Tisíc chlapčenských bozkov

Tisíc chlapčenských bozkov https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337057/bmid_tisic-chlapcenskych-bozkov-0Rf-337057.jpg 4 588 218

Rune pochádza z Nórska. Má päť rokov a nepáči sa mu, že sa musí s rodičmi presťahovať do Ameriky, kde jeho otec dostal prácu. Po príchode sa však zoznámi s rovesníčkou Poppy a jeho život je hneď ružovejší. Rodí sa medzi nimi hlboká náklonnosť, každú voľnú chvíľu trávia spolu, je z nich nerozlučná dvojica. Poppy však nadovšetko miluje aj svoju babku, ktorá jej pred odchodom na večnosť daruje obyčajný zaváraninový pohár plný papierových srdiečok. Má si na ne zaznamenať tisíc najkrajších bozkov, ktoré raz v živote dostane. Prejde desať rokov a Rune sa s rodičmi – zasa nerád – vracia do Osla. S Poppy si sľúbia, že budú každý deň v kontakte. Ona sa však zakrátko odmlčí a záhadne kamsi zmizne. Neodpovedá na maily, nedvíha telefón. Čo sa stalo? Oklamala ho? Našla si niekoho iného? Veď sa predsa mali radi! Rune zatrpkne a zanevrie na celý svet. A keď po čase opäť prichádza do Ameriky, dozvedá sa pravdu. Tá sa mu však páčiť nebude...... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (SK)

A Thousand Boy Kisses , 2016

MarKy95
17.08.2017 5 z 5

Úžasná kniha. Celé čtení bolest na srdci a slzy v očích.

sd1992
16.08.2017 5 z 5

Oukej, ještě tak týden a splasknou mi ty opuchlý oči... Takhle jsem si hodně dlouho nepořvala... Jakože fakt hodně! Přestože je kniha smutná, tak je NESKUTEČNĚ NÁDHERNÁ!!! T.C. píše velice milým způsobem... celý příběh je nesmírně procítěný. Donutí člověka zamyslet se nad životem, na to jakými malichernostmi se denně zabýváme.. přitom to jediné důležité je zdraví a poznat co je "MILOVAT A BÝT MILOVÁN" :-) Připojuji se k většině - MOJE SRDCE TÉMĚŘ PUKLO..!!! :-) Doporučuji!!!

Minette
15.08.2017 5 z 5

Je nádherně napsaná. Je to prostě ten typ knížky, která ve vás něco zanechá. Kdy si uvědomíte, že v životě řešíte jenom samé blbosti a může být daleko hůř. Jedna z nejlepších, které jsem četla a samozřejmě jsem si poplakala jako asi každý.

Hanisek
13.08.2017 5 z 5

Moje srdce, téměř puklo...uplně.

tinka99
11.08.2017 5 z 5

Podle mě není člověk, kterého by tahle knížka nerozplakala...je nádherná, čtivá, dojemná a citlivá...
knížka číslo 127...o letních prázdninách...moje srdce téměř puklo...

elisa194
10.08.2017 5 z 5

Na tuhle knizku dlouho jen tak nezapomenu. Casto se mi stava, ze po nejake dobe nevim o cem knizka kterou jsem cetla byla. Tahle bude obrovskou vyjimkou. Nikdy se mi nestalo, abych na příběh myslela cely den. Nikdy se mi nestalo, ze bych skoro celou knihu probrecela. Meli by si ji precist vsichni, hlavne ti, co resi porad nejake blbosti a uvedomit si, ze se muze stat cokoliv.... NEJLEPŠÍ KNIHA CO JSEM KDY ČETLA

Evicicinka
10.08.2017 5 z 5

Tak tahle knížka mě dostala. Krásně napsána, silný příběh. Dlouho se mi nestalo, abych u čtení brečela jak želva. Po dlouhé době mi knížka totálně zlomila srdce

Denika
10.08.2017 4 z 5

Ještě ve dvou třetinách knihy jsem se rozmýšlela, jestli jí udělit dvě nebo tři hvězdy - láska, zamilování, romantika, srdceryvnost a kýč z ní přímo odkapávaly. Když jsem posté četla obrat "moje srdce téměř puklo", měla jsem chuť knihu zahodit hodně daleko. Konec mě však dostal a trochu jsem si pobrečela.
Ano, život je vzácný, je krátký a lidé jej marní zbytečnými činnostmi a starostmi, což není na škodu si občas připomenout. Autorce se nedá upřít, že tento fakt se v knize snažila vyzdvihnout a kromě odpočinkového čtení chtěla své čtenáře obohatit o pár životních mouder. Řekla bych, že se jí to i celkem povedlo.
I po tom všem je to ale brutální červená knihovna. Nemůžu se ubránit dojmu, že přesně takové knihy probouzí v mladých slečnách touhu po nereálné lásce a pocit, že pokud jejich vztah není přesně tak spalující, žhavý, úžasný, dokonalý a nadpozemský, pak je něco v nepořádku.

