Černý dům

Černý dům https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401704/bmid_cerny-dum-8b7-401704.jpg 4 510 78

Talisman série

< 2. díl

Ve Wisconsinu dojde k sérii nelítostných vražd, které připomínají nelidské řádění šíleného Alberta Fishe před desítkami let, a proto se neznámému vrahovi začne říkat Rybář. Velitel místní policie nemá s takovým druhem zločinu zkušenosti, proto požádá o pomoc detektiva Jacka Sawyera. Jenže – jsou vraždy opravdu dílem duševně nemocného člověka, nebo v tichém městečku řádí tajemná zlá síla? Čím to, že se Jackovi při plném vědomí zdají podivné sny? Možná se mu někdo snaží něco sdělit… Jack už nemůže vzkazy ignorovat a nechá se vtáhnout do vlastní skryté minulosti. Černý dům navazuje na Kingův román Talisman.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Horory
Vydáno: ekniha , Beta-Dobrovský

Black House , 2001

deirdre
27.10.2018 4 z 5

Toto bol zatiaľ najväčší masaker v mojich osobných dejinách literatúry. Také hnusné scény fakt nemusím. A aj keď nie som expert na Kinga, cudzí rukopis bol badateľný, a prvými 100 stranami som sa musela doslova prehrýzť. Ale inak...Dej sa zhruba od polovice rúti vpred šialeným tempom, takže ja odporúčam túto knihu rozhodne čítať vo voľné dni. Okrem toho Pánovi Kingovi sa zase raz podarilo vytvoriť nezabudnuteľné, plnokrvné postavy, aj keď niektoré z kategórie dnes už vzácnych typov. Budú mi chýbať. A to mi pripomína, ako ma pri odkazoch na Temnú vežu pichlo pri srdci, takže asi nadišiel čas sa k nej vrátiť.

boxas
21.07.2018 3 z 5

Nějak jsem se nedokázala začíst, tak jsem knihu odložila.

danny_21
09.06.2018 4 z 5

Volné pokračování Talismanu je rozhodně povedenějším dílkem než předchozí Jackovo putování v Teritoriích. Je v něm cítit víc Kinga než minule, ať už se to týká krvavějšího děje, méně bizarních postav a celkové větší plynulosti ( vyjma začátku ) . Milovníky série Temné věže určitě potěší spousta přímých i nepřímých odkazů na hlavní i vedlejší postavy Stevovy ságy a je jen otázkou, jestli se pánové pustí do třetího pokračování - 80 %

TomHr
25.04.2018 5 z 5

Předchozí díl série (Talisman) jsem nečetl, ale nevadilo to. V knize je znát Kingův rukopis: pomalu se rozvíjí děj, zvolna se seznamujeme s postavami a s prostředím, temné skutečnosti vyplouvají na povrch přispívají k ponuré atmosféře, aby vše vyvrcholilo fantaskním napínavým finále s (relativně) dobrým koncem, jak to má být ve správné pohádce. Byť se jedná o pohádku pro dospělé.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Černý dům dům se mi líbí víc než Talisman. Je víc dospělý, víc temný, míň naivní. Dokázal jsem se s příběhem víc ztotožnit. I když to byla už několikátá kingovka kterou jsem přečetl, pořád mě udivuje jak rád King ubližuje dětem. Příběh mě dokázal poměrně často překvapit a opravdu nedočkavě jsem očekával další vývoj, i když téměř od první zmínky mi bylo jasné, kdo je záporák.

standadanda
10.10.2017

S Kingem to čas od času zkouším ale nemůžu mu přijít na chuť.Tato kniha mě definitivně odradila.

kilometr
19.09.2017 3 z 5

Kniha má parádní rozjezd,ale od scény,kdy se městečko vydá k Edovu občerstvení se to táhne jako sopel,místy je to až nuda a postava největšího novinářského esa,Wendella Greena,mě dosti vadila.Konec něco málo napraví,ale mezi nejlepší díla Mistrova se to rozhodně nedostane.60%.

gleti
27.05.2017 4 z 5

Zpočátku jsem měla velký problém se začíst, dokonce jsem knihu na pár měsíců odložila. Po návratu jsem propadla kouzlu Jacka Sawyera. Pravá kingovka.

šipek
07.05.2017 1 z 5

Dvakrát odložil a dvakrát se vrátil. Kniha mě vůbec nenadchla, jsem moc rád, že je to za mnou. Protrápil jsem se až na úplný konec.

freestyla
22.02.2017 4 z 5

"Tři světy od nás, ve velkém městě, které se tam jmenuje Londinorium, jeden muž, Turner Topham, který je už dvacet let váženým poslancem a třicet let sadistickým pedofilem, náhle vzplane ohněm, zrovna když prochází lidnatou ulicí, které se říká Pick-a-Derry."

dokonale kingovské

marek6463
07.11.2016 4 z 5

Celkem zaujatelný román, jenž neurazí.

