The Forsyte Saga

The Forsyte Saga https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480219/bmid_the-forsyte-saga-3hn-480219.jpeg 4 382 87

Rozsáhlá kronika tří generací jednoho rodu anglické aristokracie a tři romány v jedné knize z pera klasika. Sága rodu Forsytů, románová trilogie líčící osudy tří generací anglického rodu patřícího mezi vyšší střední třídu, je nejznámějším románem nositele Nobelovy ceny Johna Galsworthyho. Autor na rozsáhlé kronice pracoval téměř šestnáct let a zachytil v ní přes tři desetiletí trvání rodu. Skládá se celkem ze tří románů (Vlastník, V pasti a K pronajmutí) a dvou meziher, které jsou svým rozsahem a skladbou povídkami (Forsytovo babí léto a Probuzení). Prostor, který autor dílu věnoval, mu umožnil rozehrát na stránkách románu desítky příběhů a kriticky zobrazit život bohatých vrstev od viktoriánské doby až po první světovou válku. Členové rodu Forsythů v nich prožívají mezigenerační konflikty, v nichž se střetávají konzervativní smysl pro majetek s lehkovážností a odporem ke starým pořádků potomků rodu, rodinná pospolitost a snaha odlišit se a lpění na tradicích s nutností vypořádat se s novými poměry. Kniha se dočkala nejen filmového zpracování, ale byla také podkladem pro vznik televizního seriálu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , e-bohém

The Forsyte Saga , 1922

Atuin
30.10.2012 5 z 5

To je moje velká srdeční záležitost, třeba mezihra na konci O malém Johnovi je naprosto úžasná. Nic se mi od Johna Galsworthyho tak nelíbí. Možná se zdá že je to porce, ale naní tam vetknuto nic nadbytečného, nic navíc, takové vyprávění je prostě náderné tím co všechno říká a že toho říká hodně,navíc psané takovým jazykem který je doslova pocta číst.

Tripedalia
27.10.2012 4 z 5

Uff, konečně dočteno.. je to jedinečný náhled na tehdejší život v Anglii, ale já měla problém se začíst a postupně mi došlo, čím to.. Žádná z postav nebyla má krevní skupina, prostě jsem neměla komu fandit.. vlastnický Soames, dokonalá Irena, nerozhodný Jon a rozmazlená Fleur.. snad jedině mladý Jolyon.. =) A ještě jsem trošku postrádala gradaci, to napětí které nutí člověka otočit na další stránku.. Ale možná to bylo tím, že jsem viděla seriál a věděla, co mám očekávat.. =)

kadgam
09.09.2012 4 z 5

Je to moja kniha kníh. Úvod do štúdia anglického jazyka a sna o návšteve Británie

princesse
13.06.2012 5 z 5

Výborná rodinná sága, skvěle napsáno, čtivé a záživné od začátku do konce. Doporučuji.

audrey
20.07.2011

Mám ráda rodinné ságy a tato předčila všechny, co jsem dřív četla,...

Gerbasin
30.11.-0001 5 z 5

Dokonalost sama! Napsané a přeložené jak nejlépe to šlo:-)

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Osudy rozvětvené rodiny Forsytů možná někomu mohou připadat nudné a vyděsí ho množství postav, které tady vystupují. Já jsem si ale čtení opravdu užívala. Nejen pro zajímavé zápletky, ale i pro vynikající vypravěčství a skvělý anglický humor.