Tatérka

Tatérka
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1324 1324

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief , 2018

lalaserka
29.07.2019 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, napínavá až do konce. Líbilo se mi téma tetování.

aginecka
24.07.2019 3 z 5

Originální prostředí a vrah, kterého výjimečně neodhalíte už na první stránce. Ale jinak – neurazí, nenadchne.

Makyny
21.07.2019 4 z 5

Dobře čtivá detektivka se zajímavou zápletkou ze zajímavého světa tetování. Hlavní postavy byly sympatické a jejich lehce romantická linka jaksi zjemňovala celkem drsný detektivní příběh. Po celou dobu čtení mě bavilo, že jsem nevěděla kdo je vlastně vrahem a proto rozuzlení bylo celkem překvapení.

Daskak
21.07.2019 5 z 5

Jednoduche, nekomplikovane, neprekombinovane. Pekne se cetlo

LusSyNDA
20.07.2019 4 z 5

Velmi čtivé! Zajímavá zápletka, vrah sice delal primitivní chyby (říct své pravé jméno, vážně???) ale jinak super. Škoda, že o Sběrateli se toho čtenář nedozvěděl víc.

Michaellla
19.07.2019 5 z 5

Jeee to bylo pěkné čtení :)

Sentinel
19.07.2019 5 z 5

Opravdu dobře se to četlo

melien
18.07.2019 5 z 5

Opravdu ctiva a napínava kniha, s tematikou tetování, tak tohle me opravdu nezklamalo!! Doporučuji.

maris123
17.07.2019 3 z 5

Vylíčení tatérského prostředí mě nadchlo, příběh je čtivý a děj svižný. V první polovině knihy na mě působily rušivě spory mezi kriminalisty, připadaly mě až nepřirozeně vyostřené. Podobně nepřirozeně působilo vygradování závěru, kdy šlo už ne snad o minuty, ale o sekundy. Nepobrala jsem odhalení identity Sama, které šlo proti svědectví jeho tatéra - ale možná jsem jen nepozorná čtenářka.

Dumicek
17.07.2019 5 z 5

Tak tahle kniha se mi opravdu líbila. Super námět, svižné tempo a neustálé napětí. Hlavní postavy fajn a Marnii a Francis prostě patřej k sobě. Od poloviny knihy jsem už tušila kdo tak zatím stojí,ale i tak to bylo pak celkově překvapení a konec to bylo vázně super zakončení knihy. Doufám, že se s nima ještě někdy setkáme..

Ivanap90
12.07.2019 4 z 5

Celkem čtivá detektivka, navíc ze zajímavého tatérského prostředí. Konec už sice lehce předvídatelný, ale postavy sympatické (hlavně Francis, Marni a taky ten japonský mistr) a jejich chování i dialogy nenásilné a uvěřitelné. Jediný, kdo se tam choval hloupě byl policejní šéf Bradshaw, to byl opravdový kus vola.

bigben
10.07.2019 4 z 5

Čtivá detektiva s reálným děním a postavami...žádné komplikované rozřešení případu:-)

tereza8418
08.07.2019 5 z 5

Kniha se krásně čte, zajímavá tématika. Doporučuju :)

eva3433
07.07.2019

Ideální letní čtení, od kterého se neodtrhnete. Děj nepříliš náročný na přemýšlení, zajímavé téma a sympatické postavy.

JankaV80
30.06.2019 3 z 5

Jak jsem se na knihu těšila, tak mě, bohužel, nezaujala a hodnotím ji mezi detektivkami jako středně dobrou :-( Autorka sice zvolila zajímavé téma (tetování, kérky a tateři), ale děj byl jednoduchý a chvílemi až průhledný (koho by hned na začátku nenapadlo, jak to mezi Marni a Francisem dopadne, že). Celkově mi děj detektivky navíc narušoval vztah mezi Marni, která je sice taterka, ale není to žádný tvrďák, jak vyjde najevo, a bývalým manželem Thierrym a neustálý nátlak ze strany panovačného Bradshawa na "nezkušeného" Francise.

1v8na
28.06.2019 5 z 5

Příběh byl velmi čtivý, poutavý. Fascinovalo mě prostředí kérek, tatérů, tatérek a tetovaných.
Líbilo se mi střídání vypravěčů a i pohled samotného pachatele.
Postavy jsou celkem sympatické až na Roryho a Bradshawa - ti mi lezli na nervy a to dost!

Joges
25.06.2019 3 z 5

Velmi dobře zvolená lokace - prostředí kérek a tatérů, sympatická jména i postavy, střídání vypravěčů, jednoduchý přímočarý děj bez zbytečných odboček i narůstající napětí. Docela povedená detektivka i oddechovka v jednom. Čelist mi ovšem nad průměrným thrillerem se zlatou plackou opět nespadla… četl jsem mnohem lepší.

Petibrko
24.06.2019 4 z 5

Docela puma. Děj není tak překombinovaný jako u některých posledních severských autorů. Zajímavé prostředí. Z mého pohledu stojí za přečtení. Jsem zvědavý, kam se autorka posune v další knize.

Opatov
23.06.2019 5 z 5

Skvěly námět. Skvělé střídání vyprávění z pohledu hlavních postav. Zajímavé prostředí. Celkový zazitek bohuzel kazí těžko uvěřitelna naivita. Ale i tak, bezvadná knížka.

Matita310
19.06.2019 5 z 5

Dlouho jsem se na tuto knihu chystala a přečetla jsem ji jedním dechem. Za mě skvělé čtení. Doporučuji.