Temný Říman ekniha

Temný Říman je poslední díl fantasy trilogie. Opět se setkáváme s Raven, florentským princem a ostatními upíry, Gabrielem a Julií. William vede válku proti jiným upírům i Kurii, Raven bojuje o život své sestry i o svou tajemnou lásku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/341873/temny-riman-SEX-341873.png 4.495

The Raven (3.)

The Roman

Literatura světová, Pro ženy, Fantasy
Vydáno: (ekniha), XYZ

Peťulka3
včera

Celá trilogie se mi moc líbila. Kdo by Williama nemiloval. :-)

xninax
07. prosince

Takový konec příběhu jsem nečekala. Kniha byla čtivá a ráda se k ní vrátím.

munka

Tento diel sa mi páčil najviac. Koniec bol prekvapujúci, upír dostal šancu na nový život ako človek. Gabriel s Júliou sa dočkali tiež...

Makyny

Nemám ráda knihy ani filmy o upírech a s upírama... Ale tahle série se mi moooc líbila, čelta se velmi dobře a snadno, nikdy jsem se nenudila a Temný Říman zakončil celý příběh přesně tak, jak skončil měl. William i Raven mi přirostli k srdci.

nai.ivka

Závěr série, kterou si ráda přečtu víc než jednou.
Chtěla bych číst další knihy autora, ale buď ještě nejsou přeložené nebo nejsou e-knihy, škoda.

martina.tim

Za jeden den jsem přečetla Temný stín i Temného Římana (díky předčítači na pc) prostě to nešlo jinak. Závěrečný díl byl naprosto famozní. Jak vývoj povah všech postav, tak i závěrečné rozuzlení celého příběhu. Závěr se mi velice líbil. Každý vlastně získal po čem toužil. I když mi při čtení vřela krev v žilách kvůli otci Kavanaughovi, kterého bych na místě uškrtila.... Už dlouho mě žádné knihy tak neuchvátili jako tato trilogie.

maco01

Všetkých sedem kníh som prečítala za týždeň.

Beatrisie

Celá série se neskutečně dobře čte.

dendishek

Poslední díl Florentské trilogie (předchází Princ, Temná Raven, Temný stín). Celá trilogie byla velmi čtivá. Charakterová postava Raven mě moc nezaujala. Nelíbilo se mi na ní pár věcí (např. hrozně miluje svou sestru, ale nevadilo ji předstírat smrt, a už se s ní nikdy nesetkat, ačkoliv ji takto chránila před zlem v podobě upírů. Proč by ji ale upíři hledali, když se vědělo, že je pod ochranou Kurie? Dále mi přišla až moc ufňukaná, ale celkový postoj k vampírské situaci zaujala dobře. Jako velké plus beru to, že ji autor vylíčil jako průměrnou dívku s kulhající nohou). Závěr trilogie byl pro mě velkým překvapením. Nestává se často, že by mohl být upír "vyléčen", a tím dostat šanci dožít svůj život po boku své lidské lásky. Bylo to krásně osvěžující.

LilianaFalcon
27.08.2017

Důstojné zakončení série.
Začátek byl super, šlo se rychle na věc, ale byly tam postavy, které mi tak pily krev (a to to ani nemuseli být upíři), že jsem od půlky do tří čtvrtin knihy měla problém pokračovat ve čtení a celkově to začalo drhnout. Něco tomu chybělo. Přijde mi, že tentokrát autorka rozehrála moc příběhů, ale nezvládla je ukočírovat.
Jsem ráda, že jsem si to přečetla, docela by mě zajímalo, jestli tenhle konec autorka plánovala od začátku nebo k němu prostě dospěla ;-)

Samira
27.08.2017

Ani závěr téhle výborné série nezklamal, rozhodně však překvapil, neboť jsem očekávala zcela jiný vývoj a rozulení.
Nerada bych cokoli prozradila a tak jen milou, propracovanou a především jinou sérii pochválím. Tohle propojení žánrů, které se mi u první novely Princ zdálo poněkud nešťastné, nakonec fungovalo úžasně.
Znát byla také autorova láska k příběhu a vypsanější styl.
Sérii vřele doporučuji!

