Zlomené srdce

Zlomené srdce

MYSLELA, ŽE SVÉHO MANŽELA ZNÁ. JENŽE CELÝ JEJICH ŽIVOT BYLA LEŽ… Dojela na odlehlou pobřežní vyhlídku, zaparkovala, zahodila klíčky a už ji nikdy nikdo nespatřil. Nezanechala po sobě jedinou stopu. Pro Davida Rakera, který se specializuje na hledání pohřešovaných osob, nejsou podezřelá zmizení ničím neobvyklým. Případ Lyndy Korinové se ale od samého počátku jeho dosavadním zkušenostem zcela vymyká. Namísto prostého pátrání po bývalé herečce ho totiž čeká spletitá cesta skrze roky lží, tajemství a podvodů. Lynda při procházení manželovy pozůstalosti objevila děsivou pravdu, která ji přiměla opustit všechno, co milovala, a uprchnout. Kam utekla? Před kým? Co odhalila? A žije ještě? Hledání nezvěstné ženy Rakera zcela pohltí a přivede ho do daleko většího nebezpečí, než si kdy dokázal představit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/337127/zlomene-srdce-6WZ-337127.jpg 4.6103

David Raker (7.)

Broken Heart (2016)

Detektivky, Romány, Thrillery
Vydáno:, Mystery Press

konicekbily

Dobře vymyšlená zápletka, postupně odhalovaná a vše v závěru vysvětlené. Tak by to mělo být. Psát umí, o tom není pochyb. I číst se to dá jako odpočinkové čtení. Ale všechno v knize natahuje, thrillerové scény jsou přehnané a těžko uvěřitelné. Aby se to prodalo, a prodávalo, tak to asi tak musí být. Proto to toleruji, až mne přepadne zase chuť na přeháněnou fikci - zase si od něj něco přečtu.

mulderka

Moje třetí "weaverovka" zdolána a... co jen k ní napsat?
Ne a ne se zbavit dojmu, že Tim Weaver se po vzoru někdejší školy "umění pro umění" inspiroval metodou "záhada pro záhadu, zápletka pro zápletku" a "proč něco dělat jednoduše, když to jde složitě?" Vše pro maximální efekt nepravděpodobnosti a hlavně zaplácat co nejvíc stránek. Kdo celé té storce uvěří, ať tam běží. Já tedy ne.
Nutno ale přiznat, že mě Zlomené srdce bavilo přece jen víc než ty dvě předcházející. A to je asi tak vše.

derminator

Wow musím říci,že v poslední době je to kniha, která mě fakt dostala. Docela se divím, že tento autor mě zatím míjel, což je určitě pro mne jako velkého čtenářského fandu opravdu škoda. Knihu jsem přečetl jedním dechem. Nemohu jinak než doporučit a v nejbližší době si určitě přečtu celou autorovu bibliografii. Dávám knize 99%.

kap66

Má několikaměsíční touha po detektivním příběhu založeném na záhadě, která se postupně po střípcích odkrývá, je naprosto ukojena. (V tomto směru jsem byla téměř spokojena i s Mrtvým klíčem D. M. Pulley, ale Zlomené srdce stojí o třídu výš.)
Tim Weaver píše dobře, ale zatím jsem mu pokaždé 1 hvězdičku ubrala. Proč ne v případě tohoto dílu série: je to celistvé, úměrně dlouhé, dobře vygradované a zajímavé takovým vnitřním napětím (ne tím primitivně brutálním a krvavým; přesto se akčních scén také dočkáte). David zachovává svůj charakter a působí věrohodně. A hledání náznaků ve scénách v zapomenutých podřadných filmech? To jsem si vážně užila. Ostatně jako celou knihu. Je výborná.

muchomurka

Mnohem lepší než Němé oběti, hlavně zde nebyl ten otravny Colm Healy. Opět napínavý příběh od kterého jsem se nedokázala odtrhnout. Co ze začátku vypadalo jako jednoduché zmizení se proměnilo v nebezpečnou honičku o čas - sice se to dalo čekat, ale i tak mě překvapilo, jak moc se to obrátilo.

