Tereza, terč pomsty

Tereza, terč pomsty https://www.databazeknih.cz/img/books/97_/9771/bmid_tereza-terc-pomsty-tuo-9771.jpg 4 26 7

Patnáctiletá Tereza, dcera věhlasného neurochirurga, prochází obdobím puberty se všemi jevy pro toto období typickými: nerozumí si s rodiči, chce volnost, společnost a především kluka. Holky ze školy, Terezu nevyjímaje, šílí po školním krasavci Davidovi. Tereza prodělá úraz. Na počest uzdravení pořádá ve vile rodičů párty. Večírek dopadl neslavně. Od té doby se dějí podivné věci. Někdo otrávil Terezina koně, vykradl vilu Tynklových. Dva dny před Vánocemi byla Tereza unesena. Tereza prožívá hrůzné dny ve sklepní místnosti. Během šesti dnů strávených o samotě, v nejistotě, děsu a nevědomosti, zda vůbec přežije následující den, zcela přehodnotí svůj názor na život a změní dosavadní žebříček hodnot...... celý text

lenochod6
27.12.2021 5 z 5

Jedna z nejlepších knih od Řeháčkové pro děti, moc jsem si to užila jako menší a přečetla jsem to tak 10x. Je tam celkem zajímavá dobrodružná zápletka, skvělé popisy a čtivé pasáže, dává to celkově smysl a celkově je to moc krásná kniha.

Ann98
02.02.2019 5 z 5

Vcelku vkusně vybrané téma i zajímavě napsáno. Hlavní hrdinka mi byla silně nesympatická. Jako každé dítě bohatých rodičů i Tereza byla rozmazlená a s rodiči si samozřejmě nerozuměla. To bych jí s přivřením oka dokázala prominout, ale její pubertální nálady, které se u ní navíc střídaly jako den a noc, ty rozhodně ne. Na patnáctiletou dívku už by měla mít trochu rozumu a chovat se jako slečna a ne jako fracek. Takový konec rozhodně ne. Nevěřím, že by Tereza dokázala téměř ze dne na den zcela přehodnotit svůj život a naprosto změnit svůj žebříček životních hodnot.

lenochod6
19.02.2018 5 z 5

Jedna z nejzajímavějších knížek od Řeháčkové, mě se moc líbila a zajímavá zápletka.

tatafa
07.01.2017 3 z 5

Zajímavá a čtivá knížka, bohužel na rozdíl od ostatních knížek autorky mne příliš nezaujala.

NinaHorin
20.02.2016 3 z 5

Líbil se mi námět knihy - nic nerealistického a přesto zajímavého. Únosci i samotný únos mi nepřipadal přehnaný, uvěřila jsem tomu. Co mi ale celkový dojem trochu pokazilo byl konec - ten už uvěřitelný nebyl. Kdybych měla hodnotit Terezu, označila bych ji za nedospělého najivního a chvilkami vyloženě hloupého spratka. Poprvé jsem knihu četla někdy ve třinácti letech a už tehdy se mi její chování a myšlenky, zvláště školního idola Davida se týkající, připadaly neuvěřitelně přízemní.
Každopádně mě chytla a přečetla jsem ji během večera. Doporučuji :)

Termix
20.10.2012 4 z 5

Dobrá kniha, moc se mi líbila, ne nejdokonalejší, ale vážně dobrá.. Skvělý příběh.. Doporučuji! ;) xx

sabanka
15.07.2011 5 z 5

Moc hezká kiha, SPOILER nechápu jak jí mohli unést.Jak mohl ten Petr Otrávit Hroma?:)