Tíha vesmíru

Tíha vesmíru https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314883/bmid_tiha-vesmiru-Xu9-314883.jpg 4 764 173

Okouzlující love story, která vás dostane! Každý si myslí, že dobře zná Libby Stroutovou – tuhle odvážnou dívku s úctyhodnou váhou, jejíž fotku s titulkem „nejtlustší teenagerka Ameriky“ otiskly před dvěma roky snad všechny noviny v USA. Libby se ale od té doby změnila – a nejen co se váhy týče. Stejně tak si každý myslí, že dobře zná i Jacka Masselina. Mezi spolužáky je oblíbený, randí s nejkrásnější holkou ze školy a na první pohled to může vypadat, že má všechno, co si může přát. Až na to, že trpí prosopagnosií – není schopný rozeznávat lidské tváře a svůj handicap samo sebou skrývá. Když tedy na sebe Stroutová a Masselin rázem narazí ve škole, svět se obrátí vzhůru nohama – minimálně Van Burenova střední. A malér je na světě!... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Holding Up the Universe , 2016

Limonadovyjoe
24.02.2018 3 z 5

Kniha o nejtlustší holce Ameriky a klukovi co nerozezná obličeje. Perfektní postavy teen románu. Více se mi líbila postava Jacka, který se se svou poruchou postará o pár úsměvných zápletek. Naopak Libby mě až tak nebavila. Děj je taky trochu emo ale to k teen románům patří. Poslední třetinu, kdy se milují a nemilují jsem přečetla už jen z povinnosti jak to všechno dopadne. Ani na závěr se žádné velké wow nekoná. Musím vyzvednout nápad a taky členění kapitol střídající pohled obou hrdinů na situace. Kniha se četla lehce a svižně. Rušivé pak byly mnohé chyby v textu.

AnnaNes
28.01.2018 5 z 5

Jednoduše skvělá kniha, hned jsem si ji zamilovala. Asi si budu muset přečíst i Všechny malé zázraky.

LaDouceBrise
17.01.2018 4 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem od Jennifer četla už Všechny malé zázraky, jsem po Tíze vesmíru sáhla už téměř automaticky. A musím říct, že opět nezklamala, i když autorčina předchozí kniha byla přece jen o něco lepší.

Zpočátku mě zarazily velmi krátké kapitoly a asi padesát stránek mi trvalo, než jsem si na to zvykla a pořádně se ponořila do děje. Co mě však neskutečně iritovalo, bylo opravdu značné množství chyb, jak pravopisných, tak interpunkčních, které přímo bily do očí a mně osobně kazily prožitek ze čtení, a to ne málo.

Na druhou stranu, abych tady jen nekritizovala, musím uznat, že kniha má rozhodně co nabídnout, ať už po dějové stránce nebo po té emoční. Šikana, prosopagnosie, obezita, přetvářka, snaha co nejvíce se zavděčit ostatním a být oblíbeným a populárním - všechny tyto problémy aplikovatelné na dnešní mládež po celém světě byly skvěle popsané, propracované a SKUTEČNÉ.

Láska, největší zápletka snad všech knížek young adult literatury. Zde krásně ztvárněná, ale jedna výtka by se přece jen našla. Ten konec. Ano, naděje, chápu to. Ale není to už trochu moc? Nic ve zlém (a teď mě prosím neukamenujte), ale takhle to v životě prostě nechodí. Vím, že se autorka snaží dát naději a víru teenagerům s podobnými problémy, je mi jasné, že cílem knihy bylo nejspíš namotivovat je a dodat jim potřebnou odvahu a odhodlání konat činy, ne jen přihlížet, jenže já prostě nejsem schopná tolerovat takové množství naivity a náhod, protože ano, celý vztah Libby a Jacka byl vlastně jedna velká náhoda. Možná si teď říkáte, že to někdy právě takto v životě chodí, že si skutečně i ti z nás, kdož jsou odmítáni, jednou každý do jednoho najdou svou spřízněnou duši, ale můj názor je jasný - NE. Tak to zkrátka není.

Celá tahle knížka je tak hrozně nereálná a vlastně jeden velký sen, ale nutno dodat, že opravdu nádherný a velkolepý sen.
Ale povězte, kdo z nás by nechtěl snít, když je život skutečně takový, jaký je, a všichni víme, že to lepší nebude, no tak kdo?

