Poppy je strašně silná dívka a já si nedokážu představit, co všechno prožívala. Držela jsem jí palce po celou knihu a doufala v nějaký zázrak.
Rune byl strašný zlatíčko i s jeho drsnou stránkou a já ho nadevše zbožňovala.
Ten jejich vztah byl úžasný a dechberoucí. Možná to pro někoho mohlo být přeslazené, ale já přesně tyhle tipy knih miluju. Každá jejich scéna byla tak krásně napsaná, že jsem s nimi všechno prožívala..
Poslední kapitoly jsem obrečela a to u knih brečím vážně málo kdy. Většinou když se mě ta kniha vážně emočně dotkne, takže tady to bylo očividný.
Knížka byla čtivá, takže vám to čtení rychle uteče. Krásný young adult román. Stoprocentně doporučuju. "For Infinity. Forever and Always..."

Bajuli
13.04.2021 5 z 5

Krásná, možná bych řekla i jemná kniha, zase ale není jemnost jako jemnost... Upřímně musím říct, že nikdy jsem žádnou knihu neprobrečela od začátku do konce, dokud mi pod ruce nevysvitl tento skvost. Brečela jsem štěstím a radostí, ale i smutkem. Poprvé u knihy jsem měla pocit, že do knihy patřím i já, že dokážu cítit emoce, jako hlavní postavy. Rozhodně kniha pro každou věkovou skupinu, i když je kniha uváděna spíše pro mladší. Nádherná kniha, čtivá, a pro ty, kteří hledají hodně, hodně pořádnou romantiku - jako dělaná.♥️

ciniminisek
11.04.2021 4 z 5

Dílo autorky Tillie Coleové je čtivé, přesto smutné, krásné, přesto zahaleno temnotou. Je to jeden z těch příběhu, který nechcete číst znovu, i když víte, že svůj slib nedodržíte. Jako čtenář dychtící po směsici emocí, jsem velmi spokojena a nebýt, pro mě osobně, zbytečnému sci-fi epilogu, dávám rozhodně plný počet bodů. Samozřejmě, mohla bych knize vytknout spousty věcí, například přeslazenost, naivitu, nepravděpodobné pocity a myšlenky hlavních aktérů, avšak, stále to dobré převažuje a z čtení si odnáším mnohem více hezkého. Poněvadž „ moje srdce téměř puklo“.

A.books
22.03.2021 5 z 5

Tato kniha ve mě vyvolala spoustu emocí a probrečela jsem ji skoro celou. Stránky jsem hltala jednu za druhou, a doufala že konec bude jiný než byl.

Jurajovamaka
28.02.2021 5 z 5

Veľmi pekná knižka čítala som ju už niekoľkokrát , no zamilovala som sa do nej hneď na prvý "pohľad". Je to knižka, ktorá ma rozplakala. Určite odporúčam kúpiť všetkým, ktorí majú radi romantické príbehy. Je to veľmi krásny no zároveň aj smutný príbeh. ❤

vera5841
17.02.2021 4 z 5

Osmiletá Poppy dostane od babičky sklenici s tisíci srdíčky a přáním, aby je vyměnila za tisíc nezapomenutelných polibků. Má na to přeci celý život! Ale co když osud dá Poppy jen krátký čas?
V knize není příliš děje, ale za to je plná citu a myšlenek. Sama jsem zastánce, že velká láska může přijít i ve velmi mladém věku, ovšem v osmi letech je i na mě trochu přitažené.
Celkově byla kniha hezká a citlivá. Jen epilog mi zkazil celkový dojem z knihy.