Temnou chodbou

Temnou chodbou https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161390/bmid_temnou-chodbou-161390.jpg 3 263 70

Šestnáctiletá Kit Gordyová nastupuje se smíšenými pocity do prestižní internátní školy na americkém venkově. Při prvním pohledu na Blackwoodské sídlo ji proti její vůli zaplaví pocit úzkosti, nicméně je... rozhodnutá se s tajemnou atmosférou budovy smířit, přestože se v nedaleké vesnici šušká, že v sídle straší. Ke Kitinu úžasu jsou ke studiu přijaty už jen další tři dívky, v nichž se záhy probudí mimořádné umělecké nadání, k jakému předtím neměly sklony, a Kit pronásleduje noc co noc líbezná, ale vtíravá hudba, jíž se nedokáže zbavit ani ve dne. Když se připojí podivné, znepokojující sny, začnou se ztrácet dopisy, které studentky posílají svým blízkým a kamarádkám, a personál sídla podá hromadnou výpověď, dívky si uvědomí, že něco není v pořádku...... celý text

Literatura světová Horory Romány
Vydáno: , Baronet

Down a Dark Hall , 1974

Natyyy4444
31.08.2017 5 z 5

Zajímavá, napínavá knížka, která mě opravdu překvapila, jak svým dějem, tak i s koncem. Mohu jen doporučit!

martina.tim
29.07.2017 4 z 5

Náhodou na tu doby, kdy kniha vznikla tak to bylo příjemné čtení. Taková chuťovka. Co se týče konce tak ano mohla to trošku více rozvést, ale zase nechala autorka prostor pro domyšlení. V dnešní době jsme zvyklí číst jak si postava vede "po osudné události", ale u tohoto díla si ráda zbytek sama domyslím :)

terkavelcova
20.12.2016 3 z 5

Velmi příjemná rychlovka :)

Irika
27.10.2016 5 z 5

Nechápu zde nízké hodnocení, málem mě to v knihovně odradilo. Přitom knížka mě nadchla, přečetla jsem ji za jediný večer! Dočítáno v posteli s lampičkou, nemohla jsem se od toho odtrhnout!
Konec je srozumitelný, nepřipadá mi ani otevřený, i když něco by se rozvést ještě dalo.
Skvělá kniha, 95% :)

wolun
13.10.2016 3 z 5

Dobré to bolo celkom,len ten koniec akoby nebol dotiahnutý.

minimonisek
03.10.2016 4 z 5

Skvělá kniha, trochu mi připomíná příběh ze Stop hrůzy, které jsem dřív hrozně hltala.

ELMA
17.04.2016 2 z 5

Chtěla jsem dát tři, ale za ten uspěchaný, useknutý a vlastně žádný konec dávám dvě.
Konec na mě působil, jako kdyby autorka měla rozepsanou knihu, zapomněla ji dopsat a rovnou ji poslala do tisku. Pro mě zklamání.

Adriana21
29.03.2016 3 z 5

Celkem zajímavá kniha. Konec mi ale přišel hodně rychlý, pár stránek a vše se vysvětlilo. To mi trochu vadilo, čekala bych ho trochu více rozvedený a také ukončený, co se s kým vlastně stalo. Škoda, že to v knize nebylo.

Laf
04.03.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila, protože děj byl napínavý a navíc je to psáno jednoduchým stylem, že nad tím člověk nemusí dlouho přemýšlet, takže se to čte úplně samo a rychle. Kniha předčila mé očekávání a můžu jen doporučit.

MarketaK.1
21.02.2016

Nejdříve jsem měla obavy, že mě kniha nebude bavit, ale potom mě velmi překvapila a zaujala.

Ivan F
09.02.2016 2 z 5

Možno ako tínedžera (lebo pre túto kategóriu je kniha určená) by ma táto útla "ducharina" zasiahla, ale ono je to len slabý a narýchlo napísaný príbeh. Veľmi dobrý nápad, ktorý sa dal tak krásne rozvinúť, ale teta Duncan to nespravila. Škoda.

