Tchyně

Tchyně https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/436445/bmid_tchyne-03d-436445.jpg 4 573 169

Lucy svou tchyni poznala před pěti lety. Ačkoli se k ní Diana tehdy chovala přátelsky a zdvořile, Lucy okamžitě poznala, že nesplňuje její představy. I přesto se jí snažila vždycky zavděčit. Teď se našlo Dianino tělo a vedle něj dopis na rozloučenou. V něm se píše, že raději zemře hned, než aby sváděla únavný boj s rakovinou. Jenže při pitvě se žádná rakovina nenajde. Místo toho patolog odhalí stopy jedu a dušení. Navíc je zřejmé, že každý člen rodiny něco tají. Ale co? A kdy už konečně všechno to tajnůstkaření skončí?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Mother-in-Law , 2019

malen
19.05.2023 5 z 5

Tak zase kniha, která se nehodí pro mé čtení do vlaku.. Těch slziček !! Na jednu stranu je to taková jednohubka, na druhou to nutí člověka zpětně se zamyslet, nad některými svými dojmy z chování ostatních. A nemusí to být jen ve vztahu k tchýni, prostě každý vidí svou pravdu a má pocit, že to tak vnímá i ten druhý. Klidně bych uvítala trochu rozvinutější konec, ale spokojenost.

Myš007
07.05.2023 5 z 5

Moje druhá kniha od této autorky. Jako první jsem četla Hodnou sestru, která mě úplně nadchla. Kniha Tchýně se mi možná líbila o úplně maličko méně, ale i tak velké nadšení. Lucy mi byla sympatická hned od začátku, ale Diana mi pořádně pila krev, už dlouho jsem se u čtení tak nerozčilovala. Ale ke konci, když se mi jí povedlo pochopit jsem jí všechno odpustila, vlastně to celé díky ní do sebe zapadlo a dostalo smysl. Škoda, že se toho nedožila. Tipů na vraha jsem měla několik, ale ani jeden nebyl správný. Už se těším na "Rodinu od vedle", tato autorka mě vyloženě baví.

VeronikaAug
22.04.2023 5 z 5

(SPOILER) Knížka se mi moc líbila, Lucy mi byla vyloženě sympatická, byla to dokonale kladná hrdinka. S Dianou jsem (sama jako matka dvou dětí, dcer) absolutně nesouzněla, rozdávala moudra, jak se člověk musí postarat sám, ale kdyby jí u sebe nenechala bydlet teta a nepotkala by bohatého Toma, kde by skončila? Mohla by si šudlit tu svojí charitu, kterou stavěla před vlastní rodinu? Já bych si jako matka naopak vyčítala, že jsem svojí dceři nedokázala nadělit lepší zdraví a dala bych poslední korunu na to, abych ji k dítěti pomohla, místo abych běhala za nezodpovědnýma, který si dělaj děti jak Baťa cvičky a pak pokuřují na terase, mě to teda nedojalo. Kdyby byla taková spravedlivá, mohla Nettie rovnou už před lety říct, že je Patrick nevěrný a dát své vlastní dceři šanci ještě potkat někoho jiného, třeba i chlapa s dětma, mohlo to dopadnout všechno jinak, ponaučení je naslouchat a nepovažovat svoje názory a životní zkušenosti za jediný správný. Bohužel dávám vinu hlavně Dianě, kdyby neměla vlastnímu dítěti možnost pomoc, v pořádku, ale ona ji měla, Nettie byla hodná duše, nemoct mít dítě udeří tím nejhorším způsobem každou ženu, která matkou být chce, to je příroda. Kdyby chtěla peníze na sporťáka, tak neřeknu, ale ona chtěla jen požehnání, co má většina ostatních naprosto automaticky. Ve čtyřiceti už bylo celkem jedno, jestli by s ní Patrick zůstal nebo ne, v nejhorším by ji zůstalo dítě a to za mě není vůbec nic strašného, naopak. Dianiny "morální" výchovné způsoby evidentně absolutně nefungovaly, její dcera je v pánu před čtyřicítkou a ještě svých posledních pár let psychicky i fyzicky trpěla, myslím, že Tom by Dianu za tohle nenáviděl, na co teda vydělával všechny ty prachy, když ne na to, aby je pak rozdělil klidně i částečně na charitu, ale snad i svým dětem, ne? Diana, která vydělávala prd, nebyla zrovna nejrozumnější dědic. Panebože Australani se od nás ještě mají co učit :-D. Jediný pozitivum, že aspoň u toho Ollieho si Diana uvědomila, že má dítě v totálních sta.kách a že sobecky a dětinský myslí jen na sebe a rozhodla se nakonec zůstat, a že konečně uznala Lucy, za mě sice dost pozdě, ale asi jedno procento sympatií ji tedy uznávám. To jsem se rozvášnila :-D. No ale uznejte sami, australská autorka nás asi všechny chtěla dojmout charitou, ale za mě to teda mělo opačný efekt. Knížku doporučuju, bylo tam plno věcí k zamyšlení, i takové, které asi autorka chtěla, aby lidi vzali jinak.

