Lovec

Lovec https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467819/bmid_lovec-BZH-467819.jpg 4 175 52

Timothy Blake série

< 2. díl

Timothy Blake, bývalý konzultant FBI, teď obstarává pro šéfku podsvětí likvidaci těl. Jednou v noci však najde tělo, které najít neměl, a nezbývá mu, než ho ukrýt. Jenže pak ho FBI požádá o pomoc při pátrání po pohřešovaném univerzitním profesorovi a Blake v něm poznává mrtvého, kterého má ve svém mrazáku. A vzápětí se ztratí další muž. A pak další. V texaském Houstonu řádí sériový vrah a Blakeovi na vyřešení případu dochází čas. Vyšetřování ho zavede do továrny na výrobu sexuálních panen, na louisianskou skládku odpadu a do tajného srubu uprostřed lesa. Společný hon na vraha ho opět sbližuje s agentkou FBI Reese Thistleovou – jenže ona se tak dostává čím dál blíž k odhalení jeho strašlivého tajemství. Dokáže Blake usvědčit vraha, aniž by zároveň usvědčil sám sebe? Lovec je dalším spletitým a napínavým příběhem mrchožrouta, který za své služby požaduje vskutku zvláštní odměnu, a potěší zejména fanoušky Dextera a Hannibala Lectera.... celý text

Literatura světová
Vydáno: , Kalibr

The Hunter , 2019

Ticiana
11.11.2021 4 z 5

Tak dlouho jsme cekali na dalsi dil, a ono to tak skonci.... snad vydani dalsich dilu bude rychlejsi, jelikoz jsou 2 dalsi uz napsany.
Kniha plyne rychle. Je to hodne zamotane a hodne nechutne. A Timothy je proste borec, ktereho si zamilujete.

pch1976
24.10.2021 5 z 5

Sice dost nechutné, ale tak výborně napsané, že jsem musela číst až do konce. Strhující kniha.

Merlin_CZ
13.10.2021 5 z 5

Druhý díl mě bavil snad ještě více, jsem zvědavý zda bude i třetí, konec by tomu napovídal :)
Každopádně jak jsem psal u prvního dílu, pro fanoušky Dexter a Hannibala Lectera prostě "must have" věc :)

Mudry
10.10.2021 5 z 5

A ted´ už mě má Masožrout lapenou a potřebuji další díl !!!

lucakuca
05.10.2021 5 z 5

Konzultant k nakousnutí :-)

Namícháním vražedně nevinného kukuče Dextera s labužnickou inteligencí Hannibala Lectera přichází ....kanibalský mazel Timothy Blake. Tohohle mrchožrouta nejde nemilovat.

A ten konec! Kniha dočtená, infarkt z konce, totálně probuzená, půlnoc na krku a třetí díl v nedohlednu..... To je situace!!!!

Veju007
28.09.2021 4 z 5

Timothy Blake samozřejmě i v druhém díle baští mrtvolky, je stále stejně sarkastický a geniální, prostě sociopat àla Sherlock.
Je úžasné, jak skvěle Jack Heath píše, když antihrdina - kanibal je v knize to nejmíň zvrácené.
Každá kapitola opět začíná hádankou a já bych strašně ocenila správné odpovědi na konci knihy, protože některé jsou fakt oříšky.
A doufám, že na další díl nebudeme čekat zase 2 roky, protože já Blakea prostě zbožňuju.

Barbora.M
22.09.2021 4 z 5

Když jsem přečetla první knihu o Timovi, psala jsem, že jsem to občas musela vydýchávat a dělat si pauzy. Druhý díl už mi tak nechutný nepřišel. Možná to bylo i tou pro mě zajímavější zápletkou. A otevřený konec? Tož snad se dočkám dalšího dílu.

Basta1912
22.09.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak tomu říkám absolutně neodfláknuté pokračování. První díl byl absolutní jízda a Lovec v žádném případě nezaostává v drajvu, který nastavil Mrchožrout, navíc se dostane i na nějakou tu romantiku :D Moc pěkný příběh, sympatický hrdina :D ... jenom... když doporučuji Mrchožrouta nebo Lovce, většinou se nelíbí - nechápu proč. Za mě srdcovka a pevně doufám, že to autor v trojce nepodělá.

ArwenAragorn
10.09.2021 4 z 5

80%
...Něco nás k sobě táhlo tak, že to začínalo být pro nás oba nebezpečné. Nabízely se jen dvě možnosti, jak náš vztah mohl skončit - mým zatčením, nebo jejím sněděním.. ...

Tak to byla fakt síla! Já toho Blakea prostě žeru. A miluji autorův černý humor. V některých místech jsem se opravdu dobře bavila. Jenom ten konec - vyhlížím netrpělivě další díl.
Doporučím a dobrou chuť!

Hella
06.09.2021 4 z 5

Úáááá - ujeťák jako hrom, chvilkama fakt nechutnej. Ale nemůžete ho nemít rádi a nefandit mu! Doufám, že bude další díl, a to co nejdříve.

