Terapia

Terapia https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375330/bmid_terapia-AbD-375330.jpg 4 565 565

ŽIADNI SVEDKOVIA ŽIADNE STOPY ŽIADNE TELO Josy, dvanásťročná dcéra renomovaného psychiatra Viktora Larenza, za nejasných okolností zmizne z ambulancie vyšetrujúceho lekára, zatiaľ čo ju otec čaká v čakárni. Lekár aj sestrička zhodne tvrdia, že tam nikdy nevstúpila. Odvtedy nikto nevie, kde sa dievča zdržiava a čo sa s ňou stalo. Doktor Larenz sa pokúša vyrovnať s tragédiou. O štyri roky neskôr sa utrápený otec odhodlá poskytnúť interview istému renomovanému týždenníku a utiahne sa do osamoteného víkendového domu na ostrove Parkum, aby si v pokoji premyslel odpovede. Tam ho vyhľadá záhadná mladá žena, ktorá sa predstaví ako spisovateľka a sťažuje sa, že ju sužujú bludné predstavy. Neustále sa jej zjavuje malé dievčatko, ktoré zmizlo bez stopy, podobne ako psychiatrova dcéra. Neznáma sa odvoláva na odporúčanie Viktorovho kolegu a požiada ho, aby ju liečil. Viktor spočiatku váha, lebo pod vplyvom traumatizujúcej udalosti zanechal svoju medicínsku prax, no napokon začne s terapiou, ktorá sa mení na čoraz dramatickejší výsluch... Cez chaotické výpovede schizofreničky sa Fitzekovi podarilo zotrieť hranice medzi predstavou a realitou a po istom čase čitateľ už nie je schopný určiť, čo sa skutočne udialo a čo je len chorým výplodom Anny Spiegelovej. Napínavý psychotriler s mnohými štylistickými prostriedkami hororu sa stal debutom roka. Terapia má geniálnu a svojím spôsobom jedinečnú ideu. Je nepredvídateľný, nervydrásajúci a neuveriteľne dobre vystavaný román. Rozuzlenie čitateľ vonkoncom netuší.... celý text

Literatura světová Horory Thrillery
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

Die Therapie , 2006

Listonožka
03.11.2020 5 z 5

Tenhle děj neměl chybu. Napětí až do konce.

makry
30.10.2020 5 z 5

Skvělá kniha,která se perfektně četla.Závěr příběhu,který jsem nečekala.Knihu doporučuji.

Pája699
29.10.2020 5 z 5

Perfektní čtení od začátku a ž do konce. Sice jsem cca od půlky knihy tušila, kdo zatím je, tak i přesto mě konec velmi překvapil. To jsem nečekala :-) Určitě stojí za přečtení, nudit se rozhodně nebudete. Každá stránka plná napětí a nezodpovězených otázek, které se mi v hlavě hodily.

MarkétaI.
25.10.2020 5 z 5

Od první stránky až po poslední stránku to bylo parádní čtení!
Kniha Terapie se čte skoro sama. Člověk začne a najedou je konec. Celou dobu jsem byla napjatá, co bude na další stránce a jak to vše skončí.
Sebastian Fitzek prostě umí.

BratrO
20.10.2020 3 z 5

Mno ... jak bych to shrnul? Špatná knížka to není, to ne, ale něco mi na ní vadilo. Jen přesně nedokážu definovat co.
Čte se to dobře, ok má to twist, divnej ale má a to je tak vše.
Taková ta knížka k tomu, když si chcete odpočinout od čtení, ale nechcete přestat číst.

MamaKnihomolka
11.10.2020 5 z 5

Opět skvělá kniha, stejně jako Izolovaný a Balíček. Nad koupí knihy jsem nepřemýšlela a pustila se do ní aniž bych cokoli očekávala.
Text je dobře psaný na čte se rychle. 50 stran přečtete jako nic. A to nemluvím o tom, že je děj tak napínavý, že se nedá odtrhnout. Příběh je totiž tak zamotaný, že musíte číst dál a dál abyste si mohli vše nějak spojit, ale nesnažte se. Ono to totiž nejde. Zamotávala jsem se do příběhu jako do lepkavé pavučiny a dostala se z ní až když to teprve autor chtěl.
Vážně jsem dlouho nečetla tak zajímavý, zamotaný a perfektně promyšleným příběh.