SoniaShadow
02.01.2016 4 z 5

Když jsem jí začala číst, tak jsem si představovala jakej to bude thriller a co všechno se tam nestane, ale nakonec ne.. Není to špatně, vyklubala se z toho kniha, která se velmi dobře čte (za pár hodin) se zajímavým a myslím, že i originálním námětem (zatím jsem nikdy nic podobného nečetla). Jediné z čeho jsem byla lehce zklamaná byl ten konec. Možná to tak autorka zamýšlela, že ho nechá otevřený, ale mně by se u téhle knihy o něco víc líbil "ukončenější" konec - co se stalo s tou školou - bude v tom ta ženská pokračovat, nebo ne?; skočila ta holka z okna?; co se stalo s ostatními?; atd...

magda.sabela
25.12.2015 4 z 5

Chytlavá knížka s vážně originálním námětem. Možná trochu krátká... (nedoporučuji číst v noci s baterkou... jestli teda chcete usnout :D ) Klobouk dolů paní Douncan.

Biohazard
23.11.2015 2 z 5

Nápad dobrý. Vlastně se mi velmi líbil i styl psaní, četlo se to rychle a svižně. Bohužel to na mě celé působí víc jako povídka než jako knížka. Neskutečně uspěchané a nedokončení dílo. Zbytečně otevřený konec, který nezanechá ve čtenáři jaksi žádný dojem a působí spíše nedokončeně. Připadá mi, že to byla narychlo splácaná kniha. Slabší průměr.

k.chilli
18.11.2015 4 z 5

Napinavy dej,ale cekala jsem, ze se tam vice promitne minulost sidla a konec mi prisel dost orezany a jako by nedokonceny...proto davam o hvezdu mene...ale jako cteni na vikend super :)

moonula
14.10.2015 5 z 5

Hezky napsaná a napínavá kniha pro mladé tenagery...
Brala bych i pokračování této knihy,zdál se mi ten konec jaksi otevřený...
Ale určitě jsem se nenudila,strávila jsem s touto knihou jeden hezky strašidelný večer v posteli...

Beky
12.10.2015 5 z 5

Četlo se mi to samo. Strhující a napínavé od samého začátku. Velice oceňuji originální nápad příběhu od autorky. :) Konec možná trochu zbrklý, náhlý, ale jinak jsem spokojená.

Daenerys
06.08.2015 4 z 5

Příjemná jednohubka ;o). Kniha je poměrně dost krátká (172 str.), což jí z mého pohledu spíš uškodilo, konec mi přišel lehce ukvapený, nahuštěný. Nicméně, kdo rád příběh na jeden večer, určitě nepřije zkrátka. Knihu bych spíš zařadila do sekce pro náctileté, možná právě proto ta "délka". Četla se plynule, příběh nepostrádal napětí a zajímavé rozuzlení. Spokojenost.

Terinka14
20.07.2015 5 z 5

Kniha je úžasná! Nadchlo mě, jak se to vyvíjelo a jak se vyvíjely samotné postavy. Vše bylo úžasně popsané. Vždy ocením, když postavy nejsou dokonalé a tohle bylo přesně to, co ocením. Nemyslím jen hlavní hrdinku, ta měla možná až moc málo chyb, ale ostatní postavy byly opravdu reálné. Všechny postavy byly propracované. Prostředí, ve kterém se příběh odehrával mě také nadchlo. Bylo to originální a konec mě velmi překvapil. Doporučuji.

marasaj
19.06.2015 4 z 5

Nemela jsem moc velka ocekavani. Kniha ma docela pomaly rozjezd, autorka se v tom trosku placa.. Ale.. od druhe poloviny je to pekne nabite, cte se to neuveritelne rychle. Ctyri hvezdicky..

horory duchové a přízraky strašidelné příběhy

Lois Duncan
americká, 1934 - 2016