Tiché lži

Tiché lži https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/383485/mid_tiche-lzi-puw-383485.jpg 4 458 147

Sliby trvají jen tak dlouho, dokud věříte tomu, kdo je dal… Autorka bestselleru Ví o tobě se vrací s neuvěřitelně propracovaným, napínavým psychologickým thrillerem o třech ženách, jejich tajemstvích a nebezpečí, kterému nemohou uniknout. Lisa žije poklidný život. Jako svobodná matka kolem čtyřicítky se naplno věnuje výchově šestnáctileté dcery Avy. Co se týče mužů, je víc než opatrná, nikdy nemluví o své minulosti ani o nepřítomném otci Avy. Její nejlepší přítelkyně a kolegyně Marilyn by jí přála, aby se víc otevřela lidem a třeba i šla na rande – s novým, přitažlivým klientem, který o ni očividně jeví zájem. Jenže Marilyn má sama dost co řešit. Ava má zase po krk přehnané starostlivosti své matky. Chce žít jako všichni ostatní teenageři, bavit se s přáteli, chodit na plavání, učit se na zkoušky, mít přítele. Její matka by vyšilovala, kdyby věděla, že Ava už někoho potkala, někoho, kdo jí dává pocítit, že je inteligentní - a žádoucí. Lisa se už velmi dlouho ohlíží přes rameno, ale v poslední době se cítí zvlášť nesvá. Tu a tam se objevují záhadné připomínky minulosti a naplňují ji neklidem. Její pečlivě vybudovaný život se začíná drolit a Lisa pochopí, že jedinou cestou, jak ochránit sebe a dceru, je postavit se strachu čelem. Přestože pouhá odvaha nebude stačit. Bude potřebovat pomoc Marylin, jediné osoby, které může důvěřovat. Jejich vzájemná důvěra je pro záchranu Avy nezbytná. Marylin slíbí, že udělá, cokoli bude třeba. Jenomže kdysi dávno Lisa taky něco slíbila, a pak slib porušila. Její zrada nebyla nikdy zapomenuta – ani odpuštěna. A teď má za své provinění zaplatit.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Metafora

Cross Her Heart , 2018

aydam
05.05.2019 4 z 5

Napínavé až do posledního listu. Žádné nelogičnosti a přehnaně uměle našroubované náhody dodávaly příběhu realistický rozměr.
Z Charlottina dětství mi bylo vážně úzko.

Petula.N
29.04.2019 4 z 5

Nebylo to tolik wow jako u Vi o tobe, ale i tak skvely :)

annettka1098
20.04.2019 4 z 5

Opět šokující a především překvapující. Nechápu, kam na to autorka chodí, ale šok je rozhodně její parketa. A to jsem dle první části měla pocit, že toto bude naprosto předvídatelný příběh. Opak byl pravdou!

JessieEx
16.04.2019 4 z 5

Bohužel to vidím jen na 3,5*...
Autorčina prvotina mě opravdu dostala, takže jsem něco podobného očekávala i od Tichých lží. Splnila knížka moje očekávání? Ano i ne. Stále si myslím, že je Sarah Pinborough královna nečekaných zvratů, ale tady byl jen jeden větší kolem 100.strany, kdy jsem zjistila, že je všechno jinak, než se zdálo. Potom mi přestala být Lisa sympatická, ale zároveň mi jí bylo líto. Co mě fakt štvalo je přeskakování ve vyprávěcích+v čase. Obecně to moc nemusím, ale vím, že pro správnou atmosféru thrillerů je to mnohdy třeba. Už jsem si na to zvykla, ale v této knize to bylo dovedené až ad absurdum. 6 vypravěčů, střídání ich+er formy a tolik časových rovin, že jsem se místy přestávala orientovat, jen pro zajímavost: POTÉ, POTOM, TEĎ, TEHDY, PŘEDTÍM. Pominu-li však uvedené výhrady, musím přiznat, že knížka se perfektně četla, měla spád, takový typický psychologický thriller.
Možná SPOILER: Kdo je Katie jsem tušila docela dlouho, ale fakt nechápu jaktože ji Lisa nepoznala...

jasmína
01.04.2019 5 z 5

Teda..... v poslední době mám šťastnou ruku při výběru výpůjček.. Od začátku knihy jsem byla napjatá a zvědavá, zda se konec knihy povede lépe, než u knihy Ví o Tobě.

A povedlo. Nejen závěr, ale celá kniha mě tedy úplně vcucla a je mi i líto, že jsem ji přečetla za dvě odpoledne.