Aknel26
03.03.2023 3 z 5

Z autorčiných "členek rodiny" se mi rozhodně víc líbila Hodná sestra. Tchyně podle mě nebyla ani tak moc detektivka, i když čtenář samozřejmě přemýšlí, kdo byl vrah, nabízí se plno důkazů, v průběhu vyšetřování se mění podezřelí. Je to hlavně kniha o tom, kam to může dojít, když mezi lidmi vázne komunikace. Diana ve svých pasážích mockrát objasnila svoje pohnutky, které ji vedly k tomu či tomu rozhodnutí - ostatním postavám ale nic nevysvětluje. Proč neřekla Lucy, z jakého důvodu jí přinesla kuře? Proč jí neprozradila, co pro ni znamená náhrdelník? Proč všem nevysvětlila svou životní filozofii? Proč jim nevyprávěla o své minulosti? Proč se nehájila, když ji Lucy vinila z nehody u bazénu? Vše mohlo být jinak.

terkahrud
28.02.2023 5 z 5

Velmi zajímavé čtivo. Moc se mi líbilo, že do poslední chvíle nevíte, kdo je vrah. Každý v rodině má motiv. Jak běžné :-))

Kekik
27.02.2023 5 z 5

Výborná kniha. Sally Hepworth mě ještě žádnou knihou nezklamala.
Kniha Tchyně mě zaujala od prvních stránek. Mám ráda autorčin styl psaní. Nejedná se o thrillery, ale velmi zajímavé romány o rodinných vztazích.
Můj vztah k postavám se vyvíjel. Na konci jsem zamačkávala slzy. Jak by to vše mohlo být jinak, kdyby... A o tom je právě život.
Velice uvěřitelný, lidský příběh s koncem, který až trhá srdce.
Čtení doporučuji.

berila
10.02.2023 5 z 5

Moc pěkný román, prolínání životních příběhů tchyně a nevěsty umožňuje pochopit obě strany. Určitě doporučuji k přečtení hlavně ženám.

LadyCarousel
01.02.2023 5 z 5

Skvele cteni. Kdyby tchyne dokazala obcas mluvit o svych pocitech nebo prozitcich, usetrilo by to lecjake neprijemnosti. Aneb cokoli jako rodic pro sve deti (ne)udelate, muze byt vzdy spatne.

Calibra
20.01.2023 4 z 5

2/23 Tchyně se mi líbila, diky úhlu pohledu dvou hlavních hrdinek rozumíte oběma a přesvědčujete se, že není všechno takové jaké se zdá a že některá slova jsou jen špatně vyřčena.

Aquagirl
02.01.2023 4 z 5

Autorka píše zajímavě, knížka se mi moc líbila. Jenom jsem čekala trochu víc napětí, ono to přitom bylo takové celkem pohodové.

Přečti_si
30.12.2022 3 z 5

Možná jsem měla přehnané očekávání. Čekala jsem trošinku víc, ale i tak hodně slušný thriller, můj tip na vraha se po celou knihu postupně měnil, přeskakoval z postavy na postavu, až to těsně před rozuzlením dalo smysl. Chybělo mi trošinku rozpracování manžela dcery Diany (tchyně). Zdálo se mi, že tam není vše ok. Nicméně Lucy i Diana si získaly mé sympatie.

kalinkacz
26.12.2022 4 z 5

Tchyně byla skvělá!
Svižné a maximálně čtivé rodinné drama, které vás pohltí po první kapitole a pustí až na samotném konci.
Pokud hledáte skvělé čtení po náročném dni nebo parťáka na dovču či výlet, tak bude tato novinka skvělou volbou!
Už se moc těším na autorčinu předchozí knihu Rodina odvedle.

