Večeře s vampýrem

Večeře s vampýrem https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/212627/mid_temna-hrdinka-temna-hrdinka-Ii2-212627.jpg 4 684 139

Temná hrdinka série

Vzrušující paranormální román zasazený v Londýně a zalidněný nezapomenutelnými postavami, mezi nimiž se rozvíjí navzdory okolnostem něco jako láska... Když Violet Leeová cestou z večírku narazí na okouzlujícího a přitom děsivého vampýra Kaspara Varna, začne tak pro ni nebezpečná dobrodružná cesta, jakou si nedokázala představit ani v nejdivočejších snech. Vzájemná přitažlivost mezi Kasparem a Violet se nedá popřít a zdá se, že nedokážou odolat své touze – ale za jakou cenu?... celý text

Romány Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Dinner with a Vampire , 2012

SindyEM
31.08.2014 5 z 5

Úžasná kniha. Absolútne ma dostala, nedokázala som sa odtrhnúť. Teším sa na ďalšiu knihu a túto tu môžem len odporučiť. Z upírskej tématiky jednoznačne jedna z najlepších :)

Eryl
25.08.2014 4 z 5

Přiznávám se bez mučení, chytla mě obálka :D Po přečtení recenzí, mě chytl i obsah, a pak "bum" a už jsem přežvykovala první stránky. A že mi chutnaly! Konečně jsem narazila na trochu reálnější podobu vztahu člověk & upír a nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo :D Jediné čeho jsem litovala, jako když malé dítě dostane k narozeninám zase plyšáka, byl konec. Na můj vkus to moc brzo autorka ukončila a už jsme se nedozvěděli, co se stalo dál a nejsem si ani jistá, jestli dozvíme :/

saphe
12.08.2014 4 z 5

Celkem zajímavá knížečka :).....ze začátku je to celkem napínavé, má děj a je to dá se říct jiný pohled na upíry což už bylo potřeba!!!!, no... na konci to stejně skončí "klasicky románově" :D Ale je to skvělá oddychovka, čtivá a když překonáte komplex uškrtit Violet za její "občasnou" nechápavost je úžasná! Rozhodně doporučuji všem!!! :)

Janissek007
04.08.2014 5 z 5

super kniha pro náctileté... stránky se mi samy otáčely... škoda, že pokračování není o violet a kasparovi... :(

Evča Korejka
04.08.2014 5 z 5

Kniha mě neuvěřitelně dostala.Je krásná,citlivá a čtivá.Úplně božíííííí!Nikoho třeba moc upíří nezajímají a mě někdy docela taky ne, ale v téhle knize jsou úplně jiní!Knihu jsem přečetla za dva dny a to zase nejsem taková rychlačka. Prostředí,postavy,děj......jinak to vysvětlit ani nemůžu!Miluji tuhle knihu!
Babička mi jí koupila k Vánocům.Já jsem ji poprvé zahlédla v časopisu Bravo a pak jsem už neodolala.
Druhý díl je nazván:Podzimní růže.Jenom doufám, že bude taky tak čtivá.:)

Moňule13
29.07.2014 3 z 5

Příjemná knížka s upíří tématikou, ale asi už nejsem tak úplně její cílová věková skupina. Slovní souboje mezi Violet a Kasparem byly vtipné a nápad s Proroctvím byl originální. Ale nechybělo ani klišé obsažené v každé upířině :D Děj je však dobře rozběhnutý, tak si určitě někdy přečtu i druhý díl.

NikinkaFantasy
27.07.2014 5 z 5

To bylo úžasný. Ta knížka mě tak moc nadchla. Violet měla správně proříznutou pusu a Kaspar mi byl velice sympatický. Ani mi nepřišel vyloženě krutý. Vůbec se mi však nelíbil Fabian. Ten kluk má místo mozku piliny, nebo co? Vampíři mi zas někdy přišli strašně krutí. A jsem zvědavá, jestli Lily bude s Cainem. Byl by to prostě perfektní pár. Taky jsem nemohla z těch Kasparových hlášek a Violetina odsekávání. Oblíbila jsem si Čaromocné. A to je snad vše. Není to to klasický upíří love story. Knížku na 100% doporučuji. :-)

Dandulka
23.07.2014 4 z 5

Tak trochu směska Stmívání a Vampýrské akademie, ale čtivé. Vzhledem k věku autorky je to příjemné čtení. Uvidíme, co nám prozradí druhý díl.

2008
23.07.2014 5 z 5

Kniha se mi moc líbila.

esussi
21.07.2014 3 z 5

Říkejte si co chcete, mně to stejně přišlo jako Upíří deníky v bleděmodrém. Nic moc originality, ale líbí se mi ta myšlenka s Temnými hrdinkami, takže v tomhle ohledu se těším na další vývoj děje.

