Mrchožrout

Mrchožrout https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/402591/bmid_mrchozrout-LFk-402591.jpg 4 486 486

Timothy Blake série

Pro fanoušky Dextera a Hannibala Lectera je tu další temný hrdina, který se vám dostane pod kůži! Cestou ze školy se ztratí čtrnáctiletý chlapec. Jeho zoufalá matka obdrží žádost o výkupné. Hodiny tikají a policie nemá žádná vodítka. Proto na scénu vstupuje Timothy Blake, konzultant FBI, který dokáže rozlousknout i neřešitelné hádanky, ale za svoje služby požaduje zvláštní odměnu. Za každý život, který zachrání, jeden vezme, aby ukojil hlad, který jen tak tak drží na uzdě. Tentokrát je ale únosce natolik prohnaný, že je na něj možná krátký i Blake. A navíc Blakovi v FBI přidělili zvláštní agentku, kterou by si měl v jejím vlastním zájmu držet dál od těla. Nehledě k tomu, že za žádnou cenu nesmí dopustit, aby někdo odhalil jeho strašlivé tajemství…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Hangman , 2018

Andrée
29.03.2020 4 z 5

Musím se přiznat, ale konzultant FBI mi nebyl příliš sympatický. Srovnání s Dexterem mi přijde trochu odvážné, ale jo... Celkově hodnotím kladně, děj mě chytl a nebylo moc těžké odhalit, kdo za tím vším stojí.

mikika
26.03.2020 4 z 5

značně nechutný hrdina, silně inspirovaný Děsivým Dexterem, a zápletka, na kterou už si druhý den nebudete pamatovat. fuj.

Hotovson
18.03.2020 4 z 5

Ehm...máme tu poněkud netradičního hlavního hrdinu, což by se někomu mohlo zdát přes čáru, ale tak hrozný to neni, jelikož se nezachází moc do detailů. Nesmíte mít moc bujnou fantazii a bude to v pohodě :)

Jinak je to dobrá kriminálka, která mě bavila s možná pro někoho překvapivym koncem, ale mně přišlo, že se tahle možnost vyloženě nabízela.

cadic
11.03.2020 3 z 5

Čekal jsem o dosti víc. V podstatě je to průměrná detektivka, která jen staví na podobnosti Dextera a Hanibala. Konec zas tak překvapivý není.

Awča
10.03.2020 5 z 5

Dextera mám ráda, ale ten je, pravda, trochu elegantnější, uhlazenější.
Timothy je dost u dna, pere se o živobytí. Trochu jsem s tím měla problém, i když v knize bylo dobře vykresleno jak se dostal tam, kde je. Prostě mi bylo nějak proti srsti, že společnost nechá chytrého kluka klesnout tak hluboko.
Já vím, beru to moc vážně :-)
Přes těch pár nechutností mě knížka bavila, hlavnímu hrdinovi jsem fandila, přála jsem mu, aby případ vyřešil, aby se odpíchnul ode dna a skoncoval se svým... zlozvykem :-)
Četlo se to dobře, hádanky na začátku kapitol byly fajn, i když ne na všechny jsem měla odpověď a v textu jsem žádnou nápovědu nenašla.
Konec velmi nečekaný.
Potřebuji další díl!

JessieEx
09.03.2020 4 z 5

Téhle knížky jsem se trochu bála, protože nemusím nechutnosti a všelijaké úchylky. Nakonec ale musím říct, že úplně zbytečně a že jsem se perfektně bavila. Bylo to vtipné, čtivé, oddechové, nenáročné. Bylo to i nechutné, ale na mě to působilo spíš absurdně, než že by se mi vyloženě zvedal žaludek :D
Timothy byl prostě úchyl, vrah, pro mě lidská zrůda, ale to co dělal a jak to bylo popsané mi připadalo spíš k popukání.
Nevím jak ostatní čtenáři, ale já jsem v Mrchožroutovi viděla jistou podobnost se sérií Naturalista od Andrewa Mayna a ve své recenzi jsem si dovolila i trošku srovnávat. Recenzi najdete na mém blogu, odkaz je tady v záložkách "Recenze" i na mém profilu :)
Nejsem takový blázen, aby mi Timothy byl sympatický, ale přesto se těším na další díl a doufám, že se bude náš "mrchožrout" povahově vyvíjet a snad i k lepšímu :)
Knížku doporučuji moc, strhávám půl hvězdičky za tu absurditu Timothyho povahy.
4,5*

Česneksmedem
05.03.2020 4 z 5

Rozporuplná kniha. Už jen to spojení jména hlavního hrdiny a jeho úchylky. Jméno Timothy lze totiž volně přeložit jako oslavovat Boha, a hlavní hrdina je přitom kanibal. Mazec. A druhý rozpor vám jde z podvědomí. Máte hlavnímu hrdinovi fandit nebo ho zatracovat?
Před každou kapitolou je hádanka. Většinou celkem jednoduchá, asi aby měl čtenář radost a pocit, jak je chytrý (chytrá). Knihu doporučuji.