WaN635
05.09.2021 4 z 5

Když jsem knihu začala číst, vůbec jsem netušila, že se jedná o díl druhý. Takže v první chvíli jsem byla z Tima dosti zděšená a nechápala jsem ,,vo co gou,,.
Každou přečtenou stránkou jsem se nořila víc do příběhu a kupodivu, i přes dosti pochybné Timovy stravovací návyky, se mi kniha líbila a přidávám se ke čtenářům, kteří netrpělivě budou vyčkávat na pokračování.

Lenka0007
03.09.2021 4 z 5

Postava Timothyho nemá chybu, bizarní čtení okořeněné ironií a vtipem. Hádanky jsou příjemný bonus. Další díl beru všemi deseti.

Baru7
30.08.2021 5 z 5

Kdo by to byl řekl, že si všichni oblíbíme kanibala :)
První díl byl divný, ale dobrý. Tento díl ještě divnější a tím i lepší.
A ten konec...?
Nesnáším otevřené konce, ale na druhou stranu to znamená, že musí být další díl, takže za mě rozhodně všechny palce nahoru.

Šebestová3
30.08.2021 5 z 5

Miluju Timothyho Blakea i Jacka Heatha! Dvojka lepší než jednička a netrpělivě očekávám třetí díl.

ElissEm333
29.08.2021 5 z 5

Tohle byla opět jízda! Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

rajcatko
20.08.2021 5 z 5

BOMBA! Okamžitě chci další díl..
Nikdy bych nevěřila, že budu sympatizovat s kanibalem, takže čest autorovi, nicméně samotná zápletka je naprosto vynikající a to je záruka, že netrpělivě budu vyhlížet pokračování. Doporučuji!

Gustik5
19.08.2021 4 z 5

Lovec je skvěle vygradovaným a napínavým thrillerem s krimi prvky, jehož největším kladem i záporem je fakt, že nemá kladného hlavního hrdinu. Pokud jsou pro vás příliš krvavé knihy, jejichž nejvýraznějšími motivy jsou znepokojivé a ne zrovna chutné myšlenkové pochody a skutky, není tato kniha pro vás. Pokud však máte pro strach i žaludek uděláno, civilního konzultanta FBI s brilantním mozkem a neukojitelným hladem po teplém a syrovém lidském mase si zamilujete.

Stejnou měrou je zde vše, co bylo návykové a zábavné na prvním díle. Rozřešení se i nejpozornějšímu čtenáři poodhaluje pozvolna a je dosti těžké jej odhadnout dopředu (i s přesnou analytickou myslí, jakou disponuje titulní antihrdina je to těžké). Možná jen trochu zamrzí, že už se tolik neřeší paralela (a tedy otázka morálky) mezi hledaným vrahem a právě Timothym (nebo alespoň ne tolik jako v jedničce).

Jack Heath je výborným spisovatelem, který velmi dobře ovládá své řemeslo - jeho styl psaní je nenucený a zároveň velmi svižný – dosti připomíná filmovou naraci. Kniha vám tak vlastně ožije před vnitřním zrakem. Dostává se nám díla, které perfektně ctí pravidla žánru a zároveň přidává pár neotřelých prvků.

Zamrzí možná jen přílišná explicitnost ve snaze prvoplánově šokovat (ale zase je to celé o kanibalovi, že). V kombinaci s vhledem do pokřivené mysli hlavního protagonisty jde o napětím i zvraty nabité čtení, kterému se podařilo naplnit očekávání, vyvolaná Mrchožroutem a díky i tentokrát až nepříjemně otevřenému konci vyvolává palčivé otázky, které snad už brzy zodpoví třetí kniha – tato totiž skončí zrovínka v tom nejlepším…

Makůvka
18.08.2021 4 z 5

No tý jo, přečteno. Moje první knížka od tohoto autora a musím říct, že ze začátku jsem byla zděšena, ale postupně se mi to začalo líbit. Hlavně, hlavní hrdina byl skvělý svým hodně černým humorem. Mám v plánu si přečíst další knížky o Timothym.

Andrée
11.08.2021 2 z 5

Timothy Blake, kterého FBI požádá o pomoc při pátrání po pohřešovaném profesorovi ví, zdá se, mnohem více, než je ochoten prozradit. A jak to tak bývá, pod svícnem je největší tma... Já se jen utvrdila v tom, že mi Timothy Blake absolutně nesedí, přijde mi až odporný. No, on vlastně je odporný... Na druhý díl jsem se, i přes to všechno těšila. Ale strašně mě to nebavilo.
Pápá Timothy, my si spolu opravdu nerozumíme.

Kaduri
11.08.2021 5 z 5

Timothy je späť. A bola to zase jazda:)
Z celej knižky mám pocit, že autor si s čitateľom pohráva a skúša, čo ešte znesie. Čím absurdnejšie, tým lepšie. Čitateľ sa musí oprostiť od vnímania reality a užívať si príbeh.
No a záver, to bola čistá gangsterka v štýle Quentina Tarantina:)
Za mňa super, bavilo ma to:)

thrillery kanibalismus kriminální thrillery

Jack Heath