Cizí země ekniha

Špionážní thriller Kdo stojí za zmizením šéfky britské MI6? z anglického originálu přeložil Pavel Kolmačka Postarší pár, který tráví vysněnou dovolenou v Egyptě, je brutálně zavražděn. Několik dní poté je přímo na ulici v Paříži unesen mladý francouzský účetní. A když na jihu Francie beze stopy zmizí Amelia Leveneová, která se má za šest týdnů stát první šéfkou MI6 v historii, je jasné, že britská tajná služba má vážný problém. V zoufalé situaci, již je třeba vyřešit předtím, než se o ní dozví média, se vedení služby obrátí na jednoho ze svých bývalých členů – zkompromitovaného důstojníka MI6 Thomase Kella. Pro agenta Kella, kterého tajná služba propustila jen několik měsíců předtím, je to poslední šance, jak se očistit, a zadání je jednoduché: stačí, když najde Amelii Levenovou, rychle, v tichosti, za jakoukoli cenu. Stopy vedou do Francie a poté do Tuniska, kde Kell odhaluje šokující tajemství a spiknutí, jež může mít nedozírné následky pro Británii i její spojence. Špionážní thriller Charlese Cumminga je z těch knih, které se čtou jedním dechem. Po krátké expozici se spouští sprint dramatických událostí, v nichž není nouze o pátrání po zmizelých, rozkrývání záhad, záměny osob a nelítostné hry zpravodajských služeb. Napínavý příběh je plný překvapivých zvratů, postupně přicházíme na kloub tajemstvím, jejichž kontury se začnou vynořovat v souvislosti s dramatickými událostmi na začátku. Kniha je prvním svazkem dvojice špionážních thrillerů, propojených hlavními postavami a hybateli děje – šéfkou tajné služby Amelií a propuštěným agentem Tomem Kellem. Druhý díl minisérie připravujeme k vydání pod názvem Studenější válka....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306555/big_cizi-zeme-vOo-306555.jpg 4.228

Thomas Kell 1.

Literatura světová, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Vyšehrad

The Foreign Country, 2012

Kniha Cizí země

jehanys

Žádné násilí, honičky a akční nesmysly. Mě to bavilo.

pupopony
11.03.2020

Rozvláčné a takové mdlé. Dlouhé popisy, které vlastně ani k ničemu nejsou. Příběh nemá atmosféru. Velké zklamání

ivousekk
28.12.2019

Nebylo to vubec spatne, jen jsem cekala vic komplikaci. Tohle slo az moc dobre a snadno.

blackdog
24.04.2017

Mne to pripadalo dosť priemerné. Ak by sme dali Daniela Silvu ako porovnávací parameter, Cizí země zaostala tak o dĺžku. Tu mi to prišlo dosť povrchné. Niektoré pasáže sú rozpísané, až som mal pocit, že strácam čas . Inde autor len prebehol popri "plote " a nahliadol pomedzi dosky . Záver šiel ako po masle, celkovo román neurazil, ani neohúril. Preto tri hviezdy.

ondrash77
16.04.2017

Cizí země vychází z otřepaného modelu vysloužilého agenta na cestě za vyřešením záhady a očištěním svého jména. Je to sice klišé, přesto stále funguje jak ve špionážních románech, tak i v detektivkách staré drsné školy. Akční scény či pěstní souboje tady ale nečekejte.

Kris12
18.12.2016

Jakmile se člověk do knihy začte nejde přestat! Velmi doporučuji

TeaPeter
28.11.2016

Výborný špionážní příběh. Je tam sice pár nelogičností a klišé, ale pozitiva jasně vedou.

Hella
14.08.2016

Špičkový špionský příběh. Hodně snadno uvěřitelný a velmi čtivý. Doporučuji všem příznivcům Forsytha, Berensona apod.