Ivana2342

Výborná kniha. Ani na chvilku jsem se nenudila a nemohla jsem ji odložit, dokud jsem se nedozvěděla, kde je Lyn a co za jejím zmizením vězí. Zápletka se opravdu povedla, hlavní hrdina sympaťák, tempo nepolevuje. Ačkoliv nemám moc ráda knihy v ich formě, tady mi to vůbec nevadilo. Rozhodně doporučuji.

trudoš

Tak tohle se moc povedlo. Asi s tím má co dělat moje slabost pro obskurní snímky, stejně jako nadšení pro knihu Noční film Marishy Pesslové, protože Zlomené srdce jsem si užil ve všech ohledech maximálně. Tim Weaver tentokrát nekombinuje zápletku po vzoru ruských matrjošek, ale soustředí se na jeden případ s jedním tajemstvím. Počet stran, který neplánovaně nakynul, jde přitom na vrub rozpitvávání nepodstatných detailů. Ovšem krátké kapitoly tenhle autorský nešvar slušně vyvažují, pročež tempo vyprávění zůstává od začátku do konce v čtivé rovině. Hrdinův postup při vyšetřování je nápaditý, stopy zaklapávají do sebe a záhada je smysluplná, jak jen to románová detektivka dovoluje. Celkově mi zkrátka přišlo sedmé dobrodružství Davida Rakera přímočařejší a ucelenější.
Na závěr jen malé postesknutí, které dokazuje, že stárnu a blbnu, protože mi přijde slaboduché, když hrdina veškeré své znalosti zakládá na tom, co se dočte na wikipedii. Kde jsou ty časy poctivých encyklopedických znalostí?

mulder

David Raker je frajer a Tim Weaver borec:-)

amanda99

První knížka od tohoto autora a ani jsem nedočetla,nuda....

Hella

Autor se snažil, ale nějak jsme si v tomhle příběhu nepadli do noty - pro mě až moc rozvláčné, nudné a - vzhledem k 60 let starému zločinu - i nepříliš zajímavé.

J.x

Knížky od tohoto autora mě opravdu baví, většinou od začátku do konce:-) Doporučuji.

Kerberos

První polovinu jsem pří zhltla,jak se začal příběh rozplétat musela jsem číst pozorně - abych se někde neztratila.Celkově dobré jen se mi to zdálo mírně překombinované.Ráda čtu díly po pořádku jak je autor napsal.Takže čekám až vyjdou prní tři díly ať to doženu.

alzbeta4340

Celá kniha se mi skvěle četla, ale nejvíc jsem ocenila první půli. Vlastně se ještě nic neděje, nic se neví, David pátrá po Lyndě - a přesto je napětí výrazné a zřetelné. Samotná zápletka je určitě hodně atraktivní a nápaditá, dlouho jsem nic s takovým motivem nečetla. Konec je možná trošičku kostrbatý, ale celkový dojem je výborný.

LucieZ17

Skvělá knížka, naprosto předčila očekávání! Neskutečně promyšlené, četla se jedním dechem.

Valeyman

Není třeba sáhodlouhých komentářů, byla to prostě skvělá jízda se vším všudy. Nemám moc co vytknout

Reat

Nevím, jestli jsem kdy četl mnoho lepších knížek, pokud tedy vůbec nějakou. Doslova se mnou tento briliant srostl, dokonce tak, že jsem zapoměl i na jídlo, což je tedy v mém případě skutečně co říct!!! Pětset stránek za den, to se mi snad nikdy nestalo. Naprosto omračujícím způsobem uchvacující čtení, díky kterému máte pocit, že život je krásný, protože Vám přináší možnost číst takové skvosty. Samozřejmě, vše je nutno brát lehce s nadhledem......některé pasáže možná vyvolají shovívavý úsměv, u některých přimhouříte nevěřícně oko a možná nalistujete pár stránek zpět, aby jste se ujistili, že jste se nepřehlédli....ale pokud jde o to se knihou bavit, být příjemně napjatý, nedýchat vzrušením, cítit mrazení v zádech a podobně, tato kniha Vám to splní beze zbytku. Kolik dáme hvězd? No pět, samozřejmě....a i to je málo!!!!

