Terapie

Terapie https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/488502/bmid_terapie-9cJ-488502.jpg 4 1094 1094

V každé duši je místnost, do které je nebezpečné vstoupit. Když se Alice a Leo přestěhují do exkluzivního obytného komplexu, splní se jim celoživotní sen. Existuje však jeden temný důvod, proč luxusní rodinnou vilu v uzavřené komunitě mohli koupit tak výhodně – a tím je bývalá majitelka, psychoterapeutka Nina. Co se s ní přede dvěma lety stalo? A proč o tom nikdo ze sousedů nechce mluvit? Alicina zvědavost se změní v posedlost a ve zdánlivě dokonalém domě se začnou odehrávat nevysvětlitelné věci. B. A. Paris, autorka bestsellerů Za zavřenými dveřmi a V pasti lží, se v Terapii vrací k tomu, v čem je nejlepší - k napínavému psychologickému thrilleru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Motto

The Therapist , 2021

gordon13
11.03.2023 4 z 5

Tradičně příjemná, spletitá kniha ,tak jak to autorka umí. Musím přiznat, že tentokrát si mě povodila za nos, ale je pravdou, že se někdy nechám vodit ráda, nesnažím se děj rozklíčovat a nechám se závěrečným vyústěním překvapit....
Za mě pěkné čtení.

VeronikaAug
04.03.2023 3 z 5

Z knížky mám rozporuplné pocity. Sice mě celkem bavila, ale zároveň mi přišla taková praštěná. Hlavní postava Alice to neměla v hlavě úplně v pořádku, alarmující věci si vysvětlovala naprosto nelogicky a ke konci knihy už mě její chování vysloveně otravovalo. Všichni ji lhali a lhát se přece nemá a nakonec se pubertálně zamiluje do člověka, který je podezřelý i mě a to já prosím pěkně padoucha neodhalím skoro nikdy :-D četla jsem to v Aj, tak jsem si alespoň procvičila jazyk, co se příběhu týče, ten mě neoslovil a konec, který u spousty knih všechno zachrání, mě taky neposlal do kolen, bylo to takové všeho moc.

Markéta.
03.03.2023 5 z 5

Super napínavé čtení. Četla se krásně a chvílemi mi bylo i doma nepříjemno z té atmosféry. Krása.

Arlienen
26.02.2023 3 z 5

Od této autorky mám přečtěné tři knihy a Terapii hodnotím jako nejslabší díl. Kniha je čtivá a má i to správné napětí, jenže jí něco chybí. Jako oddechové čtení na nedělní odpoledne se tato kniha báječně hodí.
***
Hlavní postava Alice se nastěhuje do nového domu se svým partnerem a má pocit, že je někdo u ní v domě. Snaží se zapadnout mezi obyvatele Kruhu a mezitím žije v bublině tajemství, které se dere na povrch...

Tralalanka
26.02.2023 4 z 5

Oproti kniham “V pasti lzi” a “Za zavrenymi dvermi”je toto trocha cajovy odvar, ale aj tak dobre. Dej sa trocha vlecie a nie je to ten typ knihy, ktoru nemozete odlozit. Tuto knihu som po par stranach rada odlozila, ale s prekvapenim som sa k nej aj rada vratila. A dokonca mi bolo luto, ked som ju docitala.

Denisa232623
23.02.2023 3 z 5

Přemýšlela jsem zda dát 3* nebo 4* a nakonec se rozhodla pro trojku. Kniha sama o sobě se čte velmi dobře, ale je tam pár drobností, které mi asi vadily a možná jsem čekala něco víc, minimálně na závěr, ale žádný zvrat nepřišel. I přesto tuhle knihu doporučuji všem příznivcům B.A.Paris

Monika1717
20.02.2023 4 z 5

Moje první kniha od této autorky a asi ne poslední. Ubrala bych pár stránek, někde se mi zdálo, že děj stagnuje, zejména v první části, ale od poloviny se to rozjelo. Zápornou postavu jsem neodhalila, až ke konci, ale to už věděli určitě všichni. Jinak, v Kruhu bych teda žít nechtěla.

