Děti noci

Další mrazivé dílo Dana Simmonse, prince hororového žánru. Rumunský komunistický diktátor je mrtvý, postavili ho ke zdi a zastřelili. Zanechal po sobě zemi, v níž se sta tisíce bezprizorných dětí posílají do zrůdných, neosobních sirotčinců, kde dostávají injekce s HIV pozitivní krví. Také Joshua, jedno z umírajících dětí dostane špatnou krevní transfuzi, ale překvapivě po ní prospívá... Pro americkou epidemioložku Kate Neumanovou je Joshua lékařským objevem století - v jeho imunitním systému se možná skrývá tajemství léčby rakoviny a AIDS - a zároveň darem lásky, po které tak dlouho prahla. Joshuovo drobné tělo však ukrývá i lékařské vysvětlení starobylé zhouby - vampyrismu - a je spojnicí s bájným vládcem upírů, který chce dítě získat nazpět......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/96_/96963/deti-noci-96963.jpg 3.6158
Literatura světová, Horory
Vydáno, Laser-books (Laser)

Children of the night, 1992

Kniha Děti noci

CharlesWard

Brutální pseudo-romantická-dobrodružná nuda. Číst se snad daly jen sny o krvi a akčnější závěr. Strašný blábol.

N.I.C.K.

Tak tohle bylo super. Kniha se četla sama. První půlka poutavá, druhá tajemná a napínavá. Bomba. Dan je mazák. Tohle přesně mi chybí třeba u Kinga. Simmons umí zaujmout diváka už od prvních stránek. Bezvadné dílo

Cherryel

Musím se přiznat ,že tuhle knihu jsem nedočetla úplně celou,na mě moc vědecko fantastické téma a ten děj takovej nijakej.To mě nechytlo.

KajaProchy
23.12.2018

Simmonse mám velmi ráda, četla jsem od něj Terror a Hladové hry. Velmi dobře buduje napětí a vykresluje zlo lidí. Na Děti noci jsem se tedy těšila, ale bohužel to bylo velké zklamání! Knihu jsem dočetla jen silou vůle. Opravdu promarněný potencionál. Začátek knihy začíná dobře nabírat sílu, většina děje je ale nudná, až konec je jakž takž akční. I když poslední akční scéna je spíš směšná.
Ani hlavní hrdinové mě příliš nezaujali, milostná zápletka byla ehm... velmi zvláštní, až vynucená.
Na jiného autora by to mohla být dobrá průměrná akční kniha, ale Simmons zklamal.
Pokud chcete napětí s upírskou touhou po moci, doporučuji Hladovou hru.

Archie
20.10.2018

Po Hyperionu jsem od Simmonse cekal neco dumyslnejsiho. V knize se perou dve naprosto odlisna, spolu neladici pojeti - vedecko/tajemna konverzacka se zajimavou exkurzi do historie Rumunska a lacina akcnarna ala nejaky low budget snimek americko-nemecke koprodukce. Proc Simmons investoval tolik casu k priprave velmi propracovanych realii, aby vse nakonec promenil v neprilis zabavnou nahanenou v autech, clunech a helikopterach, nedokazu pochopit. Skoda, uvodnich 100 stran jsem se zajmem zhltl.

katchamccall
31.07.2018

Pornózní!!! Rozhodně knihu opět přečtu v září v Rumunsku...

trudoš
09.10.2017

V rámci dobrodružné literatury jsou Děti noci skvělé, ovšem jako horor nepříliš děsivé. Alespoň v mém případě. Možná to má co dělat s hlavními hrdiny, které jsem si pro jednou nedokázal výrazněji oblíbit, což u Dana Simmonse nebývá právě zvykem. Nejde o to, že by nebyly dobře vykreslené, v tom je pořád machr, jde spíš o charakterní výběr - kdyby umřely po straně třicet, slzu bych neuronil. Co ovšem ústřední epidemioložce Kate Neumanové upřít nelze, je naprosto precizní závěrečná akce, ve které má prakticky pět minut na vyřešení absolutně nezvladatelné situace. Napětím mi až málem vylétlo srdce z hrudi.
Jak je jinak pro autora příznačné, smysl pro detail dělá mistra. Díky tomu se z porevolučního Rumunska snadno stává kolébka čistokrevné deprese a z mytologického vampyrismu nezvyklá genetická nemoc, jež může zachránit lidstvo. Dohromady to možná zní trochu divně, ale funguje to. Nakonec právě nezvyklé uchopení otřepaného tématu a celková čtivost dělají z knihy nadprůměrnou záležitost.

Ivan F
17.09.2017

Príbeh je veľmi slabý, v podstate sa dá zhrnúť do jednej vety: úspešná americká doktorka si adoptuje rumunskú sirotu, ktorú jej neznámi krvilační záškodníci unesú a ona sa rozhodne dieťa získať späť. Okej, dejová linka byť nejaká musí, ale je naozaj slabá a v druhej polovici knihy takmer nečitateľná, nakoľko sa príbeh zmení na nepríliš vydarenú béčkovú akciu - naozaj som si v úlohe Kate predstavoval Angelinu ... a to je riadny prúser. Záver knihy, kedy Kate jazdí na koni, šplhá sa na skaly a skáče do vrtulníku je jeden veľký hnus. Najlepšie časti knihy, nazvané "Sny o krvi a železe" zaberajú z rozsahu maximálne päť percent a to je zúfalo málo. Simmons sa v nich vysmieva z najznámejšieho Stokerovho románu - to mi nevadilo, ale odkiaľ berie istotu svojich tvrdení? Druhým pozitívom sú opisy postkomunistického Rumunska - neviem či tam bol, ale atmosféru vykreslil veľmi slušne. Ako celok je však kniha sklamaním.