Nech prší, keď plačem

Nad dlhoročným priateľstvom dvoch mladých žien visí Damoklov meč, keď Viktória neplánovane podľahne sile okamihu a strávi noc s Tamariným priateľom tesne po tom, ako ju požiada o ruku.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127620/nech-prsi-ked-placem-127620.jpg 3.813

Tamara a Viktória 1.

Vydáno, Motýľ

Nech prší, keď plačem, 2012

Kniha Nech prší, keď plačem

Dominika047
26.09.2018

Podľa mna jedna z naj kníh! A to som ich prečítala viac. Áno, prelínajú sa tam rozprávačky ale tým je to zaujímavé. Dobrý dej, ktorý má rýchly spád a netočí sa opisovaním jednej veci na 5stran. Aj druha časť knihy, dáždnik pre Tamaru, je celkom fajn.

JajaCZ
29.07.2015

Bohužiaľ musím hodnotiť jednou hviezdičkou. Ak prečítate jednu knihu od autorky, tak sa možno zabavíte, ak ich skúsite prečítať viac, tak budete rozladení nad plytkosťou deja všetkych jej kníh. Mám pocit, že píše, len aby malo čo vydavateľstvo vydávať.
Po pár knihách týchto rychlokvasených autorov si viac vážim spisovateľov, ktorí si doprajú čas a do sveta vypustia dielo, ktoré donúti človeka zamyslieť sa a autorovi zložiť poklonu.

modranka
27.01.2015

Mohla by to byť veľmi zaujímavá téma, ale úplne zabitá štýlom písania a niektorými nelogickými súvislosťami. Text je písaný v aktuálnom prítomnom čase v prvej osobe, hlasom hlavnej hrdinky Viktórie. Niekde v polovici knihy táto prvá osoba prechádza do hlavnej postavy Tamary, čo čitateľa mätie. Ak sa čitateľ nastaví na prvú osobu a odrazu tou prvou osobou je niekto úplne iný, tak je to nekvalitne odvedená práca autorky.
SPOILER: Navyše autorka postavila jednu z literárnych postáv do situácie kedy potrebovala vlastné meno (sobáš) ale autorka odrazu urobila z príbehu sci-fi kedy táto postava vystupuje pod falošným menom pri oficiálnom občianskom akte. Tak to bola pre mňa poriadne silná káva. Myslí si autorka, že čitateľ je idiot????
Sorry .. za toto všetko len jednu hviezdičku

Kletba svitků
Opatství Northanger

Andrea Rimová
slovenská, 1985

všech 12 knih autora

Kniha Nech prší, keď plačem je v