Těžko uvěřitelný příběh

Těžko uvěřitelný příběh https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/377988/bmid_tezko-uveritelny-pribeh-3WI-377988.jpg 4 168 54

Cash Carter je televizní hvězda. Každý teenager ho zná a někteří z nich ho dočista zbožňují. Když se čtyři jeho fanoušci domluví a ze srandy ho pozvou na road trip napříč Amerikou, nečekají, že by jim vůbec odpověděl. Jenže Cash jejich výzvu přijme! A tak se nesourodá partička pronásledovaná hordou paparazzi a neodbytných reportérů vydává na nejzásadnější výlet svého života. Během cesty kamarádi zjišťují, že jejich idol má tajemství. Pečlivě skrývané, šokující. Tajemství, které zasáhne jejich srdce, změní jejich pohled na život a poučí je o síle empatie a opravdového přátelství. Skvěle napsaný příběh, u kterého se budete smát i brečet. Colfer opět dokazuje, že je úžasný vypravěč. Osobní zkušenost z prostředí show byznysu je v tomto případě neocenitelná. Uvěříte mu každé slovo!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Stranger Than Fanfiction , 2017

s1ombrehimawari
31.07.2020 1 z 5

Je to těžko uvěřitelný příběh každým coulem, ale prvoplánový, postaven na špatných hodnotách a toxických tvrzení. Díky za Cashe a jeho "sobeckost", protože jako sorry, ale zbytek postav nelze ani nazvat průměrnými. Tupoučcí pidilidi, co jsou maturanti, kteří se chovají jako desetiletí a mají destruktivní názory. Super.

Knizectvi
18.07.2020 3 z 5

Chrise Colfera většina z nás zná ze seriálu Glee. Někdo ho také zná jako autora série Země příběhů. A já jsem moc rád, že jsem poznal i toto dílko. Není to žádná závažná světová literatura a asi nic pro náročnějšího čtenáře. Ale já si příběh o partě teenagerů, na jejichž trip se přidá jejich zbožňovaný herec, docela užil. Ano autor se snažil poukázat na hodně vážná témata ale podle mě nešel nijak do hloubky a je to opravdu škoda. Knížka je také psaná tím hodně jednoduchým stylem, skvělým pro děti a mladší čtenáře, jaký můžete znát už ze země příběhů. Ve fantasy mi to nevadilo ale tenhle příběh měl mnohem větší potenciál a uvítal bych trochu poetičtější jazyk. Jinak jako oddechovku rozhodně doporučuji, je to hodně milá trochu až naivní knížka. Průměrné kvality :)

Luc.i
02.06.2020 5 z 5

Skvělá knížka. Mile mě překvapila protože jsem od ní moc nečekala ale bylo to fakt skvělý. Hrozně se mi líbil styl psaní. Děj se mi líbil a i když tam nebyly žádné velké zvraty tak jsem většinu nečekala. Všechny postavy jsem si oblíbila a líbilo se mi jak byly podány jednotlivé příběhy. Občas tam sice byly nějaké pravopisné chyby ale to se dalo přežít. No a konec? ......ten byl tak krásně hořkosladký. Musím říct že jsem to tak trochu čekala ale myslela jsem si že se to stane jinak. Mimochodem hrozně se mi líbí název a k příběhu krásně sedí.
5/5*. Krásná knížka u které jsem měla i slzy v očích. Myslím že nečtu naposled

Dzjnaa8
26.03.2020 2 z 5

Takové oddechové čtení, kde jsem často vše předvídala. Vhodná je dle mého pro ,,puberťáky", teenagery.