renca106
17.08.2017

Za mě tomu něco chybělo... Už to nemělo to kouzlo jako předchozí díly, ale dočetla jsem. Taková příjemná oddechovka.

hana-skoki9858
15.08.2017

Pěkné čtení

Xena011
14.08.2017

Pěkný závěr. Sice mě to moc nenadchlo a nezaskočilo, ale jsem velmi spokojená, že všechno končí šťastně..na věky? to už si musíte zjistit sami :) Krásné počteníčko a samozřejmě se mi líbilo, že je zde věnovaní a zmínka o Praze, ve které se sama hlavní hrdinka chvíli ocitla. Až ten konec mi přišel tedy až moc z pohádky, ale hlavní je, že končí šťastně dokonce i pro Gabriela s Julií. :)

hadenka
22.07.2017

Pěkný a příjemný závěr letního čtení, trilogie se mi líbila

LibraryGirl
05.07.2017

Tak to bylo dramatické zakončení série. Moc mě mrzí, že už je konec.
Podle mě to chtělo delší epilog, ale to asi proto, že jsem se s hrdiny nechtěla loučit tak brzy. Gabriel a teď i William jsou moje srdcová záležitost. Jsem zvědavá, jestli vydají u nás další dílo pana spisovatele. Píše totiž krásně. Romantika, vášeň, umění, historie a to vše zabalené do krásného balíčku jako kniha. Jsem všemi deseti pro vydání dalšího příběhu!

Nita17
08.06.2017

Teda poprvé, co pro mě byl poslední díl z celé série nejlepší. Konečně opravdu děj, který chytí. A konec pro mě zvládnutý skvěle, překvapil a nebyl preslazený. Možná se za čas vrátím :)

merunka23
21.05.2017

Tak sem na zaver tesila bylo to pekne ale cekala sem vic a zaver byl na me proste divny ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

LadyElisa
09.05.2017

Florentská trilogie je za námi, je mi z toho konce docela smutno. Ale už teď mohu říci, že příběh Williama a Raven a také Gabriela s Julií se pro mě stal srdcovou záležitostí a moc ráda se k němu budu vracet. Skládám panu Reynardovi poklonu za tak neuvěřitelně úžasné knihy.

Madame R
26.04.2017

Tak už je vážně konec? Je mi z toho smutno. Zamilovala jsem si Florencii a celkově Itálii. I když musím uznat, že jsem hrdě zajásala , když se tam autor zmiňuje o Praze a dokonce ji knihu věnuje.
Děj uháněl strašnou rychlostí a já knihu zvládla přečíst za jedno odpoledne, což se mi ještě nestalo. I když mě překvapil konec, tak jsem si uvědomila, že tohle je přesně spisovatelův styl a jinak by to dopadnout ani nešlo. Skvělá série, moc doporučuji.

MíšaS.
26.04.2017

Hodnotím za celou sérii jednoznačně 5*. Vykreslení postav a promyšlení celého upířího světa a detailů týkajících se jejich života a práva je úžasné. Zároveň ale musím souhlasit, že konec mě vlastně dost zaskočil. Také jsem čekala opačnou situaci. A zaskočilo mě i to zestárnutí o "pouze" 20 let. Ale jinak skvělé čtení, jedním dechem.

Damienronnie
25.04.2017

Mne sa páčila :) odporúčam .

paprika75
23.04.2017

Ani nevím co napsat ... moc jsem se na tuhle knížku těšila, ale jsem lehce zklamaná. Říman se v celé knize objeví 2x na velmi krátkou chvilku. Čekala jsem nějakou větší "akci" ... asi moje chyba. Konec mně celkem překvapil, očekávala jsem to opačně, tzn. že ji William přemluví. Taky jsem si myslela, že se toho uděje víc kolem Borka. Z celkového pohledu to nebylo špatné ... bylo "miluji tě + vzali se" ... kdyby byla na konci ještě těhotná, tak by to byl už totální slaďák. 4*