Mike.akira
25.02.2020 5 z 5

Přečetla jsem jí jedním dechem. Zasmála jsem se u ní, líbí se mi to spojení - kanibal a FBI.
Doufám, že bude pokračování :)

pavel9989
25.02.2020 5 z 5

Velice rychle přečteno, pro mě bylo téma docela i humorné. Podobnost s Dextrem opravdu velká :-) Doporučuji přečíst.

Ophelie
22.02.2020 4 z 5

Opravdu nevšední hlavní hrdina - Timothy Blake je velmi inteligentní a má věčně hlad :) Příběh kanibala, který spolupracuje s FBI se mi velmi líbil. Vůbec jsem netušila, kdo je pachatel. A hodně dobrý konec! Knihu určitě můžu doporučit.

kuky921
18.02.2020 4 z 5

Velmi podařená a čtivá kniha. Není až tak krvelačná, jak se titul napovídá, i když k večeři si nohu z mrazáku většinou nedávám. A obchod na konci mi vyčaroval úsměv na tváři.

Ridley
16.02.2020 4 z 5

Velmi povedená kniha. Nebylo to až tak děsivé jak jsem čekala, ale i tak příběh povedený a místy i vtipný, a co je pro mě důležité, netušila jsem kdo je pachatel....

6235
13.02.2020 5 z 5

Výborná knížka! Já doufám, že autor napíše další...

kofola33
11.02.2020 4 z 5

Mam trochu rozporuplne pocity. Na jedne strane velice zajimave tema, krveziznive nebo mrazive sceny ( z mrazaku:-)), coz me bavi, na druhou stranu znechuceni jak muze nekdo pozirat lidi...ja rada ctu u jidla, ale tohle bylo i na me dost. Nicmene knizka rozhodne stoji za precteni a urcite si pockam na dalsi dil. 4 hvezdy davam proto, ze mi hlavni hrdina neni sympaticky, ale chapu, ze on za to nemuze:-))

PabloFuentes
11.02.2020 4 z 5

Tak tohle bylo velmi zajímavé čtení. Přišlo mi, že co se psalo na obálce knihy, bylo velmi trefné. Jacku Heathovi přišla současná literatura nezáživná a tak si napsal něco super záživného a super čtivého. A dílo se mu opravdu povedlo. Stejně jako ostatní i já fandil hlavnímu hrdinovi, ač to byl prostě obyčejný kanibal. Zvraty na konci jsem hltal a ve výsledku mě mrzelo, že už je po všem. Klidně bych ocenil, kdyby napsal i druhý díl :)

MamaKnihomolka
05.02.2020 3 z 5

Nerada odkládám knihy. Kvůli velmi pozitivním recenzím jsem knihu přelouskala. I když mi to teda trvalo.
Na začátek musím kladně zhodnotit zajímavý námět knihy a negativního hlavního hrdinu, což mě oslovilo. Líbí se mi, že hlavní hrdina knihy nemusí být vždycky dokonalý.
Jsem asi divná, ale mě kniha prostě neoslovila. Hodně lidí je z toho na větvi, ale já ji hodnotím jako slabý průměr. A to jen díky cca posledním 50ti stranám, které mě konečně bavili. Nevím, asi jsem čekala více krve a masa.

janina pako
02.02.2020 5 z 5

Knoha se cetla dobre, zajimave tema, doporucuji

Jamra
01.02.2020 4 z 5

Čte se dobře. Vcelku nečekaný konec.

maličkán
28.01.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, četlo se fakt dobře. Hlavnímu hrdinovi jsem fandila i když to byl nechutný kanibal. Konec mne překvapil.

Petra158
21.01.2020 4 z 5

Cekala jsem neco mnohem nechutnejsiho. Hlavniho hrdiny je mi lito, protoze nemel od malicka na ruzich ustlano. On to o sobe vi a sam je z toho zoufaly a asi to nemuze ani nijak zmenit. Neni to ten typ hrdiny, ktery se ve sve uchylnosti vyziva a bere ji s nadhledem. Za to davam hvezdicku navic, protoze tech postav 'bad guys' je pomerne dost. Jinak je to klasicka kriminalka:)

thrillery FBI kanibalismus

Jack Heath