Jen ano s Danielem je to i pro mě velmi těžké a bolestivé, ale přes zvědavost, jak to vlastně vše bylo, se zkrátka nešlo odtrhnout..

SPOILER :

Celou dobu jsem si nevinou Charlotty byla na 95% jistá, a jsem ráda, že jsem se nespletla.

gordon13
29.03.2019 4 z 5

Líbilo, čtivě psané, dobrý psychothriller..akorát mě srdce bolelo pro malého Daniela, na tyhle věci jsem přecitlivělá a nejhorší je, že na světě je tolik malých, skutečných Danielků...

skipiii
15.03.2019 3 z 5

Četla jsem prvotinu, Ví i tobě a ta se mi velmi líbila, hlavně tedy šokovala na konci. Z toho důvodu jsem šla i do této knížky, ale jsem mírně zklamaná. Žádný "šok" se nekonal, děj byl celkem průměrný pro mě a docela i předvídatelný. Neurazí ale ani nenadchne.

konformita
13.03.2019 5 z 5

Celý život žila s nepříčetným strachem a pocitem viny. Přečteno téměř na jeden zátah.

Blaufik
07.03.2019 5 z 5

Celkově se jedná o více než povedený psychologický thriller, který je snad povinností pro všechny milovníky tohoto žánru.
Co se týče srovnání s autorčinou předchozí knihou, tak zde by to bylo asi stejné jako srovnávat hovězí maso s mrkví. Absolutně nesrovnatelné, každé úplně jiné. Přesto jsou Tiché lži v něčem stejné, jedná se o autorčino vyprávění, které si vás prostě a jednoduše získá už od první věty.

lenka666
07.03.2019 5 z 5

Kniha se četla dobře, děj byl napínavý. Líbila se mi stejně, jako předchozí.

rottwy
02.03.2019 3 z 5

Tak bohužel, pro mě knížka byla zklamáním. Předchozí titul Ví o tobě je rozhodně lepší. Celý mi to přišlo hrozně přitažený za vlasy, žádnej wow efekt se u mě nedostavil a navíc mi hlavní hrdinka vůbec nepřirostla k srdci. Každopádně se to čte rychle a zvědavost vám stejně nedovolí vzdát to předčasně :D

josska
25.02.2019 4 z 5

Knížka se mě dost líbila,byla napínavá,samý zvrat,ale začínala jsem ji natřikrát,a ted jsem ráda,že jsem do ní šla....

85098211
19.02.2019 5 z 5

Tato kniha se mi - pro změnu ;-) - hodnotí lehce. Autorka nám zde nabídla vynikající psychothriller, který je nejen výborně promyšlený, ale také napínavý, strhující a hlavně čtivý. Stránky jen letí, ani je nestačíte obracet. V závěru najednou všechny díly skládačky do sebe zapadnou a čtenář se dočká vpravdě famózního finále. Za mne tedy určitě a bez diskuse plný počet a doporučuji milovníkům tohoto žánru!

MíšaS.
13.02.2019 1 z 5

Kniha mě moc nebavila. Chvíli mi trvalo, než jsem se vždy zorientovala, ve kterém časovém období je kapitola psána. Příběh mi přišel docela plochý a trochu moc přitažený za vlasy.

Barbanka
03.02.2019 5 z 5

Kapitoly které popisovaly vraždu malého Daniela se mi četly hodně špatně, měla jsem chuť je přeskočit....ale jinak byla kniha velmi napínavá.

veronika0382
31.01.2019 5 z 5

Jeden z nejlepších psychologických románů, které jsem kdy četla! Výborné, napínavé, tajemné, propletené – tleskám! Více v mojí recenzi v záložkách - Veru, Knihy na cestách

jana3099
29.01.2019 5 z 5

Super .... Opravdu výborné a zajímavé čtení .....

romika
27.01.2019 3 z 5

Libila se mi,stejne jako prvni autorcina kniha,dobre se cetla,nic nedrhlo,sice konec predvidatelny,ale urcite doporucuji.

Mikako
24.01.2019 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Do poslední chvíle jsem netušila.
Je to taková ta kniha, která když vás chytí, tak už nepustí.

JancaKube
24.01.2019 4 z 5

Čtivé. Avšak druhá kniha od téhle autorky Ví o tobě byla o mnoho lepší. Čekala jsem lepší konec. Tohle bylo jak z červené knihovny. Jsem s knihou spokojená, nejsem nadšená jako jsem byla z té první. Nicméně další knihu si přečtu.