Tatérka

Tatérka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1307 385

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief , 2018

Kocourek
03.03.2019 3 z 5

Na prvotinu super oddechovka. Máme rozehráno na další vyšetřovací dvojici....Už se těším na další pokračování.

Zdenas5
03.03.2019 5 z 5

Zajímavé prostředí, napínavý děj, snesitelná míra brutality, čtivě napsané - mně se líbila.

uhlirova.t
01.03.2019 3 z 5

Kniha byla velice čtivá a napínavá. Moc se mi líbilo, že až do konce nebylo jasné, kdo je vrah - a nešlo to ani předvídat :-) Celkově se mi kniha líbila, ale nebylo to něco extra. Za mě tam byl zbytečně moc dlouhý úsek, ve kterém se nic nedělo. Za přečtení to ale určitě stojí!

Tess666
28.02.2019 5 z 5

perfektní ... už od druhé kapitoly sem tušila, že mě tato kniha bude bavit a vážně se tak stalo ...
tetování tomu dodalo ten správný šmrnc :D jako všemu ..

alzbeta4340
28.02.2019 3 z 5

Zajímavý námět z neobvyklého prostředí tetovacích salónů. Slušně načrtnuté hlavní postavy - začínající detektivní inspektor s malou sebedůvěrou a svědkyně, co si prožila své. Ale tohle mi nestačilo. V Tatérce jsem postrádala propracovanější motivaci jednání všech zúčastněných a i logika trochu skřípala.
Pro mě to bylo mírné čtenářské zklamání.

JanLucky
25.02.2019 4 z 5

Tatéři a jejich svět, neotřelé téma. Krásný styl psaní, ale děj není propracovaný. Vedením vyšetřování byl pověřen mladý inspektor, který namísto vyšetřování se modlí v kostele, jeho kolega mu závidí funkci, šéf chodí hrát golf , chybí motiv, souvislosti, nevyšetřují se stopy . Tatérka se rozhodne obětovat se za komunitu … Je vidět, že jde o prvotinu. Věřím, že autorka s další knihou vyspěje, talent rozhodně má. Určitě si přečtu další.

lee5747
24.02.2019 5 z 5

Rychlé, svižné, velmi dobře čtivé a napínavé až do úplného konce. Za mě jeden z nejlepších thrillerů co jsem kdy četla, tak už se těším na další autorčinu tvorbu.

Pistácie
24.02.2019 3 z 5

Nebavilo mě to tak, jak jsem čekala. Přijde mi to dost prvoplánové a předvídatelné. Tak nějak jsem všecko odhalila ještě dřív, než se to stalo. Všechny postavy mi byly nepříjemné a nudily mě. Ani vrahovo odhalení jsem si neužila. Prostě to je opět až moc vychvalované a já se netrefila sobě do vkusu. Detektivky mě baví, ale tohle bylo moc okaté. Je to autorčina prvotina a věřím, že se pořád hledá. Další kniha bude jistě lepší a promyšlenější :)

jasmína
19.02.2019 4 z 5

Sice tetování nemám, a nemohla jsem se hned začíst, ale poté zlom, a nemohla jsem naopak se čtením přestat. Napínavé až do konce. Určitě zkusím i pokračování s názvem Otrávený inkoust, až u nás vyjde.

Arkagas
19.02.2019 5 z 5

skvělá kniha! Přečetla jsem jí už jen kvůli jejímu názvu, aneb když je tetování Váš koníček :) vřele doporučuju všem co mají rádi tetování i thrillery :)

ivcapauli
17.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha napínavá od začátku až do konce

Aires
16.02.2019 3 z 5

Vrah, který sbírá sbírá tetování. Kůže je pro něj uměleckým dílem. Detektiv Francis je odhodlaný ho zastavit. S tím mu pomáhá tatérka Marni, která chce ochránit svoji komunitu. Pokud se jim nepodaří zabijáka zastavit, každý kdo má na těle kérku, si bude muset doslova hlídat kůži. Mohl by o ni snadno přijít...