RyxiraAmyGinger
09.07.2016 3 z 5

Tak tohle byla docela slabota. Jasně že King je čtivý, mám ho moc ráda, ale tohle se teda moc nepovedlo.... Nevím teda, jak kvalitu knihy ovlivnilo spoluautorství, ale za mě tentokrát fakt nic moc.

Maus
09.07.2016 3 z 5

Kniha se mi líbila mnohem více jak kniha Talisman. Kniha byla napínavá, pěkná a dalo se to krásně číst. Ale King rozhodně píše lepší horory než fantasy.

callahanh
01.07.2016 4 z 5

Opět nevím, jaká byla reálná dělba práce mezi oběma autory, ale jejich společný styl mne úplně neuchvátil. Zpočátku je ono "poletování" zajímavé a nápadité, později už ale dost stereotypní a jakási postava vševědoucího vypravěče se mi do knihy příliš nehodila, ale zvykl jsem si. Jelikož fantasy obecně moc nemusím a s Temnou věží teprve začínám, nemohl jsem plně docenit všechny pasáže, které na ni odkazují, takže jsem si knihu úplně neužil. Nápad s masovým vrahem dětí byl ale super a typicky kingovský a při některých momentech jsem si vzpomněl na jeho zlatá léta. Bylo ale zajímavé sledovat, co se stalo s Jackem Sawyerem po letech a jak opět jeho zvláštní dětství ovlivnilo dospělý život. Škoda také, že tu bylo asi zbytečně moc postav a malinko zdlouhavý začátek. Černý dům si už asi nikdy znovu nepřečtu, ale "kingovka" je to dobrá, akorát že ji člověk docení až po přečtení kompletní Temné věže. 70%

premacech
27.01.2016 5 z 5

Lepsi nez Talisman. Ma to spravny riz. Jedna z nejlepsich knih, Temna vez je blizko. Bude treti dil? Uvidime.... 98%

mailo-s
05.09.2015 4 z 5

Jako vždy Perfektní , ikdyž je tam až moc postav ,nakonec si ty nejhlavnější postavy přecejen osvojíte.Příběh je jakýmsi doplněním k Temné věži , stejně tak jako byl i román Nespavost.
Prostě Povinnost pro příznivce Temné věže.

Andýsek11
17.08.2015 4 z 5

Když jsem si tuto knihu kupovala, čekala jsem od toho víc.
Děj se místy táhl a nudných částí bylo požehnaně, ale spíš mi nesedl styl vyprávění, který byl zvolen. Zřejmě si budu muset zvyknout na to, že já jsem turista a příběhem mě provází jakýsi imaginární průvodce.
A z těchto důvodů dávám 4 hvězdičky.

Obuvník
30.06.2015 4 z 5

Když dva dělají totéž, není to vždy totéž :-)

V tomhle domě se mi líbilo jen v některých místnostech. Jako by se do toho Stephenovi někdo montoval :-) Já samozřejmě nemám nic osobního proti panu Straubovi. Žádné jeho samostatné dílo jsem nečetl, ale kniha má nevyváženou kvalitu. Dal bych ruku do ohně, že o tom pan Straub něco ví.

No ale pořád je to kvalita na papíře, která stojí za unavené oči.

Elkiss
11.06.2015 4 z 5

I když autoři píší že Černý dům není přímo navazující na knihu Talisman, pokud si je přečtete zvlášť asi Černý dům nebudete tak úplně chápat. Když už se do čtení dáte, nevzdávejte se po prvních 100 stránkách jako jsem to udělala já u obou knih. King a jeho zdlouhavé začátky mě sice jednou zabijí, ale plně chápu, že pro uvedení čtenáře do děje a charakteristiky a seznámení osob, jsou tyto dlouhé začátky nutné. Zpátky ke knize. Pokud tedy přežijete prvních 100-150 stránek, pak už začíná mít děj rychlejší spád. Seznámíte se zde opět s Jackem Sawyerem a jeho příběhem až do nynější doby, kde byl celá léta, čím se živil a proč si zrovna vybral městečko ve kterém žije. Zjistí, že skoro na vše ze své minulosti zapomněl, ale vzpomínky se mu postupně vrací, po tom co vrah a kanibal malých dětí stupňuje svoje počínání. Jakmile se prokoušete přes půl knihy, nebudete stíhat ani stránky obracet. Děj už jede na plné obrátky a Čeká Vás spousta neznáma a dobrodružství smíšené se strachem a napětím.
Konec byl čekaný i nečekaný zároveň, poprvé mi přišel fádní a po druhé mi vyrazil dech. Samozřejmě stojí za to knihu si přečíst, mohu ji jen doporučit.
PS: Opět zde autor směřuje a odkazuje v ději na svoje celoživotní dílo Temná věž, takže teď už mi to nedalo a musela jsem sérii Temná věž začít číst

kethy
22.05.2015 5 z 5

Jaké obrovské překvapení, že vlastně Černý dům je součástí Kingova Temné věže. Celá tato série si zaslouží plný počet, i když Pan King upustil od své klasické hororové atmosféry a brouzdá na pokraji fantasy a cestování do jiných dimenzí.