Evaho73
24.11.2022 5 z 5

Kvalitný a pútavý román o zložitých rodinných vzťahoch medzi rodičmi a deťmi, svokrou a nevestou. Toto je kniha o tichu, ktoré bolí. O blízkych ľuďoch, ktorých si mylne predstavujeme, poznáme, pretože po všetkých tých spolu strávených rokoch ich už vnímame ako súčasť nás samých, a nie ako jednotlivcov s vlastnými túžbami a myšlienkami.
Táto kniha má ale ďaleko od bežnej detektívky. Pre autorku je oveľa dôležitejšie rozlúštiť zložitú psychológiu postáv ako samotný zločin. Svokra a nevesta, každá tu má svoj priestor. Čitateľ, tak vidí situáciu z dvoch pohľadov. Vzťah svokra – nevesta tu dostáva nový rozmer...

manteca8619
21.11.2022 3 z 5

Já těmto knížkam říkám easy reading, takové oddychové čtení.
Lucy se přivdá do bohaté rodiny, kterou má pod palcem Diana (tchyně). Angažuje se v charitativních organizacích, ale své vlastní děti drží zkrátka. A pak ji jednou najdou doma mrtvou. Byla to opravdu sebevražda a nebo ji někdo zavraždil? Že by snad některé z dětí které vyškrtla ze závěti?
Pěkné počtení a překvapivý závěr. Kapitoly jsou psány z pohledu tchyně a nebo snachy dějově v minulosti a přítomnosti. Doporučuji

gordon13
19.11.2022 4 z 5

Vcelku zajímavé, "holčičí" čtení s pěkným koncem.

ZuzanaZ83
14.11.2022 4 z 5

Moc zajímavý příběh o tom, jak lidé působí na sebe, a co ve skutečnosti cítí.
Diana, matka Nettie a Ollieho, je nyní tchyní Lucy a Patricka. Je na svou rodinu drsná, ona neměla nic zadarmo a totéž chce "dopřát" svým dětem. Zároveň se ale stará o imigranty. Po smrti manžela Toma Diana zdědí velký majetek. A pak je nalezena mrtvá.
Kniha střídá pohledy do současnosti i minulosti z pohledu několika osob. A postupně tak čtenář zjišťuje, proč jsou různé postavy takové, jaké jsou. A také to, proč musela Diana zemřít.

Krátké kapitoly, změny pohledů. Za mě velmi zajímavý román, který se moc dobře čte.

Marika Vanova
11.11.2022 5 z 5

Opět mi autorka dokázala, že je skvělá a píše velmi čtivě a svižně.

Makůvka
20.10.2022 4 z 5

Moje první kniha od této autorky, takže jsem moc nevěděla, do čeho jdu. Musím říct, že jsem se na knížku moc těšila a čekala od ní nějakou tu zapeklitou zápletku a k tomu hodně napětí. A ono to přitom bylo takové pohodové, odpočinkové čtení o vztazích v rodině s trochou napětí. Ale já byla spokojená. Určitě si přečtu nějakou další knihu.

kanitsuj
14.10.2022 5 z 5

Rozhodně čtení, které stojí za pozornost. Dobře rozpracovaný příběh s osvěžujícím bonusem - psychologickou rovinou o vztahu snachy a tchýně. Doporučuji přečíst všem, kteří nemají s tchýní ideální vztah, ale chtěly by se pokusit to změnit:-)

Evule *
11.10.2022 4 z 5

Napínavé a velmi čtivé. Autorku přidávám do oblíbených, mám od ní přečtené 3 knihy a tahle se mi zatím líbila nejvíc. Přeci jen jsem trochu víc fandila Lucy:) Příběh doporučuji k přečtení, i když jsem nakonec tušila..

Sally Hepworth
australská, 1980