Lokina
10.01.2018 5 z 5

Autorku Jennifer Niven jsem měla v hledáčku už nějaký čas. A tak jsem si řekla, že teď přišla správná doba, si přečíst její knihy. A po díle Tíha vesmíru, autorku zařazuji do mých oblíbených spisovatelů. Její styl je pěkně čtivý, osobitý a v jejích textech se ukrývá tolik vzácných a krásných myšlenek.
Tíha vesmíru je líbezná, upřímná, bolestivá a srdceryvná kniha. Libby jsem si hned oblíbila. Byla tolik plná energie, nechyběla jí statečnost ani vnitřní síla. Typ holčiny, kterou si nelze neoblíbit.
Jack byl typický středoškolský rebel. Ani on to však neměl lehké, když den co den nepoznával své sourozence, rodiče, kamarády. Ale jen co potkal Libby, něco uvnitř se v něm změnilo a svět začal vidět jinak.
Tíha vesmíru je moc hezká kniha, ukazuje, že ať si o vás kdokoliv myslí co chce, vy zůstaňte sami sebou, věřte si a mějte se rádi :-)

Elizabeth666
03.01.2018 5 z 5

Knihu jsem u koupila kvůli předešlé co jsem četla: Všechny malé zázraky.
Líbí se mi nápad a dokonce i zpracování, protože autorka měla promyšlené jak zpracuje nemoci c hlavní postavy postihla.
Libby mi někdy připadala, až moc sebevědomá, ale zase jsem si s ní užívala celý příběh.
Nejspíše jsem už od začátku věděla, jak konec dopadne, ale stejně jsem si ho vychutnala.
Knihu hodně doporučuju nejen kvůli své čtivosti, ale kvůli samotnému příběhu. :)

Sarucham
02.01.2018 4 z 5

Kniha má skvělý a originální téma, ale nebýt toho tak mě knížka trochu zklamala. Možná kvůli tomu že jsem ji až moc srovnávala s Všechny malé zázraky (ty měly prostě něco navíc). Kdyby Jack netrpěl prosopagnosií, byla by to dost obyčejná teen knížka. Konec je dost předvídatelný, ale vzhledem k tomu, že to je lovestory tak to asi tolik nevadí. Jinak hlavní postavy jsem si oblíbila a díky střídání pohledů pro mě byla kniha čtivá a rozhodně i zajímavá.

Tyna2324
26.12.2017 5 z 5

Že začátku jsem čekala na rozjezd, asi do 40-50 stránky. Tím neříkám, že začátek byl o ničem, to vůbec ne. Ale tu správnou šťávu to mělo až po tom, co na sebe ty dva narazili. Od té doby jsem se ztrácela v písmenkach a za dva krátké večery jsem zjistila, že mi chybí deset stránek do konce. Musím uznat, krásně napsaný příběh, velmi zajímavý, naprosto jiná tématika, než je zvykem. Kniha rozhodně po přečtení patří do mejch srdcovek a já jí mohu vřele doporučit.

Terka18
26.12.2017 1 z 5

Kniha mě osobně moc zklamala. Čekala jsem daleko více, podle anotace a hodnocení čtenářů. Nakonec jsem ji dočetla až do konce, ale kdybych měla říct o čem je tak to dokážu pár větami. Dávám jednu hvězdu a to pouze za ten neokoukaný nápad autorky.

lotofhs
24.12.2017 5 z 5

Opravdu silný příběh se silnými postavami. Libby se stává jednou z mých oblíbených YA holčičích postav. Její síla a odhodlanost zit- něco z ceho by jsme si měli brát příklad všichni. Tahle knížka mi ani nepřišla, jako vyloženě love story. Tady šlo o dva lidi, kteří jsou zlomení a hledají směr v tomhle svete. Díky Jennifer jsem se dozvěděla o prosopagnosii. Nedokážu si představit, že bych nepoznala svoji rodinu a kamarady.. myslím si, že se ke knížce vracím naposled.

