Tatínku, nezlob!

Všichni jistě vědí, kdo vynalezl žárovku nebo parní stroj. Víte ale, kdo vynalezl myšocink, bublihvízd nebo zježovač vlasů? Je to vynálezce inženýr František Všetečka. Pan Všetečka má všetečnou a, jak jinak, vynalézavou dceru Barušku. Když ti dva spolu něco vymýšlejí, je to trochu legrace, trochu dobrodružství a trochu katastrofa. Roztomile bláznivé příhody rodiny Všetečkových jsou určeny čtenářům od šesti let....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/176997/tatinku-nezlob-176997.jpg 4.716
Literatura česká, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno, Grada

Kniha Tatínku, nezlob!

dmull

Kniha se nám líbila, je tedy kraťoučká, ale vtipně napsaná a ilustrace paní Vydrové jako vždy moc krásné.

logopedka
11.07.2019

A zase ta...Lenka! Další knihu od Lenky Rožnovské jsme si přinesli z knihovny. Opět se jedná o vtipné dílko pro prvňáčky. Tentokrát není psáno kapitálkami, ale „pouze“ kobylami. Příběh o rodině Všetečkových. Tatínek a dceruška jsou vynálezci = jsou kapku mimo tento svět. Maminka je jejich spojením se zemí. Originální, poučné, úsměvné, hezké, slovně bohaté. Až zase narazím na knihu od této autorky, tuze ráda ji dětem přečtu. Myslím, že u této knihy jsem se bavila já víc než děti. :-)

mirkavranka
05.05.2019

Moc mile cteni pred spanim, libila se :)

JankaV80
19.06.2017

To je přesně knížka pro začínající čtenáře. Má vtipný obsah, který člověka nutí číst dál, aby se dozvěděl, jakou další lumpárnu tatínek vymyslí a vykouzlí úsměv na tváři. Kniha má velká písmena a pěkné ilustrace, což ocení obvzláště malí čtenáři.

Lucissia
01.01.2017

Tak, Ježíšek synovi donesl i tuto knížku a dnes jsme ji dočetli. Už to sic nebyla taková pecka jako když jsem si ji četla poprvé, ale pobavila syna i mne. Můžu jen doporučit. :-)

kuky921
20.11.2016

Velmi příjemná knížka, kterou jsem četla dětem před spaním. Holkám se velmi líbila, hlavně ty lumpačiny :-)

Lucissia
29.07.2016

Když jsem včera stála v knihkupectví a dlouze vybírala knížku pro osmiletého synovce k narozeninám, padla mi do oka tato. Má akorát veliká písmenka pro první čtení, krásné ilustrace Markéty Vydrové a vypadá, že by mohla bavit i synovce, který čtení fakt nemá rád. Při placení se mi sice zdálo o čertech, ale nešť, jsem hodná teta. A jako správná teta jsem si tu knížku musela i přečíst. No, nádhera. Věřím, že když synovce budu směrovat k takovým knížkám, třeba si čtení zamiluje tak jako já. :-) No a asi se mi bude zdát o čertech ještě jednou, protože se chystám do knihkupectví zas a koupím ji pro své syny. Myslím, že tomu mému staršímu pětiletému by se tahle knížka moc moc líbila. :-)

Nielada
16.04.2015

Příběh velmi připomíná další autorčinu knihu Dědo, ty jsi indián a to je dobře. Malá holčička se svým tatínkem tvoří vtipnou dvojici, která vynalézá a vyvádí samé skopičiny. Kniha je milá, laskavá, bez napětí, pro pohodové odpočinkové čtení. Styl Lenky Rožnovské mám moc ráda a obrázky od Markéty Vydrové ho skvěle doplňují.

Stínadla se bouří
Stínadla se bouří