Terapie sdílením

Terapie sdílením https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376828/mid_terapie-sdilenim-Lgn-376828.png 3 486 141

Terapie sdílením série

Za projektem Terapie sdílením, aktuální internetovou senzací, stojí kreativní dvojice Ester Geislerová a Josefina Bakošová. Před několika měsíci vystavily na svých sociálních sítích několik mrazivých, a zároveň cynický úsměv vzbuzujících vět, kterými se jistý muž rozešel s jejich kamarádkou. Toto malé gesto spustilo lavinu; během následujících týdnů jim čtenáři začali posílat své rozchodové věty a hashtag „terapie sdilenim“ se stal doslova kultovním. Kniha je věrným obrazem autentického prostředí internetových chatů a messengerů, kde se dnes tak často odehrávají trpké konce vztahů. Sebrané věty fungují opravdu jako svébytná terapie; při četbě a úlevném smíchu si člověk rád připomene, že tak zle na tom přece jen ještě není. Kniha je doplněna texty obou autorek, esejí mediálního teoretika Tomáše Dvořáka, osobními fotkami, vzkazy a dalšími materiály Ester a Josefiny.... celý text

flanky
12.06.2018 odpad!

Poměrně zábavné, ale celkem nicneříkající sbírka konverzačních zpráv. I přes poměrně výraznou zábavnou složku ve formě kouzlo nechtěného či bizarních výmluv, mi to pořád přijde jen způsob, jak z lidí vytáhnout peníze. Nechci mít doma poloprázdné byť vtipné stránky.

Mandrejka
02.06.2018 1 z 5

Tohle je jedna z těch studpidních (ne)knih, které čtete dál jen proto, že stále věříte, že se objeví něco, co vám nebude připadat tak hloupé. Jedna hvězda za Dobbyho a jeho ponožky a pěkný úvod.

inkara
27.05.2018 3 z 5

Někdy úsměvné, jindy kruté. Je to poměrně dobrý nápad i zpracování, ale stačilo by to i v kapesním vydání. Dvě slova na stránku A5 je poněkud nešťastné rozhodnutí.

eva3695
27.05.2018 2 z 5

Knížka plná rozchodových vět, to je Terapie sdílením. Každý už asi dostal kopačky se slovy "už tě nemiluji, nemáme si co říct, nejsem pro Tebe moc dobrý, atd..." Přesně o to tady jde. Ester&Josefina se rozhodly sepsat to do jedné knihy. Musím říct, že nápad i provedení se mi líbí. Jen jsem zjistila, že to asi není knížka pro mě. Možná, kdybych byla po rozchodu, tak bych to brala jinak. Ale i tak jsem se zasmála a přidávám malé střípky z knihy

evelis48
17.05.2018 5 z 5

Vtipné, milé i ošklivé zároveň. Občas fakt koukám, co jsou lidi schopní napsat... Velká pecka!

petra5588
17.05.2018 4 z 5

Tahle knížka fakt není pro každýho. Není ani nejlevnější. A může se zdát jako zbytečná investice, když se skoro všechno dá najít na internetu.
ALE je to tak milý a originální a na to já prostě slyším. Knížku jsem zhltla během odpoledne, úryvky jsem posílala i kamarádce a obě jsme se u toho dost pobavily.
A to je asi i myšlenka týhle knížky - že je potřeba ji s někým sdílet. Obě jsme se v některých částech poznávaly, v dalších jsme poznaly i naše kamarádky nebo bývalé lásky. Čtu pro potěšení z knížek, pro ten pocit, který ve vás po dočtení nějakou chvíli trvá, a to tenhle kousek beze zbytku naplnil.

Sabča92
16.05.2018 3 z 5

Hezká myšlenka, krásná slova. Jsem ráda, že jsem si knihu přečetla, ozdobila ji lepíky a k mnohým citátům se ráda vrátím. Knihu ale nepovažuji za stejně kvalitní jako například Mléko a med nebo Láskou ji nespoutáš.
U knihy jsem se nasmála, líbilo se mi spojení fotek a textů.

Ewik
12.05.2018 odpad!

No jako fakt vážně? Musím se smát, smát se lidem, kteří jsou ochotni vydat, publikovat a dělat reklamu něčemu tak ubohému jako je toto "veledílo". Bylo by mi stydno se pod něco takového podepsat. Drahý, zbytečný a nesmyslný škvár, který nejenže stál stromy životy, ale nehodí se ani na podpal.
Snad jako vražedná zbraň, po přečtení vás klepne.

Aleen
11.05.2018 2 z 5

1. nejsem cílovka - ani čerstvě rozejitá, ani nemám rozjitřené staré šrámy. 2. stromů je mi líto také, jako mnohým přede mnou a 3. fotky jsou fakt vysoce nekvalitní. Když jsem známý ksicht, asi budu chtít být na fotce k poznání...Na první pohled mně nadchla. Některé věty znám osobně, některé jsem použila a některé znám z doslechu. Něco bylo nového a věru neotřelého. Znám minimálně jednu osobu, která se rozchází tak často, že by tento výtvor měla mít doma u postele a pravidelně si jej číst. Věřím, že jsou (asi spíše ženy) lidé, kterým může pomoci vědomí, že v tom nejsou sami. Ale pro mně nyní celkem drahá zbytečnost, kterou si nepořídím...

piquillio
07.05.2018 odpad!

Když už vydat, tak jako decela malou knížku, všechny "dialogy" zdrcnout pod sebe jako v knihách vtipů, graficky oddělit a je to. Něco malého do kabelky. Ale aby na jedné stránce (k tomu ještě kolorované) natištěno: Sorry, na to je to opravdu zbytečně velkorysé vydání. Jméno patrně otevírá možnosti a nakladatel si o svém čtenáři myslí pěkné věci.