broskev28
23.03.2020

Jako knihovnice (i když jen v malé obecní knihovně) přece musím vědět, co jsme si pořídili! S tímto předsevzetím jsem se do knížky pro náctileté pustila.
Pobavilo mě nejprve věnování. Zhruba do s.100 - tedy než se skupinka vydala na cesty - jsem velmi trpěla; Esáci, jejich instagramy, videoblogy atd. mě dost deptali. Pochopila jsem postupné "představení" jednotlivých postav a zarazil mě jejich rozptyl - až v autorovu doslovu jsem se ujistila, že jsem výběr hrdinů pobrala přesně tak, jak byl zamýšlen, tedy jako reprezentativní vzorek problémových skupin.
No a potom už jsem se jen bavila, chvíli míň, chvíli víc, každopádně nuda prvních stran byla pryč a já jsem si ten výlet užila. Konec jsem nečekala, to se přiznám, měla jsem "přichystán" jiný, ale autor měl svou představu; opět odkazuju na jeho závěrečnou poznámku (její poslední věta mě opravdu pobavila).
Ale vážně: kdyby si tohle naši teenageři přečetli, soudím, že by nebyli zklamaní. Bohužel, většina z nich si do knihovny přijde tak nejvýš pro povinnou četbu. A věřte nebo ne, tak ta se od mých mladých let zase tolik nezměnila, alespoň na naší škole určitě ne. Nemám nic proti klasikům, jenže . . .
Pobavilo mě: "Tophere, ty jednou z toho koukání na světlou stránku věcí oslepneš!"
A souhlasím: "Já vím, kde je pravda. Ale kdo o ni stojí, když člověk může věřit v něco lepšího? A vzhledem ke stavu našeho světa to snad ani nemůžeš nikomu vyčítat."

roman9276
12.03.2020 4 z 5

Hlavním bodem knížky je tajemství. Parta kamarádů a jedna celebrita a každá postava něco před ostatními tají. Je to o každodenním boji se svými pocity, vnitřními démony, strachu, ale i o lásce a síle přátelství. Jednoduchá oddechovka, která se dá zhltnout velice rychle, ale autor nám tady naservíroval něco víc, než americký teenage drámo na road tripu. Nejsem sice cílovka, proto jsem z knížky nebyl tak odvařenej, jak bych asi býval byl před 10 lety, ale našel jsem si v tom to svoje. Jsou tady momenty, který mě hodně překvapily, ale i momenty, kdy jsem měl chuť na postavy křičet, že jsou úplně stupidní. Jen mě mrzelo, že konec, teda alespoň pro mě, byl dost očekávanej.

bruntal
25.01.2020 2 z 5

Chápu o co autorovi šlo a dle dosavadního hodnocení toho u cílové skupiny zřejmě dosáhl. Ovšem občas jsem při čtení opravdu trpěl a měl touhu knihu hodit do koše.

bari_be
20.01.2020 4 z 5

Po přečtení prvních pár stran jsem si říkala, jestli mě příběh o partě kamarádů posedlých nějakým podivným seriálem bude bavit, ale pak kniha nabrala úplně jiný rozměr. Dotýká se citlivých témat, která jsou nám čtenářům blízká, nese v sobě poselství a spoustu krásných myšlenek, které si chci pamatovat. Čtivý, zábavný, ale i velmi smutný a dojemný příběh, který není zase tak těžko uvěřitelný :)

Medasek
17.01.2020 5 z 5

Wow. Tahle kniha byla neuvěřitelná. Autorovi se rozhodně nedá upřít čtivost.
Ze začátku jsem měla strach, že mě kniha nebude bavit. Ale tohle byla super jízda.
Pravda v dějové lince sice není moc logiky, ale postavy jsou neuvěřitelně reálné.
Jedimé co mi zkazilo dojem z knihy byl konec. Vůbec jsem nic takového nečekala. A i slzička ukápla.
Jinak knihu celkově hodnotím na 4,5*.
PS: Měl by si to přečíst každý člověk co řeší problémy, o kterých si myslí, že by je okolní svět nepochopil.

maxihrosik
23.10.2019 3 z 5

Autor je pěkný filuta. Příběh chytne čtenáře hned od první stránky a až do konce ho nepustí. Jediný (ale výrazný) kaz na kráse je neuvěřitelnost téměř všech zápletek, jenže si nelze stěžovat, když před tím předem varuje samotný název knihy.

