Temné a osamělé prokletí

Temné a osamělé prokletí https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/404814/bmid_temne-a-osamele-prokleti-qa5-404814.jpg 4 686 169

Princ Rhen, dědic mocného království, se vždy těšil, až převezme vládu a ujme se správy své země. Jenže to bylo ještě předtím, než ho proklela zlá čarodějka. Předtím, než se proměnil v odpornou krvelačnou zrůdu. Předtím, než zničil svou rodinu, svůj hrad i svou zemi. Pro Harper život nikdy nenachystal nic dobrého. Žije sama s bratrem a matkou, nemají moc peněz. A když se jednoho večera pokusím pomoci neznámé dívce na ulici ve Washingtonu, je přenesena do zakleté říše prince Rhena. Monstrum? Princ? Harper netuší, co si myslet. Když však začne poznávat dobré stránky princovy povahy, vypadá to, že prokletí by mohlo být zlomeno. Že se do prince zamiluje lidská dívka. Ovšem to temné síly nemohou dopustit, a tak se spojí, aby Harper i Rhena zničily.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

A Curse So Dark and Lonely , 2019

zaandulee
13.08.2020 4 z 5

Tuto knihu jsem si neměla v plánu koupit, ale docela mě zaujala svou obálkou a i obsahem, tak jsem si řekla, že to risknu a koupím si ji. Četla jsem již i jiný retelling na Krásku a zvíře - Dvůr trnů a růží od Sarah J. Mass, který se mi líbil (více až ty 2 další díly, ale i ten 1. byl docela dobrý).

Měla jsem trošku strach, aby to bylo zábavné a nebylo to moc ohrané. Ale musím říct, že mě kniha příjemně překvapila. Jasně, jsou tam prvky z Krásky a zvířete, ale autorka to pojala dost originálně, pohrála si dokonce i s koncem, který skončil tak, jak byste, když se jedná o retelling, čekali a zároveň i ne.

Hlavní hrdinka se mi opravdu líbila, nic si nenechala líbit, nenechala se komandovat a měla spoustu kladných vlastností. Avšak skvělé na ni bylo i to, že nebyla perfektní, nebyla nádherná, nevynikala v boji nebo nebyla přehnaně vychytralá a inteligentní. Měla své chyby, ale to ji na oblibě neubíralo, ba právě naopak.

SPOILER - Tak trochu musím říct, že jsem doufala, že by Harper mohla skončit s Greyem. Jako postava mi ze začátku přišel zajímavější a sympatičtější. Rhen mi přišel dost nijaký, ale postupně se začal vybarvovat a přišel mi na chuť. Ne že bych si myslela, že by mohla nakonec skončit s Greyem, ale trocha naděje tu byla.

Celkově se mi tedy zdá kniha velmi povedená, je to odpočinkové čtení, kniha skvěle napsaná a příběh se čte skoro sám.

Luccinda
31.07.2020 3 z 5

Temné a osamělé prokletí mělo obrovský potenciál k tomu, abych si ho zamilovala. Autorka mi byla známá už díky knížce Dopisy ztraceným, kterou jsem označila za jednu z nejlepších YA contemporary, jakou jsem kdy četla. Pohádku Kráska a zvíře mám moc ráda, pár retellingů už jsem četla a každý z nich mě dokázal něčím zaujmout. Ohlasy byly vesměs nadšené, takže jsem od knížky přirozeně měla velká očekávání. A já vám nevím, kde se stala chyba, protože já jsem nějak nebyla schopná vidět všechna ta pozitiva, která na knížce ostatní vychválili.

Hlavním problémem byl u mě příběh. Knížka byla až příliš dlouhá po celou dobu čtení jsem měla pocit, že se v knížce vlastně nic neděje. Chyběla mi tam pořádná romantická linka, protože od retellingu na Krásku a zvíře jsem přece jen nějakou tu romantiku očekávala. A ona tam skoro vůbec nebyla! Hlavní hrdinové mezi sebou neměli vůbec žádnou chemii, celou dobu kolem sebe jen tak kroužili a přemýšleli o tom, jestli k sobě teda něco cítí nebo ne.