DominaCZ
06.05.2018 odpad!

Také dávám odpad. Těm, které to napadlo vydat.
Těm, kteří se o to zasadili.
Těm, kteří tomu udělali reklamu.
Těm, kteří dovolili, aby tam ty statusy byly.

Malý úryvek pro ty, kteří se rozmýšlejí, zda sehnat nebo nesehnat:
-Chtěla jsem to udělat jednoduše a ty do toho taháš emoce.
-Jakoby já tě miloval. Jakoby dost. Ale pak jsem přišel na to, že nečteš klasickou literaturu a neběháš. Takže už s tebou jakoby nechci bejt.
-Ztratil jsem jiskru. Je to asi tím, že se víc učíš a já začal žárlit na tvoji školu...a popravdě tě teď miluji tak na 67% ...

No takže taková malá ukázka toho, co je na tom ultravtipného a satirického. Prostě cizí príma statusy. Zda je to pro vás vhodné si proto určete sami.
Já nedoporučuju.
Jediný co doporučuju je na místo pokáceného stromu, jež padl na výrobu papíru pro tuto slátaninu, vysadit dalších deset jako omluvu matce Zemi.

Cleo De Nile
04.05.2018 odpad!

Nejzbytečnější plýtvání papírem od dob série "Já, Jůtuber"

Hels-is-unicorn
30.04.2018 1 z 5

Co je to dnes za trend, že se české rádoby hvězdičky rozhodnou, že vydají vlastní knihu, ocení své veledílo nehoráznou cenou, která se většinou dává na kvalitní knihy zahraničních autorů, a úplně zbytečně zainvestují do tisku na křídový papír? Prvně Jiná Gabriela Koukalová za neuvěřitelných 399 Kč (jako například cokoliv od Bryndzy, jen tak btw) a teď tohle.
Co si budeme vykládat, nápad je to bezvadný, za ten si také dámy vysloužily onu jednu hvězdičku. Ale vážně je potřeba přenášet tuto geniální myšlenku na papír? Vždyť to ani kloudně nedává smysl - jedná se o internetové rozchody, neměly by tudíž na internetu zůstat? A pak - jaký je to asi pocit, když jdete do knihkupectví, náhodně nakouknete do knihy o rozchodech a najednou tam vidíte hlášku, kterou vaše škodolibá ex nechala zveřejnit na netu?
Jak už psali mnozí, autorky by se měly trošku zamyslet nad životním prostředím a nad zbytečným plýtváním papíru, dále pak nad absurditou ceny a celkovou pointou knihy. Přečteno za hodinku v práci, takže doporučuji - neinvestujte do toho. Začněte je sledovat na Instagramu, budete toho mít víc a zadarmo (a bez divných fotek, které absolutně nezapadají do celkového kontextu knihy a které často působí nepatřičně obscénně).

Taive
30.04.2018 3 z 5

Ano, tenhle trend zkopírovat něco z internetu a vydávat to za knihu je blbost. A je tuplem blbost, pokud z toho vznikne téměř prázdná kniha o více než tři sta stranách. Ale já jsem prostě asi ta správná vražedná kombinace romantika a cynika, abych se u tohohle dokázala dobře bavit. Celému projektu fandím (i když asi vyzní lépe ve virtuální podobě)

Rawen616
30.04.2018 odpad!

A kvůli tomuhle umřel strom! Za skoro 400,- dostenete knihu obsaující krátký chat na facebooku mezi dvěma lidmi. Co stránka, to jeden,dva příspěvky. Musel bych být totální magor abych si to koupil("přečteno" v práci a to jen z toho důvodu, že se mi nechtělo věřit, že něco takového skutečně někdo vydal)

ElikaBendova
30.04.2018 1 z 5

Přijde mi, že dnes už může "napsat" knihu úplně každý. Vydavatelům v dnešní době je úplně jedno jestli to je totální hovno nebo ne. ÁLE hlavně že to vydělá. Přečetla jsem to během 30 minut a spíš jsem z toho chytila depku, než aby mě to pobavilo. Smutné zobrazení dnešní reality a myšlení lidské rasy. Dávám jednu hvězdičku za snahu.

alcerka
30.04.2018 1 z 5

Abych se komentářem vyrovnala kvalitě knihy napíšu pouze: "WTF???"

Aaliyan
30.04.2018 odpad!

Tohle je zoufalství. Miluju knihy, vážím si fantazie každého, kdo něco napíše, i když to třeba není kdoví jak kvalitní lit.dílko. Ale tohle? To už celý literární svět klesl tak hluboko, že tohle považuje za něco hodného vytištění a označení za knihu? Kde vzaly autorky soudnost tohle nechat vydat? No jasně, vzaly, protože dnes se už může všechno. Ne, ne, ne, a tisíckrát ne. Tohle je potrhlý počin a ještě potrhlejší pokus o to nejprimitivnější podání knihy, jaký jen může být. Je mi z toho dost smutno.

anetka.repova
29.04.2018 odpad!

Nechápu podstatu této knihy. To myslíte jako vážně?! Existuje spousta knih, které stojí za vydání a nejsou vydány. Proč zrovna tohle? Jako sdílení obsahu na instagramu a Fb beru, ale proč to vydávat do knihy nějak nepobírám.

Nezlobte se, ale pro mě je to škoda papíru.

Sandruš
29.04.2018 3 z 5

Přečteno během chvilky v práci, jelikož holky sleduju na instagramu, některé věty už jsem znala, i tak mě knížka pobavila.
Ale přesto, cena je dost vysoká, v podstatě v knize není nic jiného než co si můžete přečíst i na Instagramu..
Myslím že kniha nebude mít takový úspěch jako jejich účet na soc. síti.

humor partnerské vztahy Facebook

Autoři knihy