Tiché lži

Tiché lži https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383485/mid_tiche-lzi-puw-383485.jpg 4 456 147

Sliby trvají jen tak dlouho, dokud věříte tomu, kdo je dal… Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout. Lisa žije poklidný život. Jako svobodná matka kolem čtyřicítky se naplno věnuje výchově šestnáctileté dcery Avy. Co se týče mužů, je víc než opatrná, nikdy nemluví o své minulosti ani o nepřítomném otci Avy. Její nejlepší přítelkyně a kolegyně Marilyn by jí přála, aby se víc otevřela lidem a třeba i šla na rande – s novým, přitažlivým klientem, který o ni očividně jeví zájem. Jenže Marilyn má sama dost co řešit. Ava má zase po krk přehnané starostlivosti své matky. Chce žít jako všichni ostatní teenageři, bavit se s přáteli, chodit na plavání, učit se na zkoušky, mít přítele. Její matka by vyšilovala, kdyby věděla, že Ava už někoho potkala, někoho, kdo jí dává pocítit, že je inteligentní - a žádoucí. Lisa se už velmi dlouho ohlíží přes rameno, ale v poslední době se cítí zvlášť nesvá. Tu a tam se objevují záhadné připomínky minulosti a naplňují ji neklidem. Její pečlivě vybudovaný život se začíná drolit a Lisa pochopí, že jedinou cestou, jak ochránit sebe a dceru, je postavit se strachu čelem. Přestože pouhá odvaha nebude stačit. Bude potřebovat pomoc Marylin, jediné osoby, které může důvěřovat. Jejich vzájemná důvěra je pro záchranu Avy nezbytná. Marylin slíbí, že udělá, cokoli bude třeba. Jenomže kdysi dávno Lisa taky něco slíbila, a pak slib porušila. Její zrada nebyla nikdy zapomenuta – ani odpuštěna. A teď má za své provinění zaplatit.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Cross Her Heart , 2018

šipek
19.08.2020 5 z 5

Tak moc dobrý psycho thriller. Propracovaný do poslední stránky. Kniha nutí čtenáře neustále přemýšlet a pomalu se nedá odložit. Za mě spokojenost a milovníkům tohoto žánru vřele doporučuji.

Erummeldë
01.08.2020 4 z 5

Knížka měla dost pomalý rozjezd, ale jak začla gradovat, tak mi místy naskakovala husina. Autorka rozhodně umí vyvolat napětí. Četla jsem i její druhou knihu a věděla jsem jaké hrůzy a šílenosti mám asi čekat. "Ví o tobě" se mi líbilo víc, i když to byl šílenější příběh. Tato kniha měla velmi zajímavou zápletku i rozuzlení, ale zklamal mě závěr, čekala jsem trochu něco jiného, šílenějšího.

Misoso
30.07.2020 5 z 5

Mne sa kniha veľmi páčila, aj keď musím priznať, že sa mi do nej neľahko začítavalo. Kniha podáva príbeh Lisy a príbeh Away. Awa je klasická tínedžerka, ktorá túži po dobrodružstve. Lisa je jej matka a má, ako to v týchto románoch chodí, tajomstvo. Príbeh je plný zvratov a ja sa už nemôžem dočkať na novú knihu, ktorá vyšla len teraz.
Prajem pekný zvyšok dňa. :D

Eddemi
29.07.2020 3 z 5

Taky jednoduchsi styl, predvidatelny/rozpravkovy dej, ale inak oki. Na jedno precitanie fajn a urcite odporucam.

nadali
17.07.2020 3 z 5

Velice napínavé a čtivé.

dom.ini
04.06.2020 4 z 5

Příjemná, čtivá knížka. Téma bylo originální, i když vývoj situací byl možná trochu předvídatelný a skoro vždycky jsem další krok odhadla dopředu. Ale i tak se knížka četla opravdu dobře a doporučila bych ji.

evilunicorn
19.05.2020 5 z 5

Doslova nadšený předchozí autorčinou knihou,vrhl jsem se hladově do čtení Tichých lží,a musím říct,že jsem absolutně nebyl zklamán.Kniha se četla jedním dechem,doslova jsem knihu nemohl odložit.Strhující děj i tempo příběhu nedá vydechnout,vše do sebe skvěle zapadá,a i když je v poslední třetině víceméně jasné kam příběh směřuje, nemění to nic na tom,že tohle se opravdu povedlo.Možná se dalo více zapracovat na vyvrcholení v domě iluzionisty ( pár použitých pastí,by jistě příběh okořenilo),ale i tak je to skvělé.Je evidentní,že autorka dokáže využít i kariéru scenáristky, protože příběh je vskutku velmi dobře napsaný a vygradovaný se zajímavými charaktery postav.Výborná kniha.

LukesAdamek
01.05.2020 4 z 5

Krásná, napínavá. Super zážitek..

kate333
30.04.2020 4 z 5

"Nic není tak jak vypadá". V tomto duchu je psaná celá kniha. Už dlouho jsem nečetla knihu, která by tak překvapovala jako tato. Byla to jízda plná napětí a vzrušení a nedočkavosti z rozuzlení. Ubírám hvězdičku za závěr, po té náloži předtím, jsem asi byla moc namlsaná a čekala jsem trochu jiné pocity. I tak velmi čtivá a napínavá kniha a určitě doporučuji.

mirka2558
27.04.2020 5 z 5

Moja prvá kniha od autorky a mozem povedať, ze sa mi veľmi páčila

Kekik
23.04.2020 5 z 5

Velmi působivý, čtivý, skvělý thriller s povedeným koncem.
Tentokrát mě nečekalo nepříjemné překvapení na konci jako u autorčiny knihy Ví o tobě, za což jsem ráda. Téma zajímavé. Jednotlivé díly skládačky se odkrývají postupně a kniha drží v napětí, které vyústí v napínavé finále. Jediná malinkatá chybička je v závěru. Ten bych napsala na více stran. Ještě bych přidala pár informací, jak se žilo potom.
Povedená kniha. Těším se další autorčiny počiny.

