Ti druzí

Ti druzí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/443960/bmid_ti-druzi-tQ1-443960.png 4 1312 1312

Mrazivý. Děsivý. Neodložitelný. Nový psychothriller autorky bestsellerů Kříďák a Jáma. Gabe se jednoho dne vracel autem domů z práce a v zácpě uvízl za starým autem. Jeho zadním oknem na něj vykoukla dívčí tvář. Zahlédl, jak říká: „Tati.“ Byla to jeho pětiletá dcera Izzy. Od toho okamžiku už ji nikdy nespatřil. Tři následující roky strávil Gabe cestováním po dálnici, kterou tenkrát jel, a hledáním Izzy. Odmítá se vzdát naděje, že ještě žije. I když mu všichni tvrdí opak. Fran a Alice mají za sebou taky spoustu dní a nocí na cestě. Ty dvě ale nikoho nehledají. Ty dvě utíkají. Před někým, kdo jim chce za každou cenu ublížit. Protože Fran zná pravdu. Ví, co se skutečně stalo Izzy. Kdo za to může. A co udělají ti druzí, když ji a Alici dostihnou...... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Kalibr

The Other People , 2020

Makoves
24.01.2021 5 z 5

Čím dál lepší. Už teď se těším na další spisovatelčin počin.

zpevSusannah
24.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Ti druzí - zajímavý název knihy a děj rozhodně nezklamal.
Vše bylo krásně propletené a finále sem zapadlo jako poslední kostička do puzzle obrázku.
Jediné co mi teda vrtá v hlavě, je ten nadpřirozený prvek, který nás provází knihou od samého počátku... Proč? Ke zmatení čtenáře? Možná. Protože i já jsem stále čekala, že z toho nakonec vyleze něco malinko jiného.. Škoda.
Každopádně jsem se bavila znamenitě, neustále jsem byla napnutá jak ty kšandy během pátrání Gabea po své dceři, takže za mě zasloužené 4,5 hvězdy.

Datermatis
23.01.2021 5 z 5

Ze začátku mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale s přibývajícími stránkami jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Zajímavý příběh, čtivé.

Hanca91
23.01.2021 4 z 5

Podle názvu jsem od knihy čekala úplně něco jiného. Nakonec jsem ale ráda, že se děj ubíral právě tímto směrem. Dokonce bych si knihu dokázala představit i jako zajímavý celovečerní film.
Jedinou hvězdu strhávám za nadpřirozenou část děje, která byla podle mne naprosto zbytečná a příběhu ubírala na uvěřitelnosti.

JustWomen
22.01.2021 5 z 5

Wow, skvělé od začátku do konce, vše propracované, tajemné, postupně se rozvíjející, do sebe zapadající, trochu se bojím, aby to tak opravdu nefungovalo ve skutečnosti. Ty mysteriózní prvky byly jako třešnička na dortu. Jednoznačně 5 hvězd.

Mr.Pajek
22.01.2021 4 z 5

Téma se mi moc líbilo, knížka se dobře četla. Líbilo by se mi, kdyby byl námět knížky trochu detailněji rozpracován, škoda že to bylo jen tak letem světem :D

Klenotka
20.01.2021 3 z 5

Bavilo, byť jsem čekala trochu něco jiného. Rozhodně autorka skvěle popisuje ztrátu blízkého člověka, až z toho mrazilo, jak to sedělo. Podle rozruchu okolo předchozích knih C.J.Tudor (které jsem nečetla), jsem čekala nadprůměrnou detektivku, tedy spíše nějaký nádech nadpřirozena. Ano, bylo to tam (nedostatek vysvětlení mi dost vadil, do knihy se to nakonec vůbec nehodilo), a děj mi přišel už lehce překombinovaný. Na druhou stranu jsme dostali "pointu" s vysvětlením ve více kapitolách, rozvíjelo se to postupně, takže to nebylo najednou ukončené, jak teď bohužel některé knihy končí. Ale za sebe bych nakonec dala silnější tři hvězdy, tak tři a půl. Potřebuju knihu, která mě donutí si ji přečíst znovu nebo si od autorky sehnat další, a to se tady nestalo.

burg
20.01.2021 4 z 5

Čtenářská výzva 2021 - kniha do patnáctého místa v některém žebříčku na DBknih. Takže lednové nejčtenější knihy. Ergo: rychle to dočti, než to odtud zmizí :)
Ačkoliv název evekuje mimozemskou sci-fi, případně špionážní thriller ze studené války, tak jsem byl nakonec příjemně překvapen. Kniha se fakt povedla. Na autorku jsem přede dvěma roky narazil taky v rámci plnění výzvy, četl jsem Kříďáka. A kdyby tehdy autorka dokázala dotáhnout do konce příběh a atmosféru příběhu, vypadalo by to asi takhle. Pěkně budované napětí, i když rozuzlení přišlo už někdy na začátku druhé půlky knihy. Zbytek byl příjemný dojezd a vyvrcholení. Sice mírně překombinované a ze začátku jsem se krapet ztrácel v dějových linkách (které jsem napočítal čtyři), ale jinak je to dílo rozhodně povedené.