mikika

dobré počtení, ne tak zkázonosně deptající jako předešlé Němé oběti, zajímavý námět.

gordon13

Vynikající kniha, opravdu výborná, chytne od začátku a zcela literárně uspokojeného vyplivne na konci. Skvělý příběh, dokonale napsaný. Těším se na všechny další knihy pana autora :-)

Sirius

jak už je u Weavera dobrým zvykem, tak i tenhle Rakerův případ se čte jedním dechem. A má to zase zajímavý prostředí - točí se to kolem starých filmů, což je fakt lahoda. Jenže někde v polovině jsem si uvědomil, že to místy působí fakt nezáživně a místo, aby krátil, tak stránky přidává a natahuje to jak žvejkačku. Zbytečně. No a pak tu jsou zvraty - tentokrát jsem měl pocit, jako kdyby se Weaver snažil vyrazit dech co nejvíc. Pořád je to sice žánrová špička, ale Němé oběti byly přeci jen o něco lepší.

Pavlnka

Opět napínavá a čtivá.

cie

Přečteno jedním dechem! Už aby vyšly ty doposud nevydané díly!

Zoy

Jedinečné, skvělé tajemné. A hlavně, musíte číst a číst, protože Vás zajímají další a další stránky knihy, jak to vše dopadne a jaké je vlastně tajemství celé knihy. Dál již nic nenapíšu, musí se to prostě přečíst. Jediné, co bych vytkla je hlavní hrdina, který musel mít tělo jako terminátor, ale ze všech zranění se oklepal a šel dál. Já dostat první nakládačku, jako on, jsem rok na ARU.

Pav

Napínavé čtení a neobvyklá zápletka. Pro mě zatím nejlepší autorova kniha. Většinou mám problém se začíst, ale tady to šlo samo.

JustWomen

Úžasná kniha, bylo to náročnější čtení, ale tak propracované, tajemné, pohlcující, nepředvídatelné. Cítila jsem tu krásu, ten smutek, tu beznaděj, četla jsem celou noc, zapomněla jsem slavit nový rok, rozhodně doporučuji.

denča1000
31.12.2017

Z počátku se mi kniha velmi líbila, protože se jevila jako klasická detektivka, později se všechno začalo zamotávat, až jsem se v knize pomalu ztrácela. Tím, jak se autor neustále vracel do hluboké minulosti, až desítky let staré, mě kniha přestala bavit. Byly zde zcela nudné a zdlouhavé pasáže, kterýma jsem neztrácela čas a přeskakovala jsem je. Ze začátku se zdálo, že v knize půjde o to, najít pohřešovanou osobu, ale nakonec je příběh celý zamotaný a odvíjí se docela jiným směrem a jsou odhalovány jiné zločiny, čímž ale na druhou stranu autorovi patří obdiv, jak to dokázal všechno zamotat a dospět k závěru.

Kniha je velmi dobře a pečlivě promyšlená a propracovaná. Já jsem ji nakonec neodložila, protože jsem přece jen chtěla vědět, jak to dopadne.

bigben
29.12.2017

Dobré čtení, jen rozuzlení bylo trochu náročnější a zašmodrchané. A co všechno přežije hlavní hrdina je na pováženou...přesto vřele doporučuji:-)

adaba
04.12.2017

Opět skvělá četba, napínavá až do konce. Těším se na další knihy tohoto autora.

katerina.p.
29.11.2017

Ze čtyř knih, které u nás od tohoto autora (zatím) vyšly, má tato nejzajímavější příběh. Také hodnotím kladně, že i když se jedná o sedmý díl série, dá se číst bez problémů bez toho, že by měl čtenář přečtené předchozí díly.

iška
12.11.2017

Podstatně lepší než kniha Němé oběti, které mě docela zklamala. Tentokrát jsem četla a těšila se na každou chvilku, kdy jsem si mohla knihu otevřít.

Jana77
10.11.2017

Četla jsem zatím všechny díly, ale tento byl, myslím, nejpropracovanější. A nejzáhadnější. Opravdu lahůdka, která si zaslouží plný počet hvězd.