Velmi vychvalované čtení. Je to autorčin debut a je poznat, že má ještě co zlepšovat. Kniha je čtivá a napínavá, ale nesedlo mi vyprávění z pohledu třetí osoby. Navíc vše se rozhýbává jen velmi pomalu. Žádné stopy, nikdo nevěří teorii o vrahovi, který jde po tetování a policajti si neustále házejí klacky pod nohy. Chtělo by to ještě trochu přidat spád a bylo by to skvělé čtení :)

ivousekk
14.02.2019 4 z 5

Dobré to bylo. Pro mne celkem nezvyklé prostředí, tetování nemusím a nechápu potřebu mít něco na kůži navždy. Přesto mi Marni byla sympatická. I její zapálení přijít na to, kdo je vrah. Snad jen střídání vyprávění z pohledu hned několika osob bylo lehce rušivé, stačilo by mi pouze z pohledu Francise a Marni. I přes výtky stojí za přečtení.

hzd
14.02.2019 5 z 5

Dávám plný počet hvězdičky. I když knížka byla dost drsná, dobře se četla.
Nemohla jsem se od ní odtrhnout. Napínavá až do samotného konce.
Doporučuji.

lenka7679
13.02.2019 4 z 5

Musím uznat, že kniha byla napsaná čtivě, i když zrovna tento formát, kdy se střídají náhledy různých postav, nemusím. Téma bylo určitě zajímavé a osobně vrah pro mě od určitého momentu zase tak překvapivý nebyl. Každopádně knihu doporučuji k přečtení a těším se na další knihy od autorky. Na její prvotinu je to úspěch a spisovatelé zrají jako víno a tady to bude ještě hodně zajímavé.

Veru.Viti
13.02.2019 5 z 5

Kniha na mě čekala snad půl roku. Byla mi strašně doporučována a já u takových knih mám pak strach, abych nebyla zklamaná. U Tatérky jsem nebyla. Líbily se mi postavy, zápletky i děj. Posledních asi 80 stránek jsem zhltla na jeden nádech a knihu prostě nebyla schopná odložit. Musela jsem vědět jak to dopadne.

Poeta.kno
12.02.2019 4 z 5

Napínavé od začátku do konce, pořád se něco děje. Jen ten konec mi přijde trochu rychlý.

chamyl
12.02.2019 4 z 5

Spíše asi mezi 3-4*, ale vzhledem k tomu, že jde o debut a větší část knihy jsem se bavil, tak půjdu s hodnocením výše.
Tetovací kultura je mi naprosto cizí, ale zajímavě vystavěný příběh – po dlouhé době s relativně normálním kriminalistou, který nepůsobí jako totálně asociální vyděděnec – mě do tohoto prostředí nenásilně vtáhnul. Děj i přes občasné zdržování (zejména klišé otravného chování policejního šéfa) ubíhal, a i když mi zkušenost s detektivními pravidly pátera Knoxe lehce ťukala na moje senzory, tak jsem byl zvědavý, jak to celé do sebe zapadne.
Vše se bohužel zlomilo v kapitole 48, kdy pro mne autorka příliš ujela v logice i uvěřitelnosti dění a to jenom proto, aby pak příběh mohla posunout vytýčeným směrem. Popsanému chování jsem prostě neuvěřil a od té chvíle to už bylo tak trochu na levačku.
Škoda, nicméně jako nenáročná a oddychová detektivka Tatérka svůj úkol splnila.

M1ra
09.02.2019 3 z 5

Na prvotinu velmi podařené dílo, napínavé, překvapivé a originální. Velmi příjemní hlavní hrdinové a zajímavý pohled do tatérské subkultury.
Místy trošku zbytečné a nudnější - neustálé dohadování vyšetřovatelů a opakování toho, že "nemají žádné stopy".
Moc mi nesedlo vyprávění ve třetí osobě, když se pohledy toho vyprávění střídají u více postav.
Autorka má určitě potenciál psát dobré detektivky, ale zatím má co zlepšovat.

martinka07
06.02.2019 5 z 5

Od téhle knížky jsem nečekala žádný zázrak. O to víc jsem byla mile překvapená, když jsem začala číst. Kniha mě bavila a vtáhla mě do děje.