pch1976
18.01.2021 4 z 5

Kniha je povedená. Napínavá. Rozhodně stojí za přečtení. Některé pasáže jsou však těžko uvěřitelné - s nádechem nadpřirozena. To knihu trochu kazí.

Metla
18.01.2021 4 z 5

„Zvedla se a vylila zbytek vína do dřezu. Nepomáhalo. Nikdy nepomáhalo. Problémy se nedají utopit, plavou.“

Více než uvedený moudrý úryvek knihu charakterizuje Gándhího citát: „Oko za oko a svět bude slepý.“ Autorka v krátkých kapitolách rozhodila na stránky několik (převážně) neveselých až tragických životů a nechala čtenáře, aby odhaloval nitky jednotlivých osudů k závěrečnému uzlu, připomínajícímu poněkud nevzhlednou, křečovitě utaženou mašli. Zpočátku jsem byla zmatená (přesto na nejvyšší míru zaujatá), s postupně předhazovanými drobečky informací jsem se pustila do celkem úspěšných spekulací na téma kdo, co, proč, s kým a proti komu. Na můj vkus zápletka obsahovala přemíru vzájemných souvislostí a nepravděpodobných náhod. Preferovala bych přirozenější vývoj, něco jako když si na stůl pečlivě naaranžujete nový počítač a už druhý den zjistíte, že se všechny dráty přes noc zašmodrchaly do sebe. Někdy se prostě věci stanou a nemá to do posledního písmenka vykonstruované vysvětlení. Pravda, mysteriózní složka zůstala neobjasněna a nejspíš ne každému sedne. Mně paranormální koření chutnalo.
Navzdory poměrně překombinovanému finále musím C.J. Tudor zase pochválit; měla jsem na četbu málo souvislého času, což nikdy nedělá románům dobrou službu, v myšlenkách jsem se však příběhem často zaobírala a postavám držela palce. Ti druzí udržovali mou pozornost od úvodních slov a možná v mé paměti vyhloubili zářez trvalejšího charakteru. 80%

Awča
18.01.2021 4 z 5

Příběh je vlastně taková stavebnice, skládačka, puzzle, které autorka umně staví k sobě.
Poháněla mě zvědavost, jak ty střípky do sebe zapadnou, co se stane s jednotlivými postavami, jejich vztahy, a jak se vyřeší tajemství. V tom je ale riziko podobných knih, že v závěru mohou lehce ztratit tempo a utopit se v dovysvětlování, tady to naštěstí nebylo v takové míře.
Mysteriózní prvky mě moc neoslovují, ale byly podány zlehka, celkově se mi kniha líbila, početla jsem si.

gordon13
18.01.2021 5 z 5

Tak skutečně musím konstatovat, že tato kniha se autorce opravdu povedla! Výborný, neotřelý a hrozně zajímavý příběh, který nutí číst a číst. Obě předešlé knihy paní Tudor byly pěkné a měly svojí specifickou atmosféru, ale tohle je o třídu předčilo. Kniha se mi opravdu moc líbila!!

KočkomilkaJana
17.01.2021 2 z 5

V knize Ti druzí se prolínají 4 dějové linky. Různě se kroutí a křižují, až se ještě před polovinou knihy spojí. Příběh Gabea, Alice a Fran zhruba znáte z anotace. Neznáte ale dívku, jejíž pasáže jsou psány kurzívou a která by v příběhu vůbec, ale vůbec nemusela mít tolik prostoru. Stačily by zmínky z druhé poloviny, aby čtenáři vše došlo. Tomu vnímavému to dojde téměř hned. V neposlední řadě linie Katie - jemná, citlivá a milující. V pozadí se objevují doplňkové postavy, které dotváří pozadí nejen hlavním postavám, ale snaží se dodávat děsivost a tajemno celé knize. Která by bez toho byla celkem obstojná detektivka.