vaili
07.07.2014 5 z 5

Tak vím, že to není dokonalá kniha místy opravdu zbytečně natahovaná a nepřesnosti jak to tedy je s pitím krve a zabíjením, ale to všechno se dalo přehlédnout, protože je jiná...prostě žádné omluvy, že někoho zabijí..žadný problém s rodiči "stanu se upírem a ty rezignuješ tati" ..ty by si je nechal mě zabít....hmm nevíš jaké to je někoho ztratit...prostě pro mě to bylo celé napínavé, protože chování hrdinů je absolutně nepředvídatelné a tak mě to bavilo :)

ema57
30.06.2014 4 z 5

o knize jsem se dozvěděla od kamarádky a obálka i název mě dost odrazoval ale na její požádání jsem si ji přečetla. mám z toho dost smíšené pocity. Violet se tváří silně, někdy až moc ale přitom každou chvíli brečí, někdy kvůli úplným hloupostem. autorka se také občas zamotává do detailů a já jako čtenář vůbec nevím co tím chtěla říct a jak se to vlastně dělo. na druhou stranu byly části které se mi velmi líbily a nedokázala jsem se od nich odtrhnout. takže knížka jako taková se mi líbila, ale snad nebude v dalším díle Violet tak ubrečená :)

Natyss
31.05.2014 2 z 5

Ze začátku mě kniha chytla, ale pak se to děsně vleklo. Nutila jsem se, abych ji vůbec přečetla. Chování postav nedávalo smysl. Např. Violet... v jednu chvíli odvážná a statečná...uběhne pár stránek a je z ní ubrečená hromádka neštěstí... Co chválím je, že postavy upírů byly konečně napsané i z té druhé stránky- jako zlé. I když tam bylo pár věcí stejné jako u podobných knih tohoto druhu, kniha byla celkem originální, proto jsem se rozhodla dát dvě hvězdičky.

IvcaK98
06.05.2014 1 z 5

Ještě žádnou knihu jsem neohodnotila jenom jednou hvězdičkou, takže už to tak nějak vyjadřuje můj názor :) Sice jsem párkrát narazila na strašné literární „braky", ale tady se sešel děsný námět (já vím, tak jsem neměla knížku vůbec číst, ale dala jsem na doporučení a byla to chyba), snad nejnesympatičtější hrdinka, o které jsem kdy četla a úplná nelogičnost, přestože Temná hrdinka není napsaná tím nejhorším stylem. Možná by si zasloužila víc hvězdiček, už jenom proto, že jsou tu jiné „skvosty", pro které by mělo být nejnižší hodnocení vyhrazeno, ale nepamatuji, že bych někdy při čtení pociťovala takovýhle odpor, takže rozhodně žádné výčitky nemám. NEDOPORUČUJI.

Katka.Z
30.04.2014 5 z 5

Nejdříve jsem si myslela ,že to bude další stupidní upíři kniha,ale zmýlila jsem se! :) Kniha velice dobře napsaná a dokonce mi přišla i celkem originální :))

gossipavlina
27.04.2014 2 z 5

Naprosto souhlasím s Teressou. Stále jsme čekala, kdy se už začne něco dít, Když už jsem měla přečtenou větší polovinu, tak jsem se smířila s tím, že se prostě nic zásadního dít nebude. Nad chováním postav jsem kroutila hlavou, no trapas, no. Za mě škoda času a peněz.

KriKri
19.04.2014 5 z 5

Bála jsem se, že to bude druhé Stmívání, nebo další Upíří deníky. Naštěstí se tak nestalo, i když si troufám tvrdit, že v jistých ohledech tam ta podobnost je. Přeci jen, je to upírské téma, takže tam ta podobnost asi i být musí. Každopádně kniha mě vtáhla do děje hned od první kapitoly, a to si mi často nestává. Koupě ani čtení nelituji a už se těším na další díl.

Teressa
12.04.2014

Patrně jsem tu jediná, ale mě tato kniha velice zklamala. Celou dobu jsem čekala, kdy se konečně začne něco dít, a ono nic....Chování postav mi připadalo nepřirozené a až přehnaně "drsňácké", někdy to hraničilo až s trapností. Podle mého názoru se tato kniha nepovedla, dokonce si troufám tvrdit, že je to děsný brak, za který se nevyplácí dávat peníze.

TessDragon
03.04.2014 4 z 5

Čekala jsem, že to bude nějaké dokola ohrané romantické upíří love story, ale nakonec mě překvapilo, že to bylo vyspělejší než jsem čekala. :D Strašně jsem si oblíbila Fabiana a strašně mě naštvalo, jak obrátili jeho charakter a poté zcela zmizel. Nápad s Temnými hrdinkami je dobrý, jen doufám, že to nebude nekončící série. :D Večeře s vampýrem byla hodně čtivá, jen mi přišlo, že někdy až moc popisovaná a zacházená do detailů, takže kniha mohla být o čtvrtinu kratší. Ale na prvotinu mladé spisovatelky se mi to šíleně líbilo a už se těším na pokračování.

Nicol González
26.02.2014 4 z 5

Když jsem začala číst, tak moje první myšlenka byla: další upíří kniha. Je pravda, že každý autor je popisuje jinak a musim uznat že tahle verze je jedna z těch které se mi nejvíc zamlouvá. Hrdinka byla celkem dost ufňukaná, ale aby jsme byly reálný: kdyby tahle situace někoho z nás nastala, byly by jsme taky tak ufňukaný? Určitě ano, ne-li víc. Jinak příběh...no, přesně nevim. Je to jedna z knížek že nevim jestli bych si ji znovu přečetla. Nebyla z nejlepších co jsem četla, ale určitě si přečtu pokračování :)

upíři dark fantasy kráska a zvíře

Abigail Gibbs
britská, 1994
2014  78%Růže podzimu
2013  82%Večeře s vampýrem

Kniha Večeře s vampýrem je v