Yoh
07.10.2019 4 z 5

Taková ta knížka, u který se na začátku leknete, co z toho asi tak může vzejít, ale pak se něco zlomí a najednou jste spokojený :D. 4*

alena8482
30.09.2019

Na tuto knížku jsem narazila úplně náhodou v knihovně, když jsem vybírala četbu na čtenářský deník. Zaujala mě nejen svým názvem, ale také obálkou. Příběh mě tak moc vtáhl do děje, že jsem měla knížku přečtenou za pár dní. Také se mi velmi líbilo, jak byla každá kapitola originální. Kniha mě opravdu bavila, a i jsem se u ní zasmála, což myslím že nejsem jediná.

slamenka
20.09.2019 5 z 5

Kniha sice pro mladší čtenáře, ale tak perfektně napsaná, čtivá. A ten konec? Tušila jsem něco, ale i tak mě překvapil. Hlavně musím autora pochválit jak se lehce dotýká současných témat homosexuality a transexuality. Velice doporučuju mladým si ji přečíst!!

Ivet1990
15.08.2019 3 z 5

kniha se velmi dobře četla. Je pravda, že je pro mladší ročníky, ale i tak se člověk chvílemi pobavil

Bettyriverdale
23.07.2019 5 z 5

Tato kniha podle mého názoru patří k těm lepším. Sice nemám ráda knihy se špatným koncem, ale tahle byla skvělá!!! Nečekala jsem ten konec... ani reakci Tophera. Zajímavá kniha. Myslím, že by si ji měl přečíst každý dospívající v dnešní době.

cukrovka
15.07.2019 4 z 5

Velmi zajímavý příběh. Každý může skrývat tajemství. Nikdy bychom neměli soudit člověka pokud nevíme, co se za jeho rozhodnutími skrývá.

essidaven
12.07.2019 4 z 5

Zas až tolik neuvěřitelné to nebylo, ale každopádně se to četlo velmi dobře. Konec byl lehce předvídatelný, ale i tak to bylo dojemné. Autor si pro příběh vybral velmi zajímavě nakombinovanou skupinu kamarádů (čti jako: bandu exotů:), ale ve výsledku se jednalo o velmi zábavný příběh. Kratší forma knize seděla, alespoň to nebylo utahané, ale děj hezky odsýpal.

Ofča
04.07.2019 5 z 5

Úžasné!!!! Hrozně jsem se u toho nasmála a konec mě opravdu překvapil...slza ukápla...
prosté SKVĚLÉ!!!!!!!!!

Haňulilinka
12.06.2019 5 z 5

Příběh byl úplně úžasný. U knihy jsem se smála a na konci jsem i brečela - vůbec jsem nečekala, že to takhle skončí.

OniDourou
27.05.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knížek, které jsem za svoji krátkou existenci přečetl.
Autor mě dokázal svým příběhem jak rozesmát, tak skoro i rozbrečet, což se mi u moc knížek nestalo.
Příběh čtyř kamarádu a velikých fanoušků fiktivního seriálu dětských es se vydávají na roadtrip napříč Amerikou se svým dětským idolem, hlavní hvězdou pořadu dětských es, Cashem Carterem. O Cashovi mají to nejlepší mínění, jaké jen můžou mít, protože ho znají jen jako úžasnou postavu, která se chová ukázkově, ale postupně ho začnou poznávat a zjistí, že není ve skutečnosti tak úžasný, jak jen si mysleli.
Skutečně hodně zajímavý a poutavý příběh, který je za mne tak dobře napsán, že se s jednoduchostí dokážete vžít do jedné z hlavních postav, která právě prožívá nelehkou životní situaci a "pochopit ji" (nenapadají mne žádná slova, ale doufám že jste pochopili moji myšlenku :D)