Tchyně

Tchyně https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436445/bmid_tchyne-03d-436445.jpg 4 573 169

Lucy svou tchyni poznala před pěti lety. Ačkoli se k ní Diana tehdy chovala přátelsky a zdvořile, Lucy okamžitě poznala, že nesplňuje její představy. I přesto se jí snažila vždycky zavděčit. Teď se našlo Dianino tělo a vedle něj dopis na rozloučenou. V něm se píše, že raději zemře hned, než aby sváděla únavný boj s rakovinou. Jenže při pitvě se žádná rakovina nenajde. Místo toho patolog odhalí stopy jedu a dušení. Navíc je zřejmé, že každý člen rodiny něco tají. Ale co? A kdy už konečně všechno to tajnůstkaření skončí?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Mother-in-Law , 2019

beruska
09.10.2022 5 z 5

Psychologický román o mezilidských vztazích, rodině, o tom, že vše může být jinak, než se na první pohled zdá...
Čtení bylo zajímavé a poutavé, ráda doporučuji všem :)... Ale řekla bych, že kniha je spíše pro ženy...
Za mne 5* :)

makacek
03.10.2022 4 z 5

Musim souhlasit s textem na prebalu. Takove ala Sedmilharky. Spokojenost.

Allla9
26.09.2022 5 z 5

Musím přiznat, že se mi kniha líbila. Tchyně byla v mnohém zvláštní, ale dobře se četlo.

WaN635
13.09.2022 4 z 5

Knihu jsem začala číst a vlastně jsem od ní noc nečekala a možná proto jsem ji nakonec nedokázala odložit, dokud jsem nedočetla i poslední stranu. Příběh střídal pohledy tchyně Diany a snachy Lucy a to jak od jejich prvního setkání až do současnosti a zároveň se prolínala současnost a minulost.
A musím říct, že obě mi byly sympatické a přirostly mi k srdci, i přesto, že k Dianě jsem si musela najít cestu.
Nettie mi bylo líto, Ollie se stal chlapem až v pozdní dospělosti. Zřejmě si přečtu další knihu autorky.

L.Helena
06.09.2022 5 z 5

Tohle číst mě opravdu bavilo. Zatím se mi líbily všechny autorčiny knihy, co jsem četla. 4,5*

Janík511
27.08.2022

Nemohu hodnotit, nebavila mě a tak jsem ji po pár kapitolách odložila a vracet se k ní už nebudu.

Youn@n
11.08.2022 2 z 5

kniha mě nějak extra neoslovila.

MarNe
04.08.2022 5 z 5

Knížka se mi líbila. Krátké kapitoly, střídání minulosti a přítomnosti, nějaké to tajemství i napětí. Zaujala mne i obálka knihy. Vřele doporučuji.

Prateri
02.08.2022 4 z 5

Tchyně nesplňují očekávání snachy, snachy zase nesplňují očekávání tchyně. Tak o tom ta knížka asi měla být, ale mně přišly obě ty holky (snacha, tchyně) jako fajn ženské. Přes všechna nepochopení i rozdílnost si jedna druhé vážila. Život to tak nosí - tchyně kdysi byly také snachy a snachy budou jednou tchyně. A všechny mají jedno společné - jsou mámy.
Pěkné čtení.

mag097
02.08.2022 4 z 5

Příběh je vyprávěn z úhlů dovu hlavních postav a rovnou v několika časových obdobích. Kapitoly jsou navíc krátké a příběh svižně odcípá, takže se knížka čte skoro sama. Je to přesně ten tip odpočinkové čety se špetkou napětí, který se dobře čte na dovolené.

Doporučuji čtenářům Shari Lapeny.

Pavlína2019
27.07.2022 5 z 5

Pěkná obálka, jednoduchý název - a perfektně napsaná kniha!

Možná by šlo v krátkosti napsat, že se v podstatě jedná o běžné téma vztahů tchýně - snacha apod.

Jenže tím, jak je vše podáno citlivě, zajímavě a dojemně - dělá to z knihy tak fajn napínavé čtení, od kterého jsem se nemohla odtrhnout.

Rozhodně doporučuji!

putpuda
26.07.2022 4 z 5

Tchýně nebyla až tak dramatická, jak jsem očekávala. Celkem poklidné čtení, které když na pár dní odložíte, nic se nestane, ....ale přesto mě knihy této autorky baví.
Určitě se těším na další knihu. Zatím se mi nejvíc líbila Hodná sestra ;)

Liss93
20.07.2022 4 z 5

Tchyni jsem četla jen pár dní po Nepříliš šťastné rodině, proto jsem se nevyhnula srovnávání. Ovšem obě knihy jsou dost rozdílné, jedinou společnou věcí, je mrtvá žena a podezření ulpělé na jejích dětech a jejich partnerech. Kniha je psaná jiným stylem, víc rozvíjí psychologii postav a vysvětluje jejich jednání. Máme zde pohledy tchyně a snachy, vnímaní různých situací a chování, které mělo své opodstatnění, ač ho ta druhá nechápala. Čtivý příběh o jedné rodině, kde každý něco tají a každý po něčem touží.

