Tíha nenávisti

Tíha nenávisti https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/309338/bmid_tiha-nenavisti-DnB-309338.jpg 4 172 49

Na okraji nejmenovaného města v Severní Karolíně stojí věznice, v níž si odpykává trest za vraždu bývalý vynikající policista Adrian Wall. Po třinácti letech je podmínečně propuštěn v příšerném tělesném stavu, který svědčí o tom, že byl během let strávených ve věznici krutě týrán. Za městem stojí opuštěný zchátralý kostel, na jehož oltáři se před oněmi třinácti lety našla mrtvá mladá žena. Důkazy ukazovaly na Adriana. Jeho DNA bylo za nehty oběti, jeho otisky byly objeveny na pohozené plechovce od piva. Jen dva lidé věřili v Adrianovu nevinu: mladá policistka Liz a stařičký Adrianův obhájce Jones. S Adrianem si odpykával doživotní trest lupič Eli. Peníze z jeho velké loupeže se ale nikdy nenašly a ředitel věznice je přesvědčen o tom, že Wall zná místo úkrytu. Po Adrianově propuštění je ve stejném kostele za městem nalezena mrtvola ženy zavražděné stejným způsobem jako ona žena před třinácti lety. Podezření samozřejmě opět padne na Adriana, jenže tentokrát proti němu nejsou důkazy. Najde se oltářní vrah? Jak se bude vyvíjet honba za pokladem mrtvého lupiče? Všechny nitky napínavého příběhu se nakonec scházejí na jednom místě, kde dojde v dramatickém závěru k překvapivému rozuzlení.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Vyšehrad

Redemption Road , 2016

Oksalakka
19.02.2017 5 z 5

Příběh skvělý, psychologie hlavních postav propracovaná, děj solidně zamotaný. John Hart mi připomíná Karin Slaughter v dobách jejího největšího tvůrčího vzepětí. Autora budu sledovat. Knihu trochu sráží nepříliš solidní překlad, ale dá se to ustát.

marapavelka
12.02.2017 4 z 5

Z knihy mám trochu rozporuplný pocit. Hlavní hrdinku jsem si nedokázal oblíbit a její jednání mi přišlo divné. Ale kniha byla napsána poutavě a dobře se četla, i když vrah pro mě moc překvapivý nebyl.

PetK
07.02.2017 3 z 5

Po knize jsem sáhla především kvůli nadšeným komentářům tady (a oblíbenému žánru pochopitelně). Ovšem prvních 150 stránek jsem bojovala s tím, jestli ji nemám odložit. Pořád se řešilo jen to, co bylo, ne to, co je. Hlavní hrdinka se zdála být nevyrovnanou hysterkou, která se nevyžádaně plete jiným do života, a její posedlost chlapem, kterého téměř nezná, byla taky divná. Od té cca 150. strany se to pro mě zlomilo a jsem ráda, že jsem vydržela, druhá polovina knihy už pak byla velmi dobrá. I když... zhruba v době, kdy mě to začalo bavit, jsem odhalila vraha. Tak nevím, mám z toho smíšené pocity. Snad jsem to na začátku jen moc kouskovala (= usínala v noci nad knížkou), protože jinak to má všechny aspekty knih, které mám ráda.

andrusko1
30.01.2017 5 z 5

Čtu knihy od okamžiku,kdy jsem se naučil ve škole číst,přečetl jsem stovky knih,především detektivek a thrillerů,ale co si pamatuji,nikdy jsem nebyl tak držen v napětí, nadšený,dojatý,jak při četbě této knihy a knihy Poslední dítě,kterou jsem četl před ní.Hluboce se klaním před Johnem Hartem.Nikdy jsem nepsal žáden komentář,ale kvůli tomuto autorovi jsem se přihlásil do Databáze knih.

jana3099
21.01.2017 5 z 5

úžasná kniha, strhující thriller, napětí během celého příběhu, statečnost hlavních hrdinů i přes krutosti, které v životě zažívali a rozuzlení opravdu nečekané...kniha se moc dobře četla a všem určitě doporučuji !!!

katka9574
17.01.2017 5 z 5

Jedním slovem fantastické čtení! Spisovatel je génius a knihu řadím mezi naprostou "thrillerovou" špičku. Kdyby to šlo, hvězd dám 10 :-)

Hella
15.01.2017 5 z 5

Špičková a dokonalá detektivka. Absolutní vrchol spisovatelského umění ve spojení s tímhle žánrem.

sioux
19.12.2016 5 z 5

Absolutní bomba. Drsný, temný, nepředvídatelný, kvalitně napsaný thriller. Konečně zase nějaká extratřída v moři průměrných. Emoce se mnou cloumaly, když jsem nenáviděl ty grázly a držel palce těm nevinným, kteří úplně nevinní vlastně taky nebyli... a teď budu mít zase půl roku prázdno, protože najít takhle kvalitní thriller je moc těžké.

Martiiiik
01.12.2016 5 z 5

Výborná kniha. Vřele doporučuji všem. Děj je krásně komplikovaný a výborně propracovaný. Skvěle vystihuje, že nikdo nemůže věřit nikomu :-)