To by ale kniha nesměla být napsána milovnicí Kinga, která jej velice ráda kopíruje či vykrádá seriály, na kterých se podílel. Nemohu být ale úplně zlá, holka píše poutavě, v některých místech je kniha opravdu neodložitelná. Tématem, které Tudor zpracovává se kniha stává děsivou a mrazivou - protože co když někde ti druzí opravdu existují? Sama o sobě hlavní dějová linka postrádá extrémní emoce. Není napsána zle, postavy mají uvěřitelné a reálné charaktery, důvody existence těch druhých jsou lidské a kdo by někdy nepotřeboval ulevit? Metoda potrestání Gabea je krutá, měla by co do sebe, kdyby nebyla opředena jednak imbecilitou lidí kolem, jednak pohádkou. Od poloviny knihy, kdy už víceméně čtenář všechno zná, se kniha stává jednoduše předvídatelnou a osobně jsem ji dočetla jen kvůli konci - bude tudorovský nebo mrazivý?

zuzana2599
16.01.2021 5 z 5

Tak to bylo moje první setkání s touto anglickou autorkou a dopadlo báječně. Ti druzí je vynikající thriller, který mě vtáhl do děje hned od samotného začátku, měl švih, napětí a spád, byl okořeněn tajemnem a prošpikován zlem a starou vinou. Je to temný příběh o zvrácené spravedlnosti, příběh, nad kterým po dočtení musíte přemýšlet a on vás nechce nechat být.
Tak a teď mám dilema, mám sáhnout po Kříďákovi a Jámě ? Uf, tolik skvělého čtení, že to prostě nejde stihnout ani při nejlepší vůli. Ale C.J. Tudor je už i má autorka !

Lokina
16.01.2021 5 z 5

Mně se nejvíce líbila právě tato kniha ze všech autorčiných děl. Kniha se velmi dobře četla a má na tom zásluhu nejenom čtivý styl psaní, ale i kratší kapitoly a větší písmena. Ten kdo má rád thrillery s lehkým nádechem nadpřirozena a tajemna, napínavou atmosférou, rozhodně nebude zklamán. Velkým plusem knihy je i vyprávění z pohledu více postav, takže jsem se v příběhu neztrácela a nebylo to monotónní.
Mysteriózní prvky mi v knize nevadily, protože byly střídmě vymyšleny a nenarušovaly dějovou linii, jen sloužily jako zajímavé doplnění děje hlavně ke konci příběhu.

Jurkyns
16.01.2021 5 z 5

Supr knížka. Čte se jedním dechem. ????

kate333
15.01.2021 4 z 5

(SPOILER) Moje první kniha od této autorky musím říct, že pecka, a určitě půjdu i do dalších knih. Líbí se mi jak autorka zapojila nadpřirozeno a zároveň to nikterak nepřeháněla, bylo všeho tak akorát a dávalo to smysl. Děj byl sám o sobě velmi napínavý a dobře poslouchatelný (audioverze). Asi jsem moc velká detailistka, ale zajímalo by mě, jak vysvětlili policii smrt pečovatelské sestry a Izabel ????, ale hacienda jim zůstala, tak asi dobrý ????. Doporučuji!

Bee240
13.01.2021 5 z 5

První kniha tohoto roku dočtena a nemohla jsem si vybrat lépe než úžasnou C.J.TUDOR.
Její nová kniha Ti druzí je podle mého zase o trochu jiná než předchozí dvě knihy. Máme tu příběh Gabe smutného a zničeného muže, který se řítí do záhuby svým hledáním po své mrtvé dceři. Jeho příběh mě zasáhl a bylo mi ho upřímně líto.
V této knize je ale několik dějových linek , které ať se to nemusí ze začátku zdát propojí dohromady a vytvoří příběh plný strachu, smutku a odhodlání. Příběh plný tajemna opředený tajemství kdo jsou Ti druzí ... A že je sakra špatný nápad se snimi dávat do čehokoliv.
Tato kniha nebyla tolik "duchařská" jako předchozí dvě alespoň mě to tak přišlo, ale vůbec to nevadí máme tu skvělí psychologický thriller s tajemným Samaritánem který si nese tolik démonů kolik je člověk asi možný unést...na druhé straně tu máme již zmiňovaného Gabe a jeho ztracenou holčičku. A další postavy které jak se ukáže jsou zatraceně důležité.
Miluji knihy C.J. Tudor a tato není vyjímkou. Kdo nečetl rozhodně doporučuji a také i předchozí dvě knihy.

zimolka
13.01.2021 5 z 5

Mě se tato kniha líbila nejvíce.Puvodne jsem ji po Křídakovi ani nechtěla číst,ale teď jsem ráda.

Tereez8662
12.01.2021 4 z 5

Kniha se moc dobře četla.
Není tak tajemná a mystický jako ty dvě předchozí. Možná trochu škoda.

thrillery tajná společenství tajemství zrcadla dálnice zmizení dětí

C. J. Tudor
britská, 1972