Těžká hodina

Těžká hodina https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77828/tezka-hodina-77828.jpg 4 1075 125

Druhá básnická sbírka je svědectvím Wolkerova přerodu v básníka - bojovníka s pravdivým vztahem k životní a společenské skutečnosti.

FilipGOLF
08.07.2011 4 z 5

Ač poezii moc nečtu, tato sbírká básní na mě udělala velký dojem.

Jakubisko
04.07.2011 4 z 5

Malá sbířečka, leč plná velkých skvostů. Můj osobní favorit je závěrečné Moře. A při čtení rozhodně nemám pocit, že bych začal rudnout. :)

Lemonie
28.05.2011 4 z 5

"Já mužné srdce ještě nemám,
sám v těžké své hodině;
a proto nevěřím."

Jitule Š.
17.05.2011 4 z 5

Překvapivě se mi to líbilo. Četla jsem to povinně, vím moc dobře, kdy a proč to napsal a nejsem pitomá, abych nepoznala, co se tam líbilo komunistům. Ale i tak:-))) Věřím mu to a nepovažuji to za vůbec tendenční knížku. Možná to lehce přeháněl a hrál na city, ale sám byl nemocný, věděl, že umře, tak proč by to nemohl myslet vážně?! Já vím, že si z toho lidi dělají srandu a citují třeba: Antoníte, topiči atd., ale mně se to fakt líbilo:-))) Nejvíc příběhy žen. Hlavně ta o dívce, co musela na potrat. Nechci vypadat jako komunista, ale třeba od Jiráska mám ráda báseň U rakve dělníkovi - taky pak byla oblíbená:-)))

triatlet
30.01.2011 5 z 5

Smutek z okolního světa, který je zobrazen bez jakýchkoliv příkras, je ve verších Jiřího Wolkera přímo hmatatelný...