Karin94
18.07.2022 3 z 5

Toto je knižka, od ktorej nečakajte triller, ale skôr detektívku, kde sa rieši smrť svokry Diany, ale hlavne rodinné vzťahy a dráma. Kapitoly sú rozdelené na dve časti, na Dianine, ktorá zohráva hlavnú postavu “tchyně”, a potom Lucyne - jej nevesti, kde vidíme, aký vzťah sa medzi nimi buduje. Okrem toho tam budú kapitoly aj z Dianinej minulosti, kde sa vysvetľuje jej povaha a prečo je taká, aká je.
Zamrzelo ma, akým ťahavým štýlom bola kniha písaná. Nevadí, že kniha nebola napínavá a že je opäť zaradená podľa mňa nesprávne do žánrov, ale dej sa tak neskutočne tiahol, že vás kniha znudí. No ale pozitívum na tom celom je aspoň to, že ten štýl písania je pútavý a veľmi ľahko písaný.
Čo teraz napíšem, bude možno prekvapujúce, ale Dianu a Toma “jej manžela” som mala zo všetkých najradšej. Aj keď Diana mala svoje muchy, a bola aká bola, svojím spôsobom bola dobrá. A pačilo sa mi aj to, aký vzťah mala so svojim manželom Tomom aj napriek tomu, že každý mal inú povahu a že sa ľúbili cez všetky problémy a prekážky. Niekedy som mala fakt na krajíčku.
Koniec bol, ale aj nebol prekvapujúci. Keď by to skončilo tak, ako som očakávala, tak by som bola oveľa viac prekvapená, než ako to skončilo reálne. Úplne na konci tam bolo predsa len niečo, čo som naozaj neočakávala, a to ma úprimne prekvapilo.
Napriek týmto slovám, nečakajte od knihy niečo veľkolepé. Kniha mňa osobne ani nenadchla, ale ani neurazila. Za mňa priemer.

hzd
28.06.2022 5 z 5

Knížka se mi opravdu moc líbila. Je čtivá a napínavá až do samotného konce.
Doporučuji.

TheEvelyn
21.06.2022 5 z 5

Vlastně ani moc nevím, jak jsem se k této knížce dostala. Možná to bude tím nezvyklým názvem knihy "Tchyně". Po přečtení anotace jsem se tedy rozhodla knížku si koupit, a musím říct, že jsem udělala dobře. Autorčin styl psaní mně velmi vyhovoval, jednotlivé kapitoly byly vyvážené a nechyběla gradace samotného příběhu. Zpočátku jsem nedokázala odhadnout, kdo by mohl stát za smrt Diany, a proto mě konec příběhu velmi překvapil. Vztah mezi tchyni a snachou hezky autorka vykresluje tím, že se zde protínají dvě dějové linie, a to minulost a přítomnost, a stejně tak tomu dopomáhají pohledy jednotlivých postav (převážně Lucy a Diany). Knížku bych rozhodně doporučila k přečtení ostatním čtenářům, které baví tato tématika.

VěraČamková
18.06.2022 5 z 5

zajímavá, čtivá, napínavá od začátku až do konce, nečekaná překvapení, knížka se četla sama a moc se mi líbila.

Petra00
06.06.2022 5 z 5

Knížka byla velmi napínavá, až do konce jsem netušila, jak to tedy celé je. Zároveň se zde vyskytuje i téma umělého oplodnění, což přináší do knížky další zajímavé situace. Skvěle popsané postavy, z nichž každá má nějaké tajemství, které se nám postupně odhalí.

prestiggio
06.06.2022 5 z 5

Veľmi pekný príbeh. Dôležitým momentom pre bolo uvedomenie si, koľko nedorozumení vznikne ak sa ľudia nevyjadruju správne a vznikne komunikačný sum
A inak sa kniha čítala dobre. Ale to bude možno aj tým ze som ju mala v elektronickej podobe. A tie sa mi vždy čítajú lepšie.

KateTheBlogger
28.05.2022 5 z 5

Kniha mě bavila zejména díky tomu, že se v ní střídala přítomnost s minulostí a vyprávění tchyně i snachy. Skvělý příběh, svižný děj a skvělá zápletka.

Sally Hepworth
australská, 1980