Litocha
24.12.2017 4 z 5

Po delší době knížka tohoto žánru, která mě opravdu bavila. Hurá, konečně tu máme pořádnou hrdinku. Žádnou kňuknu, žádnou puťku, žádnou křehuli, žádnou královnu krásy, ale soucitnou, (většinou) zdravě sebevědomou holku (přestože si užila svoje), která si i přes všechny pochybnosti a klacky házené pod nohy dokáže jít za svým, i když to není právě příjemné a jednoduché.
Šťastné je střídání vypravěčů, díky tomu čtenář může koukat na svět i Jackovýma zmatenýma očima a pochopit jeho soukromé peklo. Nedokážu posoudit, jak reálný nebo nereálný je popis Jackova vnímání světa, ale (i vzhledem k posledním slovům autorky) působí to dost věrohodně (jen mám trošku pochybnosti, jak by to bylo vzhledem k jeho diagnóze s rozeznáváním Libbyina obličeje, když nepoznával ani vlastní mámu).
Líbilo se mi, že tady nešlo o sex, ale o boj s předsudky, o hledání své cesty a spřízněné duše.

barca0554
08.12.2017

Naprosto miluju tyhle knihy od J.Niven. Už Všechny malé zázraky se staly mojí nejoblíbenější knihou. Miluju, jak autorka píše z obou pohledů. Pak se dokážete vžít do obou postav, protože ze začátku bych bez Jackova pohledu, řekla, že je hajzlík, ale díky jeho pohledu, je to naprosto jiné. Miluji její knížky. Těším se na další.

maca1245
05.12.2017 5 z 5

Jedním slovem. Dokonalá

JančaDoll
25.11.2017 5 z 5

Do postav se zaručeně zamilujete :) příběh, díky kterému poznáte, že láska není jen o vzhledu či popularitě.

LiKa00
23.11.2017 5 z 5

Kniha velmi krásná. Ale na začátku jsem měla nutkání knihu odložit, v některých částech mi přišlo, že se chovají jako děti. Ale vyčkala jsem a potom to dostalo ten správný spád a bylo to nakonec super.

pedroK
20.11.2017 5 z 5

Ten příběh se mi líbil moc. Libby je fantastická. Jack trochu prevít, ale tak nějak za to nemůže. Bylo tam mnoho zajímavých postřehů, zeména u Libby. Pocitově popsané tak, jako byste to prožívali s ní. Dočetla jsem, náhodně jsem knihu otevřela na nějaké straně a začala číst znovu.

_tak_asi_simca_
20.11.2017 4 z 5

Když jsem tuto knihu objevila v knihkupectví, od pohledu jsem se do ní zamilovala. Na zadní straně obalu totiž bylo napsáno něco jako: ,,Hvězdy nám nepřály má dvojče!" Tak jsem si myslela že to bude skvělé. Bohužel mě kniha maličko zklamala. Možná je to tím, že miluji ,,Hvězdy nám nepřály" a moc jsem to s tím srovnávala. Jinak to ale bylo moc hezky napsané, mělo to zajímaví příběh a rychle se to četlo. Kniha mě přiměla se zamyslet nad životem a trochu pozměnila můj pohled na svět. Pokud máte rádi romány jako třeba Hvězdy nám nepřály tak rozhodně doporučuji si knihu přečíst!

JessieEx
09.11.2017 3 z 5

Já nevím... nevím co na tuhle knížku říct, ani jak ji hodnotit. Že jsem ji vůbec začala číst je svým způsobem masochismus, vzhledem k tomu že nemusím Young Adult literaturu a kór když je to románek mezi dvěma jakkoliv handicapovanými teenagery. Prostě takové druhé Hvězdy nám nepřály... Zázrak ale je, že jsem tuhle knížku přečetla do 24 hodin a ani jsem u toho nijak zvlášť netrpěla :) nakonec to vlastně bylo celkem v pohodě... třeba ještě i prehodnotim svůj pohled na tenhle žánr.

Něha
02.11.2017 5 z 5

Kniha je u mne na žebříčku těch, které se mi v tomto roce líbily nejvíce. Fajn příjemné počtení s chvilkami na zamýšlení.

Půca4
31.10.2017 5 z 5

Tuhle knihu by si mělo přečíst několik skupin lidí. Ti, kteří by potřebovali zvednout sebevědomí, ukázat, jak být silní a jak se umět šikaně a posměchu postavit. A ti, kteří jsou těmi tvůrci těžkostí a problémů. Jde tu nádherně vidět ten rozdílný pohled "provokatérů" a "obětí". Kniha byla rozhodně velmi zajímavá, četla se rychle a nezklamala mě. Nejvíce mi přišla zajímavá porucha prosopagnosie. Nikdy jsem o ní neslyšela ani nečetla a seznámení s ní bylo překvapující.

bagel
31.10.2017 4 z 5

Čekala jsem trochu víc. Je dost náhoda, že se zrovna dvě takové postavy setkají. Další jejich vztah je už spíš uvěřitelný. Nikdy mě nenapadlo, že by taková porucha mohla existovat.