Terapie

Terapie https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488502/bmid_terapie-9cJ-488502.jpg 4 1094 1094

V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit. Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci. B. A. Paris, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Therapist , 2021

LeSk
19.01.2023 5 z 5

Přečteno jedním dechem a s otevřenou pusou. Kniha je naprosto dokonalá, jedno tajemství odhaluje další. Zápletky, intriky, zvraty ... No tak tahle kniha se povedla perfektně, kdyby to šlo, dám 10 hvězdiček. Doporučuji !!!

Toňula
17.01.2023 4 z 5

Přečteno rychle a s chutí! Napínavé, tajemné, se vzrušujícím koncem!

kklepkaa
17.01.2023 4 z 5

Tohle bylo napsané fakt dobře. Mělo to trochu pomalejší rozjezd, ale pak už se to četlo samo.

Páájinka
02.01.2023 5 z 5

Byla to úžasná kniha. To jsem vážně nečekala.

0323
02.01.2023 5 z 5

Od věty "Nikomu nevěř" jsem prostě musela číst a číst.

Maarty
01.01.2023 3 z 5

Nenáročné, čtivé,s né zas tak nečekaným koncem. Trochu mi to připomínalo Zoufalé manželky.Ale líbilo, fajn oddechovka .

Přečti_si
30.12.2022 5 z 5

Tak to byla jízda! Druhou půlku jsem dala na jeden zátah, vaše podezření přeskakuje z jednoho souseda na druhého, ale já teda vůbec netušila, kde je vlastně "zakopaný pes"! Podle mě byla Terapie minimálně stejně dobrá, než V pasti lží, ne-li lepší.

Petrasim
29.12.2022 4 z 5

kniha byla pěkná, ale zbytečně zdlouhavá.

simcat13
19.12.2022 4 z 5

Knížka mě rozhodně vytáhla ze čtecí krize. Na konci jsem si říkala, to není možný, že jsem naivní jako Alice, protože mě konec překvapil stejně jako jí. Každopádně s hlavní hrdinkou jsem sympatizovala a knížce nemám co vytknout. Solidní 4 ⭐

Mermaida
10.12.2022 4 z 5

Parádní a propracovaná kniha - nic jiného bych od Paris ani nečekala. Sice mi z počátku přišlo čtení méně záživné a chvilku mi trvalo se začíst, ale pak stránky ubíhaly a napětí ve mě sílilo. Během čtení jsem spolu s Alicí podezřívala snad všechny obyvatele Kruhu. Posledních pár stránek do konce jsem se začala o Alici docela obávat. Musím přiznat, že rozuzlení bylo nečekané, hodně překvapivé a vyrazilo mi dech. Takže (teď už) s klidem mohu říct, že se autorce opět povedl skvělý a čtivý počin.

slaska77
10.12.2022 5 z 5

Na určitý standard jsem už tak nějak od autorky zvyklá. Není to její nej kniha, to byla pro mě až drásavá kniha Dilema anebo první Za zavřenými dveřmi, nicméně opět napínavé a opět téměř dokonale vystavěno. Trochu mě mrzelo, že motivy některých sousedů nebyly zpětně vysvětleny, ale nebylo by fair dát méně než plný počet hvězdiček, i když spíš tak 4,5 za mě. Určitě doporučuji všem milovníkům napětí.

Leniii
08.12.2022 5 z 5

Za mě super čtení, dobře se čte, na konci rychlý a nečekaný rozuzlení…které jsem nečekala :)

Evišťátko
06.12.2022 4 z 5

Nebylo to špatné,ale už mě to tolik nechytlo jako její prvotina.

klarence
30.11.2022 3 z 5

Příjemné čtení po náročnějších detektivkách. Dobře se to četlo , konec nabral docela slušný spád. Konec mi překvapil.. díky těm teoriím :-)

Titas9001
29.11.2022 4 z 5

Jak si dopřát oddychu po novém Keplerovi a neodchýlit se od oblíbeného žánru ? -------Ale jo, celkem oddychovka, i když chování Alice moc racionality nenabízí ! Na jedné straně vymýšlí různé za vlasy přitažené konstrukce, které jsou obratem měněny za jiné. Jeden aby se v tom pak ztrácel....Tu čtvrtou hvězdu dávám za posledních 50 - 100 stran, kdy to začalo připomínat trochu kvalitní thriller.

ydnac
23.11.2022 4 z 5

NOVÝ ZAČÁTEK V NOVÉM DOMĚ

Hezká představa ale…
V tomhle domě máte pocit, že vás v noci někdo sleduje, že je s vámi v pokoji.
V tomhle domě se děje něco divného.
Alice a Leo se do něj právě nastěhovali. Leo nebude muset dojíždět do práce a Alice může pracovat kdekoli – překládá knihy.
Běh událostí odstartoval večírek, na který Alice pozvala sousedy, aby se blíže seznámili.
Jeden z hostů však pozván nebyl a zrovna TEN, odhalí Alici, co se v jejich domě odehrálo a co všichni kromě ní vědí.
Napínavé jako vždycky :-)
Svoji teorii jsem měla, ale stejně jsem byla na konci překvapená, hlavně ze souvislostí.
Dobrý :-)

kotatkoz
16.11.2022 4 z 5

Správně zamotané a přitom jednoduché, dobře se četlo, napětí nechybělo, rozuzlení překvapilo, a tak to má u takových knížek být, takže super :)

Mateo67
10.11.2022 3 z 5

Hned při čtení první stránky poznáte rukopis autorky. Což není nic špatného. Knihu můžete odložit s tím, že takové podobné jste už od ní četli a stačilo. Nebo můžete ve čtení pokračovat, občas jednu dvě (tři, čtyři, …) stránky ne snad úplně přeskočit, ale přelétnout a těšit se, jak to autorka v závěru rozplete a na koho ukáže. Povedlo se, povodila si mě pěkně, možná proto, že jsem občas jen “přelétávala” a vůbec se nesnažila přijít na to, kdo za vším stojí. Hrdinka přece jen více soudná a samostatná a méně ukňučená a hroutící se než v předchozích knihách. Ke třem hvězdám plus za povedené vsuvky z minulosti.

tess.de.veles
07.11.2022 4 z 5

Libila se mi .... :-)

MichaelaS081
03.11.2022 5 z 5

Kniha vše četla skvělé. Spisovatelka nezklamala.

tajemství

B. A. Paris (p)