Kskaja
16.02.2023 5 z 5

Bomba, pecka, bomba, pecka. Tohle se povedlo. Jemné brnkani strachu, velké napětí. Super

Fifth Element
12.02.2023 3 z 5

Kdyby nebylo takového konce, dávám pouze dvě hvězdy...

Ainyska
11.02.2023 4 z 5

Tak tohle mě rozhodně bavilo, kniha byla čtivá a svižná. Trochu jsem si Kruh představovala jako Wisteria Lane. Rozhodně si přečtu ostatní knihy autorky, protože každá její přečtená kniha mě baví víc a víc. 4,5*

Jaymay
10.02.2023 5 z 5

Miluji autorčiny knížky, "za zavřenými dveřmi, V pasti lží i tuhle. Námět je sice pořád podobný ale knížka udržuje vzrůstající napětí a nutí mě číst dál. Při čtení jsem měla až "motýlky v břiše" kdy jsem musela číst, abych věděla, co přijde. A takový pocit mi navodí málokterá knížka, takže vřele doporučuji pro ty, kteří hledají nenáročné ale velice působivé čtení.

monika0356
09.02.2023 5 z 5

Opet vyborne cteni, moc me kniha bavila.

Aiden888
05.02.2023 4 z 5

Vlastně to bylo celé takové čtivé, do postav se dalo pěkně vžít. Větší napětí jsem pociťovala zhruba až od poloviny knihy, a taky jsem se po dlouhé době spletla v tom, kdo je záporák. Dobré čtivo.

le21nka
04.02.2023 4 z 5

Čtivé a napínavé od začátku až do konce.

alzbeta2843
30.01.2023 4 z 5

Ďalšia kniha od obľúbenej autorky psychotrilerov B. A. Paris, ktorú som si nemohla nechať ujsť. Pred začiatkom čítania som si ani neprečítala anotáciu a preto som netušila o čom má kniha byť. A kniha ma pohltila už od začiatku. Prvú tretinu knihy som zhltla za jeden večer a poslednú tretinu som už odhalila koniec. I napriek tomu som si knihu veľmi užila. Vžila som sa do postavy a sama by som nevedela reagovať asi inak. Tiež by som bola hrozne paranoidná a podozrievala každého, ale potom mi tam niečo nesedelo a to bolo ten zlom, kedy som odhalila zápletku. Autorka je u mňa stále stávka na istotu v podobe psychotrilerov.

olca1983
29.01.2023 4 z 5

Kniha se mi líbila, dobře se četla díky sympaticky krátkým kapitolám, v napětí jsem byla až do předposlední kapitoly. Určitě si přečtu další z autorčiných knih.

veriszv
27.01.2023 4 z 5

Sousedský thriller je jeden z mých oblíbených odpočinkových žánrů.
Proto jsem po nejnovější knize B. A. Paris nemohla nesáhnout.
A bavilo.
Místy to bylo protažené za vlasy (do slova), místy to bylo dost neuvěřitelné, ale po většinu času jsem prostě jen otáčela stránky.
Takže účel vypnutí hlavy to splnilo na jedničku, jsem spokojená!

Ivka2
25.01.2023 3 z 5

Už jsem pár knížek od autorky přečetla a zatím pro mě nejslabší kus. Naštěstí autorka píše hodně čtivě, takže nudné pasáže proletíte jakoby nic. Konec jsem tak trochu čekala. Doufala jsem ve větší spiknutí a zapojení do vraždy více osob. Knížku bych doporučila jako oddechovku na dovolenou.

Míša2584
21.01.2023 4 z 5

Od této autorky jsem dosud nic nečetla, tak jsem byla zvědavá na její styl psaní. A tedy musím říct, že mě to moc bavilo! Kniha má spád, je plná napětí, rozuzlení je zajímavé. Za sebe doporučuji!

kulibunda
20.01.2023 3 z 5

Přečteno, ale mě to zase tak moc nenadchlo. Řekla bych, že to bylo průměrné.

tajemství

B. A. Paris (p)