Lovci vran

Lovci vran https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/245301/bmid_lovci-vran-VWX-245301.jpg 4 111 27

Timothy Wilde série

< 2. díl

Píše se počátek roku 1846 a Timothy Wilde je posilou nově vzniklého newyorského policejního sboru, kde se specializuje na řešení zdánlivě nevysvětlitelných případů. Jednoho dne k němu vtrhne půvabná míšenka Lucy a usilovně prosí o pomoc. Lovci uprchlých otroků si podle ní občas přivydělávají únosem svobodných občanů, kteří jsou poté odvlečeni na Jih a tam znovu zotročeni. Lucy se obává, že právě takový osud potkal i její nejbližší rodinu. Stejně jako v předcházejícím románu Bohové Gothamu vykresluje autorka i v této historické detektivce fascinující a autentický obraz americké metropole poloviny 19. století a dokazuje, že je vypravěčkou strhujících příběhů s tajemstvím.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Paseka

Seven for a Secret , 2013

denib
09.04.2017 5 z 5

Historická série o poměrně naivním mladém sympatickém policistovi, který má své ideály, případy řeší nestandardně a s viníky zachází ani ne tak podle zákona jako spíš podle svého svědomí, případně soucitu. Stejně jako u předchozí knihy oceňuji mnohem více vykreslení atmosféry v New Yorku v 19. století, než samotný detektivní příběh (i když ani ten není špatný). Nevěděla jsem, že termín "lovci vran" označuje lidi, kteří se živí chytáním uprchlých otroků. Bylo to strašné období. Nechápu, jak si někteří lidé mohli myslet, že jsou nadřazení jiným jen kvůli barvě, a ještě horší je, kolik lidí si to myslí i dnes. V knize je výborně popsáno, že ani svobodní černoši na severu nebyli v bezpečí. Stačí vymyšlené svědectví jednoho bělocha, že se jedná o uprchlého otroka a je rozhodnuto. Svědectví černochů bylo nepřípustné a běloch, který by se odvážil protestovat, si koledoval o malér. Myslím, že nad tím budu ještě nějakou dobu přemýšlet.

Finn69
03.01.2017 3 z 5

Lovci vran jsou, stejně jako první díl, zajímavá historická detektivka z New Yorku 19. století. Timothy s Valentinem tentokrát svádějí souboj s lovci uprchlých otroků. A jelikož zákon stojí na straně jejich protivníků, nemají to vůbec snadné... První díl se mi ale líbil přece jen víc, tentokrát se mi zdálo, že autorka občas vaří z vody, místy je to poněkud rozvleklé. Nějak mi také unikl důvod, proč se stále zabýváme Mercy Underhillovou, která se v příběhu osobně ani neobjeví - snad kvůli počtu stránek.

Vesmich
29.12.2016 4 z 5

Od doby, kdy gothamský maliř/detektiv Timothy Wilde vyřešil svůj první případ, neodteklo v Hudsonu moc vody, a už ho tu máme zas! Je to stále stejný zamilovaný pitomec s citlivou duší, na kterého je potřeba si chvíli zvykat, ale postupně se to zlepšuje. Možná i proto, že na svou femme fatale tentokrát permanentně nezírá, ale pouze myslí, neboť ta je za oceánem. Za staré známé sestavy je okouzlující zejména pan Píst, policista, který netrpí návaly geniality, zato se specializuje na operativně pátrací činnost. Krátce po rozjezdu knihy předvede tak krásnou ukázku operativního pronikání do prostředí zastaváren, až srdce zaplesá a mysl se zaraduje. Také bratr Hasič přispěchá Timovi záhy na pomoc a příběh začne nabírat obrátky. Nové postavy jsou schematické, reprezentující v čistých podobách zastoupení jednotlivých "gothamských druhů", což je důvod, proč proč knihu číst. Dalším jsou reálie a téma. Město poloviny devatenáctého stoleti, na pokraji občanské války, plné přistěhovalců z ledasodkud, je v ní vyobrazeno tak plasticky, sugestivně a poutavě,že není těžké se do něj přenést. Co asi přijde do třetice?

Skripi
20.08.2016 1 z 5

Ďalšia kniha dosť o ničom. Vypočutie audio knihy v práci síce nepovažujem za stratu času ale doma by som ju určite nedočítal... slabé

limetka2008
13.01.2016 3 z 5

Docela to ušlo, příběh je zajímavý, ale místy psaný poněkud rozvlekle, stačila by polovina stránek bez té vaty.

Gysna
26.12.2015 3 z 5

Téma zajímavé, ale příběh zdlouhavý. Nebavila mně. Těšila jsem se až knihu dočtu. Pořád jsem čekala, že mně třeba něčím překvapí a začne bavit. To se ovšem nestalo.

Izu
06.12.2015 5 z 5

Opet vyborna a ctiva detektivka.Velmi zajimave tema otrokarstvi. Spisovatelka ma cit pro zacleneni historie do detektivky.Timothy je zkratka postava, kterou musite mit radi.S kazdou strankou na vas dycha kouzlo stareho New Yorku.Tesim se na dalsi pokracovani.

New York 19. století otroctví rasismus

Lyndsay Faye