Postavy byly takové nijaké, jejich charaktery rozhodně mohly být propracovanější. Na hlavní hrdince Harper bylo nejzajímavější to, že prodělala dětskou mozkovou obrnu, a i když na ní nemoc zanechala následky, bylo skvělé vidět, jak se s nimi vypořádává. Také její vztah s bratrem a nemocnou maminkou byl dobře vykreslený. Druhý hlavní hrdina Rhen se ale vůbec nepovedl, většinu knížky se dokázal jenom litovat a brečet nad svým strašným osudem. Z ostatních postav mě nejvíce zaujal Grey, jeho sarkastické poznámky byly vážně top! A na konci knížky to vypadalo, že by mohl ve druhém díle dostat více prostoru, i když já se na pokračování asi nechystám.

Z retellingů na Krásku a zvíře, které jsem přečetla, je tenhle bohužel ten nejslabší. Na knížce se mi líbilo akorát to, jak autorka dokázala propojit náš moderní svět s tím pohádkovým. Příběh mě ale nebavil, takže za sebe knížku bohužel doporučit nemůžu.

spencer
20.07.2020 4 z 5

Kráska a Zvíře s trochu temnější tématikou. Knížka se zdá poměrně objemná, ale četla se opravdu rychle. Příběh se mi líbil, ale nebyla jsem až tak hotová, jako z jiných re-tellingů. Styl psaní se mi ale velmi líbil a jsem zvědavá na pokračování.

Anniee
05.07.2020 4 z 5

Tohle už mam nějakou dobu dočteno, jen jsem potřebovala čas na vstřebání. Protože! Celá kniha byla skvělá. Samozřejmě řazeno do “regálu odpočinkových knih”. Četlo se to samo, mělo to i jakousi úroveň a spád, hlavní postavy měly charakter a bylo tak lehký se do nich zamilovat...

No a pak přišel konec. Woah. Useknutej. Jako by ho autorka dopsala narychlo na koleni někde v autobuse. Vztah mezi Rhenem a Harper se celou knihu tak nádherně rozvíjí, a pak najednou BUM a je to. Proooč? Bylo to opravdu zvláštní a zklamalo mě to. Velmi. I přes to ale netrpělivě očekávám další díl, protože autorka psát umí, ať už byl konec jakýkoli.

Ajda300
03.07.2020 4 z 5

Příběh celkem v pohodě. Kniha se rychle četla a nebyl tam žádný brzdící bod. Nebylo to předvídatelné a to se mi líbilo. Doporučuji

__Vev__
19.06.2020 5 z 5

Krásně napsané, poutavé. Chvíli to vypadalo na milostný trojúhelník, ale očividně jsme z toho vybruslili, těžko říct. Nebyla tam přehnaná romantika, nedej bůh, erotika. Vztah se vyvíjel pomalu a mně to v této chvíli vyhovovalo. Konec jsem tak nějak nečekala. Čekala jsem, že se opět vrátí v plné síle a ono nic. Mile ráda si počkám na další díl.

Cress
18.06.2020 5 z 5

Asi nejlepší retelling na Krásku a zvíře.

lucye007
16.06.2020 4 z 5

Ubírám jednu hvězdičku za název země, ve které se děj odehrává. UHLÍKOV! Vždycky, když jsem si slovo přečetla se mi vybavil Pošťák Pat. Nevím proč, ale vybavil. Asi proto, že bych takhle pojmenovala nějakou kreslenou zem. Každopádně knížka byla SKVĚLÁ! Sice má 480 stránek, ale četla se hrozně rychle. Obě postavy si zamilujete. Moc se mi líbilo, že hlavní hrdinka nebyla ta klasická princeznička, která nemá žádné starosti. Ačkoli jich měla víc než dost, dokázala je zvládnout a nabalit na ně ještě další. Silný charakter.

nikiss76
12.06.2020 3 z 5

Kniha založená na motivu klasické pohádky Kráska a zvíře mě příjemně překvapila. Knihu bych zřejmě zařadila pro náctileté čtenáře, ale i tak byla pro mne příjemným zpestřením a bavila mě. Líbily se mi postavy i celá myšlenka propojení dvou naprosto odlišných světů. Doufám, že bude brzy i pokračování.

andrejci
11.06.2020 5 z 5

Tak tohle byla knížka kterou jsem si vzala a najednou byl konec. Moc mě to bavilo. Líbil se mi styl psaní. Přesněji se mi líbilo to, že to zůstalo takové uvolněné (brácha,...). Děj neměl chybu. Konec mě hodně překvapil. Docela mě mrzí, že už to skončilo. Základní trojka mi byla hodně sympatická. Nejvíc mi byl sympatický asi Děsivý Grey. Výměna názoru mezi Rhenem a Harper mě hodně bavilo. Pamatuji si, že kolem knížky byl velký ohlas a teď už chápu proč.

