Tam, kde ji našli

Tam, kde ji našli https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314303/bmid_tam-kde-ji-nasli-HTK-314303.jpg 4 227 82

Na konci nebývale dlouhé zimy je v potoce poblíž slavného univerzitního kampusu v Ridgedale v New Jersey nalezeno tělo novorozence. Nikdo neví, kdo to dítě, jak se do potoka dostalo či jak zemřelo. O hrozivém nálezu informuje zdejší obyvatele Molly Andersenová, píšící pro místní deník Ridgedale Reader, jež se sem přestěhovala teprve nedávno – a která se doposud úplně nevzpamatovala z traumatického potratu. Když se mladá novinářka pustí do vlastního pátrání, začínají navíc z minulosti malého městečka vystupovat děsivá temná tajemství…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (ČR)

Where They Found Her , 2015

jan6775
19.07.2019

příběh je zdlouhavý ale upoutá a rozuzlení bylo překvapivé.

Cleo De Nile
06.06.2019 4 z 5

New Jersey má problém. A my ho společně s celým městem sledujeme z první řady. Tělo novorozence nabízí řadu otázek, ale asi ta nejnaléhavější je "Kdo a proč?" Přiznávám, že ačkoliv jsem svůj tip na pachatele měla, byla jsem vedle jak ta jedle, a autorka mi ukázala, že umí napsat šokující detektivku s nečekaným závěrem. Je tu krásně cítit ta naléhavá a zároveň podezřele klidná atmosféra jako před bouří.

marimari
28.05.2019 3 z 5

Nebyla nejhorší, ale na mně moc " americká"- neustálé upozorňování na emoce, slzy, zvládnutí a nezvládnutí problému...

soukroma
21.02.2019 3 z 5

Pro mě taková nekonečná vánočka - spleteno mnoho osudů, rodin, mamin, mimin, děcek, puberťáků, mizerných chlapů (ve jménech a oficiálních vazbách se prostě nelze neztratit), a snad nic z toho vlastně nebylo funkční. Nakonec mi vadila snad nejvíc i hlavní hrdinka a její neumělá novinařina. Autorka si vypomohla a do všeho vpletla i různé žánry: deníčky, záznamy z psychoterapie, internetové články s diskusemi. A časové roviny. A náhody, těch tedy bylo...

krejcovka76
06.02.2019 5 z 5

Úplně náhodný výběr v knihkupectví. Tady jsem se koukla na recenze a nic moc od knížky neočekávala. Pomalu, ale přece se začal příběh rozvíjet a přestože dějové linky se "nesmyslně" rozbíhaly na všechny strany v domnění, že většina postav je tam zbytečná, tak nakonec přece jen každá postava měla svůj smysl a svůj podíl na příběhu. Podobný příběh jsem už párkrát viděla na plátně i četla, ale přesto musím dát plný počet hvězdiček, protože byl sepsán zajímavě. Jedna z knížek, kdy jsem se těšila na další momenty při ní. Takže jako " oddychový thriller" doporučuji :-)

Niksalka
03.01.2019 4 z 5

Skvělá kniha. Podobné příběhy mě velmi baví. Od začátku má člověk při čtení pár otázek, na které čeká na odpověď a sotva jednu dostane, tak se zároveň objeví další otázka. Super čtení, hlavně při cestování. Cesta hned rychleji uteče.

MimiNinaFuraha
19.12.2018 3 z 5

Konečně jsem ji přelouskala. Byl to boj. Nemohla jsem se začíst.

Angie14
05.11.2018 4 z 5

Bála jsem se, že se budu ztrácet, stejně jako někteří přede mnou. K tomu sice nedošlo, ale pořád si myslím, že měla kniha slabší začátek, než bych u takového příběhu a takové zápletky očekávala ... ale vyplatilo se dočíst.

LittleK
10.10.2018 3 z 5

Tato autorčina kniha mě opravdu příliš nenadchla. Přestože konec měl alespoň nějakou dynamiku a četl se poměrně svižně, nevynahradil mi předchozí téměř nudné strany. Hlavní hrdinka byla až zakomplexovaná a na můj vkus se jí autorka dostatečně nevěnovala. Možná, že kdyby více propracovala vnitřní svět hlavní postavy, tak by byla kniha něčím poutavá a čtivá. Takto však spadla mezi knihy, ktr doporučovat nebudu.