LeSk
06.10.2020 5 z 5

Hodně silný a nepředvídatelný příběh, čekala jsem úplně jiné zakončení. V závěru veliké překvapení. Pro mě naprostá pecka, velmi doporučuji.

Marekh
04.10.2020 4 z 5

Moje první přečtená kniha od Sebastiana Fitzeka. Jedná se o první knihu (debut), kterou autor napsal. Vím, že knihy od tohoto autora má ráda Irenka a její mamka. Přiznám se, že jsem si před časem přečetl jen pár stránek a knihu jsem odložil, protože jsem dal přednost jiné knize a ke knize jsem se už nechtěl vracet. Po čase jsem měl chuť si přečíst nějakou „novinku“ a když jsem viděl tuto knihu, tak mne lákalo se do ní pustit. Kniha se mi celkově líbila, kapitoly jsou krátké, autor mne dokázal udržet při čtení takovým způsobem, že jsem knihu přečetl na jeden zásah, přestože jsem to neměl v plánu. Stále mne to nutilo číst dál a dál, abych se dozvěděl, jestli se objasní zmizení dcery Josy od psychiatra Viktora. Je to psychothriller, v knize se vyskytovaly okamžiky, které mi naháněly strach. Byl jsem stále v napětí, jak se to všechno vysvětlí. Závěr knihy byl pro mě překvapivý.

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Mezi tušením a věděním leží život a smrt.

niki7763
23.09.2020 5 z 5

Já prostě musím dát plný počet... Fantastické. Po přečtení Pacienta jsem se bála, že Terapie bude na stejné bázi, ale ono to tak vlastně ve skutečnosti bylo, ale ten závěr!... To mě teda Fitzek převezl. Já jsem se k té události pořád vracela, napadla mě nějaká spojitost, že jsem později podezřívala i samotné lékaře... Ale, že to všechno potom bylo ze strany hlavního aktéra tak vědomé, to je neskutečné... 5 hodin mi stačilo na to, abych knížku fakt zhltla a nezašla si ani na WC, to se mi nestalo už tak rok. Perfektně zpracované, čtivé, napínavé!
Četla jsem ji v noci a upřímně jsem chvílemi měla husí kůži a musela si rozsvítit ve vedlejších místnostech. Atmosféra byla skvělá. Bravo!
Chci další jeho knihy, protože takové nervy mi umí přivodit jen Sebastian. Klobouk dolů!

NoraHudecová
18.08.2020 5 z 5

Naozaj ľutujem, že som sa spočiatku Fitzekovi vyhýbala. Ale už "Pasažier 23" ma presvedčil, že to rozhodne nie je posledná kniha od autora. Ako ďalšiu som si vybrala "Terapiu".
Psychiater Viktor Larenz zanechal svoju medicínsku prax potom, ako jeho dcéra Josy zmizla za záhadných okolností. Ani po štyroch rokoch nie je jasné, čo sa vlastne stalo. Viktor sa pomaly vzdáva nádeje, ale vtedy sa objaví neznáma žena, ktorá hovorí o dievčatku, ktoré vída vo svojich predstavách. Žena tvrdí, že je spisovateľka a sama už nevie, čo je realita, a čo iba jej predstavivosť. Viktor okamžite vidí podobu medzi jeho dcérou a pravdepodobne vymysleným dievčatkom. Spočiatku nechce neznámu liečiť, pretože už sa práci psychiatra dlhší čas nevenuje. Napokon, mu ale zvedavosť nedovolí ženu odmietnuť. Predsa len podobnosť so zmiznutím jeho dcéry je až zarážajúca.
Na prečítanie vám stačí jedno upršané poobedie. Príbeh je síce kratší, ale to ničomu neškodí, práve naopak. Dej ma spád a krátke kapitoly udržujú čitateľa v napätí. Páči sa mi, že autor ide priamo k veci a zbytočne neodbieha od témy. Zo začiatku sa kniha javí trochu ako detektívka, postupne sa však mení na psychologický triler. Keď si už myslíte, že ste prišli na rozuzlenie príde ďalší zvrat a nečakaný záver.
"Terapiu" vrelo odporúčam. Bola výborná a teším sa na ďalšie knihy od autora.