Luc.i
07.06.2020 4 z 5

Knížka se mi líbila. Od autorky je to moje první knížka ale styl mi sedl takže určitě přečtu ještě nějakou. Moc se mi líbily hlavní postavy a celkově jsem si čtení užila i když ke konci to byl trochu zmatek a přišlo mi to dost otevřené. Nicméně jsem zjistila že je i pokračování takže až vyjde tak ho určitě přečtu. Jedna z věcí co mi vadila celou knížku byl název Uhlíkov, ja nevím ale do toho děje a stylu mi to absolutně nesedělo a taky mě to dost rozptylovalo. Celkově 4/5*

martina5069
06.06.2020 4 z 5

Super provedený reateling na krásku a zvíře. Hlavní postavy nevšední a hned jsem si je oblíbila. Poslední kapitola knihy byla docela překvapení a bylo to takový docela zamotaný šup šup, moc jsem ho nepochopila proto hodnotím 4* a doufám, že brzy přeloží druhý díl, myslím, že jsem něco četla o letošním říjnu tak už aby to bylo a já se mohla znovu vrátit do Uhlíkova.

Kasana
31.05.2020 4 z 5

Čím tato kniha vyniká, jsou rozhodně postavy. Já jsem člověk, co nemá příliš rád dva a více pohledy. Ale tady mi to ani tolik nevadilo.

Každá ze dvou hlavních postav (promiň Děsivý Greyi) je odlišná, zajímavá a hlavně originální. Když o sobě normálně princ říká, že byl rozmazlený, jaksi už dál nespecifikuje, jak moc rozmazlený byl. Ale Rhen? Ten na sebe prozradí tolik situací, kdy skutečně byl rozmazlený, sobecký kluk, kterému byli všichni ostatní ukradení. A když jsem se dozvěděla, že Harper má vadu, jakože opravdovou, fyzickou vadu, která ji nutí kolikrát dělat věci jinak? Nádhera! A Grey má svůj prostor taky, když postupně zjišťujeme, proč ještě neodešel od Rhena. Všechny tyto tři postavy se postupně vyvíjí v knize a to je něco, co se tak strašně málo vidí.

Postavy jsou boží, ale ten svět a příběh má chyby. Vadí mi, že je to retelling .........(zlatého bludišťáka, pokud to neuhodnete), takže příběh je dost předvídatelný. Ano, jsou zde změny, ale žádné výrazné. Jediné pozitivum na příběhu je konec a jelikož nechci zbytečně spoilerovat, tak nic víc o tom psát nebudu. Konec je nicméně otevřený, takže se těším na další díl.

A ani ten svět není dobře vymyšlený. Brigid umí výborně psát postavy, ale svět je pro ni opravdu problém. Vidím tam tolik chyb, ten svět samotný nedává smysl, protože takto by brzy celé království padlo. A taky jsem měla trochu problém s počítání sezón, nebo, jak je to tam pojmenováno. Za pět let něco přes tři sta pokusů o prolomení ... jak? Kdyby to bylo aspoň trochu realnější číslo, třeba dvacet dívek, tak jo, ale více jak tři sta?

Je to škoda, kdyby ten svět byl propracovanější, dala bych tomu jasně 5/5. Ty čtyři dávám jenom kvůli postavám.

šneki
10.05.2020 2 z 5

K této knížce ze skupiny "Kráska, zvíře a/nebo víly" jsem se dostala jako k poslední a možná proto se mi tolik nelíbila. Začátek vypadal slibně, ale pak už jsem se musela ke čtení nutit, skoro jsem přeskakovala. Konec byl trochu uspěchaný a připravený na další dík, který si ale přečíst nehodlám.

