Dáždnik pre Tamaru

Tamare sa zrúti svet, keď sa dozvie o nevere svojho snúbenca s dlhoročnou kamarátkou Viktóriou. Zlomené srdce sa rozhodne vyliečiť pomstou. Ženie ju túžba zničiť všetko, na čom Viktórii záleží. „Prosila som nebo, nech prší, keď plačem a nech dážď zmyje hriech. Nepršalo. Nebola som očistená. Bola som na seba veľmi prísna. Chyby robíme všetci, no toto zašlo priďaleko.“ Zvrátené konanie privedie Tamaru do psychiatrickej liečebne. Tu sa však príbeh nekončí. Na povrch sa tlačí všetko nevypovedané, mŕtve zrazu ožíva a živé túži po pokoji. „Nespoznávala som ženu, ktorá mi písala tieto listy. Tamara, moja kamarátka, bola krehké dievča. Vždy hovorila: kto do teba kameňom, ty doňho chlebom. Teória sa však od praxe podstatne líšila. Ja som ju zasiahla kameňom a ona proti mne poštvala celý kameňolom.“ Nahliadnite do jej vnútra bez toho, aby ste vyniesli rozsudok a pochopte, že niektoré city sú večné. Keď svieti slnko, nastavte mu tvár. Keď prší, skryte sa pod dáždnik....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/176198/dazdnik-pre-tamaru-176198.jpg 37

Tamara a Viktória 2.

Romány, Pro ženy, Literatura slovenská
Vydáno

Kniha Dáždnik pre Tamaru

modranka
27.01.2015

Upozornenie... tento príbeh nečítajte, ak nemáte prečítanú prvú časť. Bezprostredne na seba nadväzuje.
Tak ako som písala v komentári pri prvej časti, musím povedať, že aj teraz je zle volený literárny jazyk. Podľa mňa by autor prvú osobu mal použiť iba v prípade, ak ráta s vnútornými monológmi, alebo nejakou formou životopisu. Text je v podaní Viktórie, pritom niektoré časti scén Viktória nemohla vidieť, napriek tomu je to písané v prvej osobe.
Text je veľmi, veľmi depresívny, nie je to oddychová literatúra a mala som čo robiť knihu dočítať. Po prečítaní som mala zlý pocit, vôbec som si neoddýchla.
A aj táto časť končí akosi divne. SPOILER: Ak nejaká žena unesie štvormesačné dieťa, prelepí mu cez ústa pásku, takmer ho zabije, nechá podpáliť niekomu auto a podobne... tak ju jednoducho autorka vypustila beztrestne z psychiatrickej kliniky. Predpokladám, že v skutočnom živote by to bolo úplne inak.
Čo však musím pochváliť je obálka knihy. Ako v prvej časti tak aj v druhej. Tá jedna hviezdička je len za obálku knihy.

Manželky
Manželky