Hvězdinka
12.08.2020 5 z 5

Super čtení, propracované, zamotané a konec jiný, než ke kterému to celou dobu směřuje. Fitzek je můj top autor tohoto žánru.

Maus
24.07.2020 5 z 5

Krásná knížka, jen mě trochu mrzí, že autor ma všechny knížky v podobném duchu. Jinak napínavé a moc čtivé.

mirka2558
23.07.2020 5 z 5

Vela ludi mi odporucalo tohto autora a toto bola moja prva kniha od neho. Mozem len lutovat , ze som po nom nesiahla skor. Uplne uzasny pribeh. Klobúk dole

Mishi
19.07.2020 4 z 5

Tak si s námi Sebastian opět pěkně zahrál. Nejdřív se zdá, že příběh jednoznačně směřuje k rozuzlení zápletky, když v tom se to zlomí a najednou není jasné, co je vlastně pravda a co výplod nemocné mysli. A to je právě jádro zápletky.
Dobře se to četlo, krátké kapitoly posunovaly příběh dál a dál.
Dávám 4*, protože Balíček se mi líbil o něco víc. Určitě se ale poohlídnu po dalších autorových knihách.

DericCaster
13.07.2020 5 z 5

Mne tedy Terapie dost bavila. Neotřelý román na téma duševně choré mysli. Příbeh se zprvu tváří jako detektivka, ale postupně se objevují náznaky, že ne vše je tak jak se zdá. Přibližně od poloviny už je patrné kam příběh směřuje. Knížka se mi velmi lehce četla, bavila mne a na rozdíl od jiných hodnotitelů, mi nepřišla překombinovaná a zmatená. V rovině psichických nemocí ale není nikdy vše černobílé...

85098211
13.07.2020 5 z 5

Už dlouho jsem se po nějaké autorově knize poohlížela, jenomže to v mém případě vždy nutně musí být audio ;-). Dokonce ani v němčině jsem neměla štěstí, proto jsem měla opravdu obrovskou radost z tohoto slovenského vydání. A kniha naprosto překonala má očekávání! Jedná se o vynikající psychothriller, napínavý od začátku až do překvapivého konce. Atmosféru autor vykreslil dokonale, zápletka byla neotřelá a rozuzlení nečekané. Já za sebe jsem byla navýsost spokojená, knihu doporučuji a už teď se moc těším na další! :-)

Terez25
06.07.2020 5 z 5

Poslední měsíc jsem si dala maraton knih od Sebastiana Fitzeka a ani jedna mě nezklamala.
Brilantní příběh, perfektní vykreslení postav a jejich charakterů a opět nějaký psychicky nemocný chudák, co je jen obětí. Prostředí psychiatrických klinik jde Fitzekovi výborně a já doufám, že mu zase vyjde něco podobného jako Pacient, Balíček nebo Terapie. Doporučuji se tomuto německému spisovateli mrknout na zoubek, zklamání vás určitě nečeká.

Aghatte
01.07.2020 2 z 5

Mně to vůbec nesedlo. Asi jsem zde jedna z tisíce.
Silně mi to připomínalo jednu nechutnou knihu od Stephena Kinga, ač s ní neměla nic společného.... něco se psem.
Celou dobu jsem si myslela, že skutečný "pachatel" je .... a trefila jsem se.
Ale jak se člověk ztrácí v tom, co je sen a realita, co je blud a halucinace a co se skutečně děje, komu a čemu věřit... Nečetlo se to dobře.
Obálka a nadpisy kapitol naproti tomu moc pěkné.

Miretti
22.06.2020 3 z 5

Čtivost se panu autorovi upřít nedá, ale já se v knize jinak velmi ztrácela a měla jsem problém si nakonec dát dohromady, jak to celé vlastně bylo. Ale to je ryze můj pohled a nepochybuji o tom, že někdo si na knize smlsne:)

SimonaP
09.06.2020 1 z 5

Po výborném pacientovi se mi tahle knížka vůbec nelíbila. Překombinovaná, zmatená. Divný konec. Jsem zvědavá na Balíček