Tatérka

Tatérka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386208/bmid_taterka-Nuw-386208.jpg 4 1317 1317

Když během tetovacího veletrhu v anglickém Brightonu objeví místní tatérka Marni Mullinsová podivně znetvořenou mrtvolu, ochromí celé město strach. Podle všeho tu řádí sériový vrah, který zaživa vyřezává umělecká díla z těl svých obětí. Marni skrývá tajemství a má pádné důvody, proč nedůvěřovat policii. Jak se proto rozhodne, když ji navštíví mladý, čerstvě povýšený inspektor? Pomůže mu vyšetřit jeho první vraždu, nebo se po stopách vraždící zrůdy vydá sama?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Plus

The Tattoo Thief , 2018

em75
14.01.2019 5 z 5

Kniha kterou jsem měla problém odložit. Miluju tetování,takže se mi tatérské prostředí moc líbilo. Sice mě štvali vyšetřovatelé,chovali se jako kohouti na smetišti. Zasmála jsem se,když policajt místo zbraně použije modlitbu,to byla hrozná blbost. Ale námět,vztah mezi M. a F. a celý spád děje převýšily všechny zbylé hlouposti v knize. Už se moc těším na další díl,snad bude stejně vydařený,jako tahle spisovatelčina prvotina.

Januli
11.01.2019 3 z 5

Tatérka je pro mě takový průměr. Dost nelogickych jednání, které mě iritovalo. Jinak prostředí do kterého byl dej vložen bylo zajímavé a neokoukané.

Sallka
11.01.2019 3 z 5

Detektivka se zajímavým tématem, ale to je pro mě asi tak všechno. Vyšetřovatelé, místo aby vyšetřovali, se neustále hádali jak dvě slepice v kurníku a vše za ně odvedla tatérka Marni. Nadřízený Francise byl snad největší blb, na kterého jsem v knihách zatím narazila.
Pro mě stejné zklamání jako například Noční pták, který byl také novinkou roku 2018.

Lindulinek
09.01.2019 5 z 5

Dobře napsaná detektivka, která se mi moc hezky četla. Doporučuji.

kleo9554
08.01.2019 5 z 5

Velmi čtivé

JitkaHambi
08.01.2019 4 z 5

Mám moc ráda tetování, takže mi kniha fakt sedla :-) Akorát mě tam děsně iritovali všichni policajti! Včetně Francise!Jinak kniha opravdu pěkná a napínavá :-)A pachatele jsem trochu tušila už v půlce :-)

Didi15
08.01.2019 5 z 5

Tak za mě velice čtivé, přečetno během dne. Na to, že to je prvotina, velmi zdařilé . Zajímavé téma. Vraha jsem si tipla dobře. Dá se říci, že to je celkem i oddechovka, dávám za pět :)

Krisařka
07.01.2019 3 z 5

Mám načtení docela dost krimi, musím říct, že i přesto že jsem se trochu prokousávala začátkem, se mi kniha nakonec docela líbila, ale přijde mi, že je z toho cítit že je to prvotina a autorka ještě musí vyladit trochu styl psaní. Přesto za mě ok, ráda si koupím další díl.

saez
07.01.2019 5 z 5

Víkendová kniha, líbila se mi.
Moc by mě zajímalo, co má teď Francis na zádech.

rajcatko
06.01.2019 1 z 5

Nějak nevím, klasická kriminálka, průhledná, bez originální zápletky. Ani jedna z postav mi nebyla sympatická. Nezachránily to ani střípky z minulosti hlavní hrdinky. Trapné okamžiky, např. detektiv nezvedne telefon, protože se modlí, přitom vyšetřuje vraždu! Oddechovka na jeden večer, ale život vám moc neobohatí.

ankaras
02.01.2019 5 z 5

Prvně jsem tedy měla hlavního inspektora za trubku...

jana4674
01.01.2019 4 z 5

Přečetla jsem za pár dní, nešlo knížku odložit. Je psaná pro mě hodně čtivě, hlavní hrdinka mi byla sympatická, a ikdyž to někde mělo slabší chvilky, určitě stojí za přečtení. Navíc zajímavé prostředí tetování.

kytarka
31.12.2018 3 z 5

POZOR SPOILER
Marni najde v popelnici znetvořenou mrtvolu muže. Jelikož nemá hezkou minulost oznámí tuto událost anonymně na policii. Případ dostane na statost Francis, mladý inspektor čestvě nominovaný do funkce. Jelikož je to od něj první případ, zbytek oddělení mu moc nepřeje a tak se jeho kroky spojí s Marni. Vyšetřují spolu co se stalo. Kdo byl vrah? To se nám odkrývá na stránkách knihy. Nečekejme nabušené stránky textu, ty nejsou moc popsány a proto kniha velmi rychle odsýpá. Spisovatelka zvolila velmi zajímavé prostředí do kterého děj zasadila. Vše se odehrává v testovacích salónech, veletrzích... tetování je v knize alfou a omegou. Kdo tedy miluje tetování, tak se v knize určitě najde. Je zde velmi napínavý a čtivý příběh. Nic závratného však nečekejte, já hodnotím jako rekreační čtení, kdy nemusíte moc přemýšlet.

Atlantis
31.12.2018 4 z 5

Tatérka je až do morku kostí klasická, až šablonovitá moderní detektivka. Máme tu postavu, která skrývá temné tajemství a vedle ní nového policejního komisaře, kterého kvůli něčemu (v tomto případě kvůli jeho věku), ostatní nerespektují a on jim musí ukázat, že na to má. Navíc klasický vyšinutý masový vrah, jehož motivace mimochodem v Tatérce naprosto chybí.
I přesto ale dávám čtyři hvězdy. Kniha byla čtivá, bez hluchých míst. Prostředí tetovacích salónu bylo také dostatečně zajímavé a celkově byly postavy sympatické natolik, že nenudily.
Takže ano, lehce stereotypní, ale i tak velice dobrá kniha.

ahomonicky
30.12.2018 3 z 5

Musím říct, že ačkoliv je to můj oblíbený žánr, do této knihy jsem se nebyl nějak schopen začíst. Některé pochody aktérů mi nepřišly logické a pravdivé. Nebylo to zlé, ale za srdce mě knížka nechytila....

Mona85
30.12.2018 4 z 5

Úžasná kniha,napínavá od první strany.Neda se odtrhnout.A zase jsem do konce neuhadla vraha...

amanda99
30.12.2018 4 z 5

Hezky napsané,dobře se četlo,ikdyž podobnou knížku už jsem jednou četla. :(

Janisss
27.12.2018 5 z 5

Kniha má zajímavý námět, dobře se čte a děj Vás úplně vtáhne - nemohla jsem přestat číst, dokud nebyl konec...

irva
26.12.2018 5 z 5

Skvělá knížka... dobře se to četlo a mělo to spád.

lenkavildomcova
18.12.2018 5 z 5