Annkag
30.09.2018 2 z 5

Dalo sa zo čítať ale za mňa to nebola úplne skvelá četba.
V postavách som sa strácala a niektoré ich myšlienkové pochody som plne nepochopila.
Ale zase netvrdím že to bola úplná stráta času.

Nikkaa
23.09.2018 4 z 5

Kniha byla za mne výborná, četla se dobře, chvilku jsem se ztrácela ve vývoji nalezení,matky však hodně mě překvapilo jak se to vůbec vyvrbilo.. doporučuji

Šmoulinka1980
17.09.2018 4 z 5

Už je to déle, co jsem četla od této autorky knihu Případ Amelia, ale pamatuji se, že jsem z ní byla nadšená a moc se mi líbila. A o to víc jsem se těšila na další titul této autorky a těšilo mě, že jsem ji úplnou náhodou objevila v knihovně. A autorka mě nezklamala! I když zpočátku čtení mi dělalo docela problém orientovat se v postavách, časem jsem si zvykla a už jsem si pamatovala kdo je kdo a kdo patří ke komu. O to víc pak bylo čtení napínavější. Ke konci knihy se pak všechno složité a zamotané tak krásně rozpletlo a spojilo v uvěřitelný příběh. Kniha se mi líbila a velmi ráda ji doporučuji! Pozn.:Není mi úplně jasné, proč zde má kniha štítek horory, protože horor to tedy podle mě není!

i.stefany
15.07.2018 4 z 5

Z počátku jsem měla trošku problém s postavami a přechody děje, ale postupně se měnily v celkem logický příběh. Vyšetřování vraždy novorozeněte na malém městě, kde každý zná každého, navíc v blízkosti univerzity. Děj byl příjemně propletený a charaktery postav uvěřitelné.

Mandlevest
05.07.2018 5 z 5

Prvotinu autorky Případ Amelia jsem přečetla jedním dechem a byla jsem zvědavá na další knihu. Nebyla sice tak dech beroucí jako první kniha, očekávání byla opravdu vysoká, ale na pět hvězdiček to spolehlivě stačí. Určitě si přečtu i další knihy.

Jolina
10.06.2018 2 z 5

Nebylo to úplně takové, jak jsem očekávala - zdálo se mi, že hrdinové nebyli příliš psychologicky podchyceni, možná proto, že celý příběh byl rozmělněn mezi více postav...skloubení závěru, kdy se vše propojilo, bylo překvapivé, ale myslím, že snad ani nemuselo být plánované...

mirunda
18.04.2018 3 z 5

Do knihy jsem se pořádně nemohla začíst. Příběh možná dobrý, ale autorka mě nedokázala u knihy udržet.

dagsvob
10.02.2018 5 z 5

Tak tohle je přesně můj šálek kávy - několik linií příběhu, které se pak na konci propojí. A k tomu ještě zajímavá zápletka.

ArwenAragorn
06.02.2018 5 z 5

Kniha mně vyloženě sedla.
Na menším městě je nalezeno v potoce mrtvé miminko. Nikdo neví, kdo je matka a kdo otec. Setkáváme se s obyvateli městečka, z nichž téměř každý má nějaké tajemství, které mělo zůstat skryto. Příběh má spád, nečekané zvraty, napětí, výborně jsou vykresleny jednotlivé postavy. A závěr mě dostal, otce miminka jsem až do posledních stran netušila.
Knihu určitě doporučuji k přečtení, vůbec se mně nezdálo, že bych se ztrácela v postavách, jak někteří píší.

AnnL
30.11.2017 4 z 5

No popravdě nevím co napsat, kniha byla psaná zajímavou formou. Trvalo mi dlouhou dobu, než jsem se v těch ženách vyznala. Ale takovým tím jiným, netradičním způsobem napsaná, mě bavila. Nečetla se jako jiné, které se dají přečíst za pár dní, ale měla v sobě něco, kvůli čemu jsem jí nedokázala odložit. A těším se až si od autorky přečtu další.

Slaďoška
15.11.2017 4 z 5

Hezky psaná kniha, kde se na konci propojí osudy všech zúčastněných.

thrillery novináři tajemství horory

2014  81%Případ Amelia
2021  75%V dobrém i zlém
2016  75%Tam, kde ji našli

Kniha Tam, kde ji našli je v