Temná hmota

Temná hmota https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/332128/bmid_temna-hmota-qrM-332128.jpg 4 1263 372

„Temná hmota je jedna z nejlepších knih jakéhokoli roku… a jakékoli reality.“ – Book Reporter „Jsi v životě šťastný?“ To byla jedna z posledních slov, která Jason Dessen slyšel, než po útoku maskovaného muže upadl do bezvědomí. Než se probudil připoutaný na lůžku a obklopený cizími lidmi v ochranných oblecích. Než se na něj člověk, jehož nikdy neviděl, usmál a řekl: „Vítej zpátky.“ Ve světě, kde se probral, není Jasonův život ten, který zná. Jeho žena není jeho žena. Jeho syn se nikdy nenarodil. A Jason není průměrný profesor fyziky, ale proslulý génius, jenž dokázal něco pozoruhodného. Něco nemožného. Který svět je skutečný a o kterém se mu jen zdá? A pokud je skutečný ten z jeho vzpomínek, jak se do něj lze vrátit? Cesta zpět však bude úžasnější a zároveň děsivější, než si kdy dokázal představit…... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , Knižní klub

Dark Matter , 2016

Attia
03.06.2017 5 z 5

Pokud jste skeptičtí k razítku Světový bestseller, v případě Temné hmoty je to oprávněné označení. Bezpochyby význačné dílo má dobře našlápnuto k získání titulu Kniha roku, i když je teprve červen a kdo ví, co nám svět literatury letos ještě přinese. Ode mě si však bez debat zaslouží nejvyšší hodnocení, protože už dlouho jsem nečetla nic tak úžasného, dechberoucího, promyšleného ani napínavého. Temná hmota je zkrátka nej v mnoha ohledech.

Mato14
29.05.2017 5 z 5

Podľa mňa jeden z najbrilantnejších nápadov na sci-fi. Samozrejme výborne sa to čítalo a neustále sa niečo dialo, ani na chvíľu to človeka nenudí. Vrele odporúčam.

Tilikum
29.05.2017 5 z 5

Byl jsem trochu skeptik, protože cokoli, co má nálepku novodobé klasiky nebo světového bestselleru, většinou stojí za prd. Ale překvapivě to bylo strhující a pěkně to odsýpalo. Čtivostí a kvalitou, která je jednoduše podaná a nemá žádné zbytečné rádoby umělecké kudrlinky, bych to přirovnal k české Propasti času. V komentáři pode mnou zaznívá srovnání s Asimovem nebo Clarkem. Ano, oba byli vědci, kteří problematice rozuměli do puntíku, zároveň ji ale občas podávali až příliš suchopárně. Jak moc bylo tohle vědecky skutečné, netuším, ale četlo se to dobře.

DaymondeuX
29.05.2017 3 z 5

Takto nejak si predstavuju scifi, ktere by napsal Filip Renc ceske literatury - Michal Viewegh. Povrchne zpracovane, na mnoha mistech nedomyslene, casto nerealisticky romanticke vypraveni, ktere odsypa a cte se velmi dobre, ale celou dobu se nemuzete zbavit dojmu, ze konzumujete literarni fastfood, nikoliv neco, co ma ambice stat se novodobou klasikou (jak ponekud neskromne naznacuje prebal knihy). Aby nedoslo k omylu - knizka me docela bavila. Precetl jsem ji v podstate na dva zatahy. Na tom ma vsak lvi podil skutecnost, ze jde o knihu velmi kratkou (jak osvezujici cist konecne neco, co nema 600+ stranek) a napsanou velmi stravitelne, jednoduse, zkratka konzumne. Pribeh ma potencial, ktery autor samozrejme absolutne nevyuzil, ale kdyz nad tim nebudete prilis premyslet, bude vas to bavit. Celou dobu je ale jasne citit, ze knihu napsal vedecky laik (navic literarne neprilis talentovany), ktery jen touzil "udelat nejake scifi" a nikoliv vedec nebo clovek, ktery by dane problematice opravdu rozumnel a byl s ni vnitrne sladeny. Srovnejte si to se ctenim cehokoliv od A.C. Clarke nebo I. Asimova. Paradoxne nejsilnejsi strankou knihy je to, co ve skutecnosti vlastne temer nevyuzila a nerozpracovala. Receno klasikem- skutecny potencial a tajemna zakouti napadu s cestovanim paralelnim vesmirem tak o sobe v tomto dile davaji, bohuzel ci mozna bohudik, pouze tusit. Kdybych byl porotce v talentove soutezi jako je ceska SuperStar a mel hodnotit tuto knihu, asi bych ji pustil do druheho kola, ale na velke finale by se musela jeste hodne, hodne zlepsit. A na zaver jedna drobnost, ktera na me pusobila jako pest na oko - autorovi zrejme nekdo poradil slovicko "permutace," ktere se mu zalibilo natolik, ze jej opakoval zbytecne casto a to i tam, kde bylo tak trochu mimo misu. Stejne jako je mimu misu povazovat tuhle knihu za nejake genialni scifi. Je to Viewegh. Mozna na steroidech, ale stale on.

atevi4
28.05.2017 5 z 5

Tahle kniha je opravdu "jízda"... skvělá... doufám, že jsem ji přečetla ve všech svých realitách ;-)

teltri
25.05.2017

Výborná kniha :-) Potešilo ma, že som sa vyskytla dobrá moderná sci-fi. Už som ani nedúfal. Je to veľmi dobra a pekná kombinácia mojich obľúbených filmov a seriálov. napr. Matrix, Axty X, Červený trpaslík a Butterfly Effect (Osudový dotek).

jyrka
17.05.2017 5 z 5

Četl jsem do 2 do rána, super kniha. Opravdu jsem si knihu užil a doporučuji ji i nečtenářům fantastiky.

monika4848
17.05.2017 4 z 5

Skvělá kniha... normálně tenhle žánr nečtu, ale naprosto mě to dostalo a běhá mi z toho mráz po zádech. Doporučuji!

jana3099
11.05.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, čtiva, navíc mi dost připomínala něco z filmu Osudový dotek,který mám moc ráda a tahle kniha mě také polapila........

Fajťák
11.05.2017 5 z 5

Nevím jaká chorá mysl něco takového mohla vytvořit, ale naprosto to miluji. Jakožto fyzik velice oceňuji fyzikální základ celé knihy, který je podaný hezkou zjednodušenou formou a i přesto zachycuje základní myšlenku mnohovesmíru. Pouze musím podotknout, že od chvíle, kdy jsem si knihu přečetl, se mnohem častěji dívám oknem z našeho bytu na lavičku před ním, zda-li tam někdo nesedí a nepozoruje mě. Dokonalá kniha, která člověka přiměje vážit si svého života, svých vztahů a rozhodnutí, které v jeho průběhu učinil, a oprostit se od neustálých: "Co kdyby?". Velice doporučuji.

Babouš
05.05.2017 5 z 5

Občas až psychedelické, ale od začátku do konce zatraceně zábavné. Před pár lety jsem tady na Databázi knih zhejtoval autorovu knihu Městečko Pines, takže jsem rád, že teď můžu napsat, že se Blake Crouch výrazně zlepšil a napsal knihu, kterou si moc rád přečtu znovu.

kneslova
05.05.2017 5 z 5

Za mne geniálně napsaná kniha, jak jsem začala číst, tak jsem se prostě nemohla odtrhnout, opravdu ne. Právem v Bestsellerech. Pět hvězdiček