Marry123
06.05.2020 4 z 5

Kraska a zvíře zase trošku jinak. Propletení současného světa a pohádkového Uhlíkova... Oddechovka kterou jsem už asi prostě potřebovala a nevědomky se mi po ní stýskalo... Děj pěkně plynul žádné zbytečně nudné pasáže, všechno hezky jak má být... Harper je sympatická silná slečna co má už něco za sebou ale jako každá žena ma své blonďaté chvilky že by ji člověk praštil (chvilkama mě přece jenom vytáčela hlavně na začátku :D), Grey prostě velitel a borec (ale na konci mě trošku naštval svým postojem no ale asi to tak má být) a Rhen naše princátko, u něj jsem měla chvílema problém si ho představit... Od jisté doby mám maličko averzi k blonďatým princům (ehm ACoTaR jestli chápete :D) takže jsem se ho pak snažila představit maličko po svém no.... :D A aby málo toho nebylo hezky otevřený konec na potrápení :D U některých knížek máte po dočtení nutkavý pocit že potřebujete pokračování... U téhle knížky ji nemám, a není to tím že by mě nezajímalo co bude dál nebo že by bylo něco špatně. Neskončilo to napínavým useknutím ale poklidně, takže mě nebude rozčilovat že nemám hned druhý díl a v klidu si na něj počkám...

StayWalker
29.04.2020 4 z 5

Velmi příjemné odpočinkové fantasy. Doporučuji :)

ImGinny
06.04.2020 4 z 5

Fajn. Tak na začátek... Samotné by mi dost trvalo poznat, že je to retelling Krásky a zvířete (Velké písmeno? Malé písmeno?) :D Do Rhena jsem se málem zamilovala sama a Lilith jsem si od samého začátku přála vlastní rukou uškrtit. Harper byla skvělá postava a strašně se těším na druhý díl, protože jsem zvědavá, jak to dopadne.
Co na to říct. Bylo to dokonalé.

LadyAlena
02.04.2020 5 z 5

výborná kniha, miluji tento druh fantasy knih

Liduka
01.04.2020 5 z 5

Opět výborná kniha od autorky, od které jsem se nemohla odtrhnout. Harper byla odvážná a bojovná. Do Rhena bych se zamilovala sama, protože byl okouzlující :-) SPOILER: Moc se mi líbila ta část, kdy se dostala Harper na začátku do hradu a Rhen se nestačil divit co to Grey přitáhl za holku. Ke konci jsem si už říkala, jestli se Rhen vůbec přemění zpět a nebo ne, protože stránek už moc nezbývalo a moc to tomu nenasvědčovalo. Naštěstí vše dobře dopadlo. Konec, ale podle mě autorka trochu odbyla - myslím tu čast s Rhenem. Přivítala bych trochu konverzace po polibku :-) No a co se týče Greye, tak už se moc těším na pokračování knihy. Jen doufám, že na její vydání nebudu muset moc dlouho čekat.

TerryDee
23.03.2020 4 z 5

Pár retellingů na příběh Krásky a zvířete jsem už četla (Dvory, Na lovu, Krutá krása), a tak jsem si řekla, že další kniha mi neublíží. Proto jsem se rozhodla, že si přečtu Temné a osamělé prokletí od Brigid Kemmerer, od níž jsem už četla Dopisy ztraceným, a ty se mi opravdu moc líbily. Z toho důvodu jsem byla neskutečně zvědavá, jaké tohle bude.
Člověk by čekal, že už toho bylo napsáno hodně. Nicméně jsem byla velmi mile překvapena, že je tato kniha oproti dalším trochu jiná a svá. Autorčin svět je klasicky pohádkový a vyobrazení Uhlíkova (bože ten překlad)se mi zamlouvalo. Zároveň tu nechybí kouzla, a právě díky nim se do našeho království dostane hlavní hrdinka Harper. Což není úplně klasická hrdinka, je to dívka, která prodělala mozkovou obranu a kvůli tomu trochu kulhá na jednu nohu, nicméně ji to jinak neomezuje a snaží se být odvážná a milující. Potom je tu věrný Grey, což je ochotný ochránce svého pána, a to prince Rhena, kterého postihla kletba.