ElenaM
03.08.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších, nejsilnějších a nejdojemnějších knih, kterou jsem kdy četla. Kam se hrabe Než jsem tě poznala. Nemám slov... tahle kniha vás rozevre na kusy, sebere vám dech a pohltí vás od první stránky. Budete číst, plakat, plakat, číst a zase plakat. Během čtení jsem prožila snad všechny emoce, které si lze jen představit... lásku, dojetí, vztek, zlost, bezmoc, štěstí, radost, smutek... a další... LÁSKA je ale to, co v příběhu silně převažuje, láska dýchá na čtenáře z každé stránky, dokonce i z těch posledních. A i když tato kniha patří do YA literatury.. myslím, že je určena pro každého. Přináší velká poselství a velký odkaz toho, jak by člověk měl žít... naplno, bez ohledu na to, jak se zrovna cítí nebo kolik času mu zbývá. A nakonec nemohu opomenout OBÁLKU, která je naprosto dokonalá!! ♥

Ladasom
31.07.2017 5 z 5

Po dočtení se vedle mě válí hromada papírových kapesníčků, což je pro mě důkazem silné a nádherně zpracovené knihy. Dlouho jsem si nepřečetla takto nádherně dojemný příběh, který i přes svůj konec nabádá k prožívání života plnými doušky.

skipiii
24.07.2017 5 z 5

..."Proč se trápit, když můžeš být šťastný? Podle mě je to jednoduchá volba."...

Barča 008
18.07.2017 5 z 5

Když mi došly kapesníčky, běžela jsem aspoň pro toaleťák... a i tak mám úplně mokrý polštář.

Verulesa
15.07.2017 5 z 5

Nemám slov, překrásná kniha!

Pinklady
12.07.2017 5 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, jak tenhle komentář začít. Když jsem dočetla tuto knihu, říkala jsem si, proč autoři neustále píší takhle pesimistická díla. Ve světě je přece už tak dost smutku.
Ale poté, co jsem si fakt pobrečela nad tímhle nádherným příběhem, jsem si uvědomila, že kniha není o smutku. Je o nádherné lásce, kterou by chtěl zažít každý z nás. Je o radosti, štěstí, lásce, o životě, milující rodině. Ukáže nám, že život je příliš krátký na to, abychom ho promrhali uspěchaností, smutkem, starostmi.
Rune a Poppy, dvě půlky jednoho srdce, jedna nekonečná láska.
A na druhé straně já a hromada kapesníčků. Trvalo poměrně dlouho, než jsem knihu přečetla, ale jinak to nešlo. Nelze číst, když v jednom kuse brečíte. A ne nebyly to slzy smutku. Kniha mě naplňovala nadějí. Nadějí, že třeba jednou…
Za mě 100%! Tuhle knihu si prostě musíte přečíst, pokud máte rádi YA literaturu!

keiko33
12.06.2017 5 z 5

Uff. Co k tomu dodat, vlastne ani nemam slov. A to som si myslela, ze uz nebudem pri ziadnej knihe plakat, tak ako pri Predtym, ako som ta poznala od Jojo Moyes. Ked som vtedy plakala, tak pri tomto pribehu som revala, ze sa mi posledne strany rozmazavali, ako na konci napisala spisovatelka "prave teraz si predstavujem vase opuchnute oci a cervene lica od placu". Tak to uplne vystihla. Tak emotivne napisanu knihu, plnu citov a lasky som este necitala a asi este dlho citat nebudem. Proste nadherny pribeh, ktory mi ostane v pamati este velmi dlho. Pribeh ktory dojme akukolvek vekovu kategoriu. A ten koniec? Co k tomu dodat, niektore lasky su az za hrob.

andrea4315
01.05.2017 5 z 5

Jste smutní? Potřebovaly byste se pořádně vyplakat? Tak tohle je ta pravá kniha pro vás.
Obzvlášť pokud si nepřečtete, stejně jako já, anotaci.
První kniha u které jsem od strany 66 až do konce téměř bezustání nejen že slzela, ale přímo bulela, smrkala a zároveň se přitom přes slzy pořád snažila číst dál.

lenka5535
27.04.2017 5 z 5

Krásny emotívny príbeh plný priateľstva, lásky, odvahy a života. Poukazuje na to, aby si ľudia vážili svoj život a nepremrhali čas, ktorý im bol daný. Pripravte si vreckovky :-)

Paja1709
23.04.2017 5 z 5

Tak emotivni knihu uz jsem dlouho necetla.Priznam se ,ze pri cteni knihy jsem celou dobu potrebovala vedle sebe kapesnicky.Krasne napsano a jeste krasnejsi pribeh.I kdyz konec byl takovy jaky byl.Doporucuji precist,knihy za to stoji.