Tatínek není k zahození

Tatínek není k zahození https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/5076/bmid_tatinek-neni-k-zahozeni-IjH-5076.jpg 4 58 16

Kniha obsahuje patnáct pohádek pro malé i velké, které Arnošt Goldflam vymyslel a následně sepsal pro své děti, jistě však potěší i ty Vaše. Hrdinou všech je statečný tatínek. Knihu ilustrovala autorova žena.

Pentlička
24.01.2024 5 z 5

Tato kniha je naprosto jedinečná. Četli jsme ji celá rodina večer před spaním a moc jsme se u ní nasmáli. Je geniálně triviální, ale v té jednoduchosti se skrývá neotřelý humor, sarkasmus, ironie a nadsázka. Odehrávají se v ní obyčejné rodinné příběhy, kde se potkávají lidé s nadpřirozenými a jinými pohádkovými bytostmi. Vše je tak lehké a svěží. Přitom je v nich evidentní paralela se záležitostmi mnohem závažnějšími. Přála bych si slyšet mluvené slovo se samotným Goldflamem.

"A vy už také jděte spát, ať jste ráno tak silní a šikovní jako ten váš tatínek" nás bude provázet ještě spoustu let.

Doporučuji.

dpxcz
16.11.2023 2 z 5

Přečteno paralelně se šeťákem, který tuhle knihu měl jako jednu z možností v povinné četbě na téma "Pohádky". Moc se mi pohádky nelíbily, šesťákovi také ne. Postavy v pohádkách častokrát jednaly hloupě a nelogicky. Kdybych měl vybrat tu nejlepší pohádku z těch né moc dobrých možností, tak vyberu asi tu první "Tatínek a drak lidožrout".

ddkk
29.10.2021 3 z 5

Arnošt Goldflam je neskutečný člověk. Nejen režisér, dramatik, herec, ale i spisovatel - hlavně dětských knížek. A pokud si svoje knížky i sám načte, je to fakt sranda. Bez ohledu na to, že samotné pohádky zas takovým literárním skvostem nejsou. Jeho specifická interpretace je totiž nezaměnitelná a sama o sobě legrační. Baví mě i neotřelé popisy a přirovnání, i to, že všechny pohádky v téhle knížce jsou vlastně motivační - však to současní tatínci potřebují jako sůl!

Asi nejvíc jsem se pobavila při popisu čerta v pohádce Tatínek a čert:

"... Čert je různě velký, má ocas, na rukou má drápy, na nohou asi taky. Možná má i kopyto, jak se povídá, ale nosí boty, takové staré škrpály, takže vlastně nikdo doopravdy nemůže říct, jaké ty nohy má. Čili vidíte, že je opravdu škaredý. Navíc pelichá a ještě smrdí..."

Tak takového vypelichaného smraďocha bych fakt potkat nechtěla! A navíc - kdo ví, co má v té botě...

xxtom
18.11.2020 2 z 5

Pana Goldflama mám moc rád, ale tato knížka mě docela zklamala. Některé pohádkové příběhy mi přišly pro děti trochu nepochopitelné. A ani ilustrace se mi moc nehodí do knížky pro děti.

ThrisaManx
23.11.2019 5 z 5

estli máte doma děti nebo si jen rádi přečtete dětskou literaturu, toto si nesmíte nechat ujít! Vyprávění dětem před spaním o tom, jaký je jejich tatínek hrdina. Jak zvládl skolit draka, poradil si s čertem, pochytal divoká zvířata, která utekla ze zoo nebo dokonce přežil cestu do Brna. Bylo to milé, vtipné a originální. Určitě doporučuji!

slaska77
28.07.2019 4 z 5

Moc milý soubor příběhů o hrdinovi tatínkovi i dalších členech rodiny. Pan Goldflam má tak laskavý humor, že děti i jejich rodiče oba soubory přímo uchvátí. S dětmi jsme toto večerní čtení milovali.

jarabr
28.07.2018 4 z 5

Krásné pohádky v netradičním pojetí o důležitosti tatínka. A teď už běžte spát, ať jste taky tak silní a šikovní jako váš tatínek :-)

TamaraKrejčí
06.02.2018 5 z 5

Když jsme u nás četli tuto knížku ani nás nenapadlo, že byla oceněná . Ale vůbec se nedivím a jsem nadšená, že jí mohu přidat do letošní výzvy.

Jajulina
01.12.2017 5 z 5

Tak u téhle knížky jsme se s holkama na bytě od srdce nasmály. Možná to bylo i čtecím umem a intonacemi hlasu mé kamarádky (učitelky v mateřince), když nám pohádky předčítala na dobrou noc.
Každopádně ta myšlenka je geniální a pro děcka to musí být hrozně super! A motivace pro tatínky být opravdu těmi hrdiny! :)
Tak a ty už jdi taky spát, ať si taky tak silný a statečný, jako ten tvůj tatínek!

yaoiyuri
29.09.2017 3 z 5

Neurazilo, ale ani nenadchlo. Jako audio namluvené panem Goldflamem by mě to snad oslovilo víc, protože při čtení mi text přišel takový neučesaný, neuhlazený… spíše jako neupravený přepis jeho vyprávění, úplně jako bych ho slyšela, ale nebylo to ono. Svým budoucím dětem to asi číst nebudu, až tolik se mi ty pohádky nelíbily.

Monike
01.01.2017 5 z 5

Vtipné pohádky, pro tatínky jako stvořené :-)

bibi.r
26.04.2016 3 z 5

Některé pohádky byly v pohodě a vtipné, a některé mi přišly takové "kostrbaté" a těžko se četly.

Asterionela
12.01.2016

Roztomilé a vtipné, určitě doporučuji :)

Ninie
14.11.2014 4 z 5

Atypické pohádky pro unavené maminky - tatínek tímhle zaručeně pobaví děti a dámy si odpočinou!

vakuloid
07.04.2014 5 z 5

Skvělá, moc jsme se při ní nasmáli!!!:)

jasmína
13.01.2014 5 z 5

Pohodová trošku strašidelná kniha, kterou můžou číst děti i i dospělí, jen by se menší děti mohly trošku bát, takže raději číst pod dohledem rodičů :)

pohádky Magnesia Litera

Arnošt Goldflam
česká, 1946
2004  79%Tatínek není k zahození
2012  85%Tata a jeho syn
2007  84%Doma u Hitlerů
2021  85%Dopisy Ježíškovi
2021  61%Strašidelné Brno

Kniha Tatínek není k zahození je v