1Makina1
25.03.2020 4 z 5

Zajímavý příběh i postavy. Ví o tobě se mi líbilo malinko víc.

pavlinka0250
17.03.2020 4 z 5

Tak to byl pěkně promyšlený příběh.
Začátek sice trochu rozvleklý, ale dočíst až na konec, stálo za to.
****

kika_
11.03.2020 4 z 5

Zpočátku se mi zdál příběh předvídatelný, ale ve skutečnosti vůbec nebyl. Velice hladce se kniha četla, stránky pěkně ubíhaly. Zhodnotila bych to jako nenáročné, oddechové čtení.

petula22
29.02.2020 4 z 5

Podařený psychothriller, zápletka zajímavá, děj pěkně utíká, já se rozhodně nenudila :) Díky rozdělení knihy na části, i díky kratším kapitolam je to přehledné, poměrně rychlé čtení.

jaroiva
21.02.2020 4 z 5

Souhlasím, že poslední zhruba čtvrtina už byla v podstatě zbytečná, ale bylo potřeba se ujistit, že to člověk správně pochopil. Bylo by asi divné nenapsat, že: ano, takhle to bylo myšleno.
Ale co se autorce musí nechat, její knihy opravdu snesou označení thriller.
Celou dobu je jasné, že k tomu popisu, jak to bylo, musí jednou dojít, a stejně bych to raději nechtěla vědět... zavřít oči, zacpat uši...
Narozdíl od Ví o tobě to ale má více zapomenutelnou zápletku, protože tak nezapomenutelně ujeté jako Ví o tobě je máloco :)
Takže hodnotím sice stejně - 4 hvězdami, ale tahle kniha se mi líbila o ždibec míň.
Nedoporučuji moc matkám s malými dětmi, je to poněkud znepokojivé...

MirKop
23.01.2020 2 z 5

Kniha se čte docela dobře, ale jen do cca 2/3 knížky, kdy už je další průběh poměrně předvídatelný...Ví o tobě, ač s vysokou sci-fi laťkou, byla bomba, opravdu jsem tak dobrý mysteriózní thriller nečetl. U této knížky ale žádný WOW efekt nenastal, rozuzlení bylo navíc hodně uspěchané a posledních 30 stran přitažených za vlasy...

---SPOILER--- to se jako čtyřicátnice "vtělila" do teenagerky a ani Ava, ani Lisa to nepoznaly? Navíc ten hnací motor Katie neměl vůbec smysl, když tu "nejhorší věc" beztak nakonec udělala sama...proč pak celý život zasvětit kvůli pomstě, když by se defacto měla mstít sama Lisa..
----KONEC SPOILERU---

Sára tedy teď spíše průměrná, ale díky "Ví o tobě", což je fakt velká pecka a i přes to nadpřirozeno ( které je ale opravdu velmi originální ) doporučuji přečíst každému ( divím se, že má menší hodnocení než Tiché lži..)

Prozatím jsou přeloženy jen 2 knížky ( Ví o tobě díky bohu ne doslova, jinak by to nemělo ty grády...přímý překlad je totiž spoiler sám o sobě ) a já doufám, že přijdou další, které mají ve světě jinak solidní hodnocení, tak uvidíme

putpuda
21.01.2020 4 z 5

Krátké kapitoly, které se dobře a rychle čtou. Ze začátku trochu nuda, ale pak začne nabírat spád. Nejlepší je samozřejmě až konečné rozuzlení ;)
Mě se líbila o trochu víc než Ví o tobě.

elusha3
18.01.2020 5 z 5

Byla jsem nadšená, stejně jako u její knihy Ví o tobě. Spisovatelka píše jednoduchou, čtivou formou, kdy ale obsáhne složité děje. Opět jsem četla a nutila mě přemýšlet, jak to tedy vlastně je a jako u její první knihy, i takhle mě na konci překvapila. I slza ukápla a to brečím obvykle jen u filmů :) Kapitoly jsou krátké, jasné, napínavé a vždy skončí tak, že i když vás tlačí čas do jiné činnosti, nechcete přestat číst, protože prostě MUSÍTE vědět, jak to bude dál! Mrzí mě, že jsou do češtiny zatím přeloženy jen tyto její dvě díla... Doufám, že se to do budoucna změní!

Market116
04.01.2020 4 z 5

Má druhá kniha od této autorky. A řekla bych, že o něco lepší. Působivější.
Příběh byl tak dokonale zamotaný, že jsem ani nechtěla hádat, jak to dopadne...(a tento závěr byl rozhodně lepší než u knihy předchozí)
Lisa (Charlotta) to neměla vůbec jednoduché, takže bylo těžké jí soudit...nevím, ale došlo mi brzy, že i přesto všechno Danielovi neublížila...A její rodiče? Hnus, ani se jí nedivím, že se sama udala...
Celkově se mi příběh líbil až na tu naivitu Ave...to asi nikdy nepochopím...
Každopádně se teď ráda pustím do nějaké fantasy knihy...kterých se mi v knihovně nahromadilo požehnaně po těch Vánocích.